Allah Dostları & Evliyalar

miracta bilinmeyen bir bilgi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Allah Dostları & Evliyalar>miracta bilinmeyen bir bilgi
Lil bin Ali 12:31 16.04.19
Resulullah (sallallahu aleyhi ve âlih) şöyle buyurdu:

Miraç gecesi Allah azze ve celle bana şöyle vahyetti: “Yeryüzünde ümmetinin içinde kimi bırktın? -Ve o bunu daha iyi biliyordu- Dedim ki:

Ey rabbim, kardeşimi! Buyurdu ki: Ey Muhammed Ali bin Ebi Talib’i mi?

Evet, ey rabbim!

Ey Muhammed! Ben yeryüzüne lütfedip baktım ve oradan seni seçtim. Ben her zaman zikrolunduğumda sen de benimle zikredilirsin. Ben Mahmud’um ve sen Muhammed’sin. Sonra yeryüzüne birkez daha lütfederek bakıp onların içinden Ali bin Ebi Talib’i seçtim. Ve onu senin vasin olarak karar kıldım. Sen peygamberlerin efendisisin, Ali de vasilerin efendisidir. Sonra onun ismini, isimlerimden birinden seçtim; Ben Â’lâyım, o da Ali’dir. Ey Muhammed! Ben; Ali, Fatıma, Hasan, Hüseyn ve imamları aynı nûrdan yarattım. Sonra onların velâyetini meleklere sundum. Onu kabul eden mukarreb (üstün) oldu. Ona karşı çıkan ise kâfir oldu. Ey Muhammed! Eğer kullarımdan biri nefesi kesilene kadar bana ibâdet eder, sonra onları velâyetine karşı çıkmış olarak gelirse, onu ateşime atarım. Sonra devam ederek şöyle buyurdu:

Ey Muhammed! Onları görmek ister misin? İsterim ya Rabbim! Dedim.

Şöyle buyurdu: Öyleyse biraz ilerle. Biraz ilerleyince Ali bin Ebi Talib’i gördüm. Sonra Hasan, Hüseyn, Ali bin Hüseyn, Muhammed bin Ali, Cafer bin Muhammed, Musa bin Cafer, Ali bin Musa, Muhammed bin Ali, Ali bin Muhammed, Hasan bin Ali ve Hüccet-i Kâim’i gördüm. Mehdi onların içinde parlayan yıldız gibiydi.

Dedim ki: Ey Rabbim! Kimdir bunlar?

Şöyle buyurdu: Onlar imamlardır. Bu da Kâim (kıyam edici) dir. Helâlimi helâl edecek, haramımı ise haram edecektir. Düşmanlarımdan da intikâm alacaktır. Ey Muhammed, onu sev, çünkü ben onu seviyorum, onu seveni de seviyorum.”

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] e sözüm vardı birgün bu paylasımı yapacaktım . kısmet bu güneymis .
cünkü mirac olayında bahsedilmeyen bir bilgi . son kısmı biliniyor ama ilk kısmı bilinmiyordu pek
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Hadimulkutup 12:42 16.04.19
ebu ubeyde bin cerrah 12:49 16.04.19
lil bin ali ben ne diyeyim sana rafizi imamiye rivayeti bu hadis fabrikası gibi çalışan polit bronun imalatı bunlar.ehli sünnete göre delil kabul edilmez bunlar. apokrif rivayetlerdir tüm bunlar.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lil bin Ali 12:55 16.04.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ne konuda .

nefesi kesilinceye kadar ibadet etse velayeti reddetderse ALLAH yakarım demis

bu söze takıldıysan söyle düsün abdulkadir geylani hz dogdugunda dogan herkes mertebesi yüksek olmus . ama aslında onlar hakettigi icin olmus . abdulkadir geylani hz vesile olmus . gercdekte haketmisler

nefesi kesilinceye kadar ibadet edip velayeti reddediyorsa . aslında ehi beyyten dolayı deil . sorun kendilerindedir.. ALLAH kimseye zulmetmez . inanmadı diye deil 12 vasiye inanmadı diye cezalandırmıyor . aslında cehennemi haketti diye cezalandırıyor .

mesela mehdiye inanmayan bir yigit .hızır as ısrarıyla mehdi as 12 yigidinden biri olacak . sevahil de öyle . ALLAHa kızacak bahcesini yok etti diye kendini
altın cagda bulacak . sasırıp kalacak sonra zamanda geri dönecek mehdiye tabi olacak . cimri korkak biri bir anda cömert yigit birine dönüsecek

bu hayatta kimse kimseye zulmetmez . vesileler vardır ama insan hakettigi icin kazanmıstır herseyi . ama ALLAHın fazla vermek sanındandır . yoksa cennete gidemezdik .

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ebu ubeyde bin cerrah 13:33 16.04.19
rivayet uydurma bir rivayet rafizilerin palavralarından bu rivayetler velayetten kastetttikleri şey imam ali r.a. nasla imammete tayin meselesini kasdederler. ve bununla ehli sünnete gönderme yaparak ehli sünneti nasibi olarak kabul ederler.oda hristiyan ve yahudilerden daha kötü demektir. yani kardeşim bu rivayetin sahibi seni müslüman olarak bile kabul etmiyor. hümeyni yazdığı ilmihalde ehli sünneti eşek ve domulardan daha pistiirler dite tavsif eder. mesele budur benim kardeşim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lil bin Ali 13:40 16.04.19
Abdullah bin Ömer bin Hattâb tan rivayettir bu rivayet .

ehli beyt caferi sadık muhammed bakır as imam rıza as lar hadisleri yani sözleri inkar edemeyiz .

mezhep olarak düsünme bu sözleri . benim gözümde sünnide aynıdır siilerde aynıdır alevilerde aynıdır . dinden cıkmadıkları sürece aynıdırlar . ama cıkarlarsa
kısmetlerinde varsa ALLAH yanına ceker onları .

nasıl ibni arabinin sözlerini inkar edemiyorsak kitaplarını inkar edemiyorsak caferi sadıgıda inkar edemeyiz . hz ali ilmin kaynagıdır caferi sadık talebesi cabir bin hayyandır . bu kisi atomu anlatmıstır atom bombasından söz etmistir . ALLAH korusun bagdat gibi bir sehri yok edebilirsin diyor .
insnalar dalgaya almıs peygamber evladının talebesini . 1640 lı yıllarda fransızlar farketmis bu adamın eseelerini

şu anki teknoloji bu adam sayesindedir . onun hocasıda caferi sadık as dır .
kuranda pek cok yerde geciyordur belki caferi sadık . kurandaki harfler elifler lamlar mimler ra lar nunlar belkide bilmedigimiz seylerdir belki . belki insanları tarif ediyordur 7 carpı 4 harf 28 . kimisi ates harfidir kimi toprak kimi su kimi hava @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
belki ALLAH icin önemlidir cok caferi sadık as

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lil bin Ali 13:51 16.04.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] abinin düsüncesi nedir bu konuda

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Logos 17:29 16.04.19
Vahdettin82 16:13 23.08.19
Vasat 02:43 27.09.19
1 2