Allah Dostları & Evliyalar

Sevdiğinden birşey saklayan sevgili hiç görülmüş müdür? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Allah Dostları & Evliyalar>Sevdiğinden birşey saklayan sevgili hiç görülmüş müdür?
Hal 09:56 23.07.19
Allahü Teâlâ Dâvûd aleyhisselâma şöyle vahyetti:
Yâ Dâvûd! Sevdiğinden birşey saklayan sevgili hiç görülmüş müdür? iyi kimselerin, bana
muhabbeti artar. Benim de onlara her an artmaktadır. Beni arayan bulur. Benden başkasını arayan, beni kaybeder.

Kulumun en büyük işi benim muhabbetim olursa, onu kendi zikrimle rahatlatırım. Onu sever, aramızdaki mesafeyi kaldırır ve perdeyi aralarım. Herkes gaflet içinde beni unutmuş iken, o ayık olur. İşte bunlar, hakîkat ehlidirler. Sevgimi, kalbi ve dili ile beni zikredene verdim. Kalbine muhabbetimi yerleştirdim. Benden râzı olursan, ben de senden râzı olurum. Verdiklerime şükredersen, iki cihanda azîz ederim.

Gönderdiğim belâlara sabır etmeyenler, bizden bir talepte bulunmasınlar. Ben bir kulumu sevince, onun kalbini korkumla doldururum. Bana kavuĢmak için onu şevk sahibi yaparım. Bundan sonra o kul, tâatıma cân-ı gönülden koşar. Dostlarımı, kubbelerimin altında gizlerim. Onları, ancak sevdiklerime tanıtırım.

Onlara müjdeler, saadetler olsun. Beni unutanı bile unutmam, dâima beni zikredeni hiç unutur
muyum? Ben, cimrilere bile ihsânlarımı bolca yağdırırken, nasıl olur da cömertlere cimrilik ederim.

Dileği olan kullarıma müjdele! Ben merhametliyim, kullarıma acırım. Bana severek kulluk yapanı, Cennetime koyarım. Bana kulluk etmiyeni de, Cehenneme hiç acımadan atarım.
İzzetime, celâlime yemîn ederim ki, ancak beni arzu edenler, bana yakın olurlar. Beni seveni
(imtihan için veya derecelerini yükseltmek için) belâlara düçâr ederim. Benden kaçmak isteyeni de yakarım.

Günahkâr olanlara benim gafûr (mağfiret edici, bağıĢlayıcı) olduğumu bildir. Korkarak bana gelenlere azâb etmem. Beni severek geleni, ayrılık üzüntüsüne sokmam. Utanarak bana yöneleni, kıyâmet günü utandırmam.

Cennetim, rahmetimden ümidini
kesmeyenleredir. Yaptığı hatâyı, benim affımdan daha büyük bilenlere gadab ederim. Bir kimsenin cezasını hemen vermek istesem, önce rahmetimden ümidini kesenleri cezalandırırım. Fakat, acele etmek benim şânımdan değildir.

Geceleri sevdiklerimin kalbine tecellî ederim.
Onlar, benimle huzûr içinde kelâm ederler. Benim sevdiğim, hayra ehil olan kullara saadetler olsun. Onların yeri ne kadar güzeldir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Naim 09:58 23.07.19
Allah’ım! Her türlü kötü şeyin şerrine karşı Sen bize yetersin. Sen bizleri her türlü kazalardan, belalardan ve musibetlerden koru. Allah’ım! Dualarımızı kabule karîn eyle ve bizleri lütuf, riayet, bol bağış, ihsan ve cömertliğinle, ayrıca huzuruna ulaştıran terakkilerle sevindir. Allah'ım! Yavrularımıza hidayet nasip eyle ve hidayetten sonra da delalete düşürme. Onlara hayırlı kapılar aç ve her zaman iyi insanlarla karşılaştır. Vatanına-milletine ve ailesine karşı vefalı ve hayırlı birer evlat olmalarını nasip eyle. Bizleri evlatlarımızla imtihan etme ya Rabbi! Âmin.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Caritas 11:16 23.07.19
Naim

Amin ecmain zamanın zor zamanları bunlar insan muhammedi tüm insanlık,hayr ,millet ,vatan icin dua etmeli herkes bu şekilde etse kalabalığın enerjisi yükselir göğe...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up