Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Karaciğer dostu şifalı bitkiler - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Karaciğer dostu şifalı bitkiler
SiLence 22:24 10.02.17
Bilimsel araştırmalarla bazı bitki ve gıdaların karaciğere fayda sağladığı, bu bitkilerin içindeki bazı maddelerin, kimyasal elementlerin, vitaminlerin ve enzimlerin sayesinde karaciğere fayda sağladığı tespit edildi.İşte karaciğer sağlığına katkıda bulunan ve karaciğer hastalıklarının tedavisinde önemli rol oynayan şifalı bitkiler…Acı marul yapraklarından ve kökünden yapılan çay, karaciğer, dalak ve böbreklerin faaliyetlerini düzenler.Adaçayı (bir miktar kurutulmuş) 1 litre suda kaynatılarak içildiğinde, karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir.Aşk otu tohumları, bir bardak su içinde 6 saat bekletilerek içilir. Karaciğer, dalak, mesane ve böbreklerin çalışmasını düzenler.Ayva; şeker, tanen ve bol miktarda vitamin içerir. Karaciğer tembelliğine faydalıdır.

Civan perçemi ve domates, karaciğer hastalıklarına iyi gelir.Enginar, cynarin içerdiği için karaciğer ve safra kesesinde biriken nikotin, alkol ve yağın vücuttan atılımını sağlar.Hint safranı kökü ve çalısı kaynatılarak içildiğinde, karaciğer ve safrakesesi rahatsızlıklarını giderir.Karahindiba, kuşkonmaz, havuç, enginar, zeytin, kereviz, turp, zeytinyağı ve greyfurt, karaciğer yetersizliği ve büyümesine iyi gelir.Maydanoz, karaciğer şişkinliğinde etkili olur.Marul, karaciğer ve dalak şişmesine iyi gelir.Melek otu, karaciğeri kuvvetlendirir.Turp, karaciğer şişliğini yok eder.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Tuana 20:39 20.04.17
PayLaşım İçin TeşekküRLeR..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
RvP 23:30 23.04.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Anka58 00:38 25.05.18
Teşekkürler. Bunlara karaciğeri temizleyen kırmızı pancarı ve yağlanmasına tedavi eden deve dikeni tohumunu da ilsve edebiliriz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi