Allah Dostları & Evliyalar

La tahzen innallahe meana !!! - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 4 
Allah Dostları & Evliyalar>La tahzen innallahe meana !!!
Havasokulu 23:23 08.08.17
LA TAHZEN İNNALLAHE MEANA !!!
"Üzülme ALLAH (cc) bizimle beraberdir"(Tevbe-40)
Bu dünya bir meydan-ı tecrübe ve imtihandır ve dar-ı teklif ve mücahededir. İmtihan ve teklif, iktiza ederler ki, hakikatler perdeli kalıp, ta müsabaka ve mücahede ile Ebu Bekir’ler âlâ-yı illiyyîne çıksınlar ve Ebu Cehil’ler esfel-i sâfilîne girsinler.

Üzülme...der Mevlana ve devam eder;Bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki kanatlı olursun,tek kanatla uçulmaz zaten.Sopayla kilime vuranın gayesi kilimi dövmek değil,kilimin tozunu almaktır.ALLAH sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır.Niye kederlenirsin?Taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olamaz.Yüzük ol...mak dileyen taş, ezilmeyi, yontulmayı göze almalıdır.

Üzülüyorsan, Biri var ki cılız varlığını düştüğü çamurdan kaldırmak istiyor. Onun için dokunuyor kalbine. Kıymetini bil ki, üzmeye değer görüyor seni. Hüzünlerin kalbinin toprağını allak bullak ediyorsa, sen ekilmeye layık bir topraksın demektir. Kaygıların vuruşuyla tuz buz oluyorsa taş katılığında büyüttüğün güvencelerin, yarılan göğsüne umut fidanları dikiliyor demektir.

Yüzün yerde geziyorsan, ellerin boynuna sarılı ise, içini ısıtacak haberlerin mürekkebi damlıyor olmalı ömrünün defterine. Kar yağıyorsa güvendiğin dağlara, yarının ovalarında rengârenk çiçeklerin olacak demektir. Hırçın fırtınalar sarsıyorsa sevinçlerinin zirvesini, rüzgârlar dövüyorsa umudunun yamaçlarını, bir yüce dağsın sen demek ki, az bekle, eteğinden serin pınarlar akmaya başlayacak demek ki...

Üzülüyorsan, şımaramazsın. Kibrin kirli tuzağına düşemezsin. Kendini beğenmişliğin çamuruna dolaşmaz ayakların. Uzak geçersin isyanlı yollardan. Heveslerinin ardı sıra düşüp nisyan uçurumlarının başına sürüklenmezsin. Seni Biri yakınlığına çağırıyor demek ki... Gözden çıkarmamış olmalı seni.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
AbdulAzizalAciz 01:02 09.08.17
Bêkes 01:14 09.08.17
La tahzen. İnnallahe meana.

Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sefruk 03:01 09.08.17
Alla razı olsun zor imtihanlar içindeyiz kolay değil sıkıntıya göğüs germek bu kara nefs içinde Rabbim alın akıyla çıkmayı nasip etsin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 03:20 09.08.17
Allah razı olsun inşallah

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
aydemir 08:47 09.08.17
Aliye 09:01 09.08.17
yasin 03:01 01.01.18
Hocam bu Ahmed er rufai hz lerinin virdi Hizbi kat'i de de geciyor Ankebut 33 de de geciyor la tehaf ve la tahzen seklinde kelami ilahi ayet. Bu virdin metafizigini izah eden olur belki diye yazdim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
medic 04:13 01.01.18
thestrainx 13:16 01.01.18
1 2 3 4