Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Balın Faydası - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Balın Faydası
Havasokulu 21:02 10.02.17
Balın kalitesi arının uğradığı bitkilere göre değişir. Dağlardan ve ağaçlardan alınan balın boş alanlarda alınan bala göre üstünlüğü vardır.

Balda B1, B2, B3, B4, B5, B6 ve C vitaminleri vardır. Kalsiyum fosfor, potasyum, kükürt, sodyum klorür ve magnezyum gibi minareller içerir. Ayrıca bakır, iyot, demir, manganez ve çinko bol miktarda balda bulunur.

Balın yüzde 70 lik kısmı doğrudan kana karışmaktadır. Bunun yanında balın içinde, her türlü mikrobun üremesini engelleyen birçok madde vardır. Bunun sayesinde bal, uzun yıllar boyunca bozulmadan kalır.

Bal vücudun erken yıpranmasını engelleyen bir besindir. Bal sinir bozukluğu nedeniyle uyuyamayan insanların sinirleri teskin eder. Mide ülserine de balın faydası vardır. Bal damarları genişletip, yüksek tansiyonu, düşürür. Kalbi kuvvetlendirir ve çarpıntıları giderir.

Bal, kalbin her tarafının bol kanla beslenmesini sağlar, Bal karaciğerin en iyi dostlarından birisidir. Bal karaciğerin kendi kendini tamir etmesine imkân tanır.

Bronşit, gastrit, romatizma, mide ve on iki parmak bağırsağı ülseri, kansızlık gibi birçok hastalıklara şifadır. Balın içerisinde, hangi çiçeğin poleni ve miktarı fazla ise, bal o bitkinin karakterize özelliklerini gösterir. (Deli bal diye anılan bal ise tansiyonu düşürür, 1 şeker kaşığından fazlasını yemek sakıncalıdır.) Bal çok enerjili olmakla beraber zehirli değildir.

Alıntı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 01:18 22.03.17
Tuana 15:27 21.04.17
PayLaşım İçin TeşekküRLeR..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Eysan 10:51 01.05.18
Emeğinize sağlık teşekkür ederim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mahnur 22:28 22.10.18
cok tesekkur ederim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
BEHRAM 12:07 29.10.18
havzkevser 23:32 16.12.18
Faydalarını saymakla bitmez.Yüce Allah Kur'an da nahl suresini indirmiştir.Her şey bir hikmete binaen yaratılmıştır.Küçüçük bir arıya böyle şifalı bir besin yapmasınıı kim vahyetmiştir.Hiç düşünmezmisiniz der çoğu ayette.Ne kadar az düşünüyor,ne kadar az şükrediyorsunuz ..Allah cc bir cok nimeti kullarının hizmetine verirken ,''öyleyse Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz''hitabıyla da kullarını tekrar tekrar uyarmakta.
Yalanlamıyoruz Ya Rabbi.Sonsuz kez elhamdulıllah.
Rabbim gafletten muhafaza eyleye...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
14KHavas 00:09 17.12.18
Civcivi buldum

SiLence Nickli Üyeden Alıntı:
Teşekkür ederim.

Balın Faydası
Civcivi buldum

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Faze 01:10 17.12.18
İpek 01:15 17.12.18
Şu agresif civcivi bulduğunuza en çok ben sevindim. Hergün görmekten bıkmıştım Allah razı olsun @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ve @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2