Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Kudret Narı'nın Faydaları. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Kudret Narı'nın Faydaları.
SiLence 23:18 10.02.17
Araştırmalara göre; Kudret Narı, parçalı yapraklı, tırmanıcı, otsu bir yıllık bir bitkidir. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır.

Sarı çiçekler açar, turuncu-sarı renkli meyveler verir. Anavatanı Hindistan'dır. Kudret Narı'nın gastrit ve ülser karşıtı etkisi, kudret narı meyvesinin bağışıklık sistemini güçlendiren özelliklerinden destek alıyor olabilir. Yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içererek bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.New York Üniversitesinde yapılan bir araştırmada kudret narında HIV virüsünün çoğalmasını engelleyen bir protein keşfedildiği bildirilmektedir.Aynı zamanda kudret narının, antibiyotik etkisinin olduğu, lutein ve lycopene içeriği tümör büyümesini engelleyici özellikte olduğu da bildirilmektedir.

Mide ülserini tedavi eder. Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Yaraların çabuk iyileşmesinde ve çabuk kapanmasında etkilidir. Asya'da mide problemleri ve kan şekerinin kontrolü için yaygın olarak kullanılır.Karaciğeri destekler, egzama ve sedefe faydalıdır. Bağırsak tembelliğini giderir, hücreleri yeniler, rahim yaralarını giderir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
İntebih 21:02 13.03.17
Teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
madlen 00:04 24.04.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lady 16:19 12.03.19
KUDRET NARININ FAYDALARI NELERDİŔ. KUDRET NARI NASIL HAZIRLANIR:

Sağlık açısından çok fazla faydası olan kudret narı, tropik iklimlerde yetişmektedir. Hatta kendiliğinden yetiştiğinden ilaç endüstrisi tarafından çokrevaçtadır. Ülkemizde Bursa, Yalova ve Antalya bölgesinde yetişmektedir.

Ham olduğu zaman yeşil, olgunlaşınca sarı ve turuncu renklerdedir. Kudret narı denilmesinin nedeni, aynı nar gibi pek çok tanesinin olmasıdır. Çok acı tadı olan bu bitki direk olarak yenilmiyor. İşte; kudret narının faydaları ve hazırlanması;

KUDRET NARININ FAYDALARI:

MİDE HASTALIKLARI

Özellikle Hindistan’da yüzyıllardır mide hastalıkları için ilaç olarak kullanılmaktadır. Mide hastalığı olan kişilerin, zeytinyağı ile birlikte günde 1 kaşık tüketmesinin hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

KABIZLIK

Kudret narının zeytinyağı ile birlikte günde 1 kaşık aç karna tüketmek kabızlığa çözümdür. Kabızlık ve sindirim sistemi ile ilgili tüm hastalıklarda kudret narı önerilir. Bağırsak tembelliğinde çok etkilidir.

Kanser hücrelerinin yayılmasını engeller

Kudret narı sağlıklı hücrelerin yenilenmesini sağlar. Kanserli hücrelerin hızla yayılmasını ve çoğalmasını engeller. Özellikle aç karna tüketilen kudret narı, meme ve gırtlak kanserine karşı çok etkilidir. Kudret narı, içerisinde bulunan lutein ve likopen nedeni ile vücutta var olan tümörlerin daha da yayılmasını engeller.

YANIKLAR VE DERİ HASTALIKLARI

Oluşan yanıkların ve ufak yaralanmaların tedavisinde kudret narı çok etkilidir. Yanıklarda kudret narı kullanmak için hazırlık yapılmalıdır. 1 kudret narının çekirdekleri çıkarılır ve ezilir. Lapa haline getirilen kudret narı, cam kavanoza alınır ve zeytinyağı ile karıştırılır.

Bu şekilde karanlık ve serin bir yerde saklanırsa, yaklaşık 1 yıl kadar rahatlıkla kullanılır. Ayrıca egzama ve sedef hastalığında çok etkilidir. Rahim içinde oluşan yaraların tedavisinde de çok etkilidir.

GRİP

Antibiyotik kadar etkili olan kudret narı, soğuk algınlığı ve gripte rahatlıkla kullanılır.

DİĞER FAYDALARI:

Kan şekerini dengede tutar, E vitamini açısından zengin olduğundan bağışıklığı kuvvetlendirir, hastalıklara karşı direnç sağlar, karaciğeri kuvvetlendirir, romatizma ve hastalıklarına iyi gelir, varisleri engeller ve tedavi eder.

Kudret narı özellikle kanserde çok etkilidir. Amerika’da kanser araştırmaları derneği kudret narı hakkında yapılan araştırmaları açıklamıştır. Buna göre; kudret narı kanser hücrelerinin büyümesini engellemede çok başarılıdır.

KUDRET NARI NASIL HAZIRLANMALIDIR?

BAL İLE HAZIRLAMA

1 adet kudret narı, yarım kavanoz gerçek bal hazırlanır. Kudret narı lapa haline getirilir. Cam bir kavanozda bal ile karıştırılır ve yemeklerden 1 saat önce aç karna 1 kaşık alınır.

ZEYTİNYAĞI İLE HAZIRLAMA

1 adet kudret narı çekirdeklerinden ayrılır. Cam kavanozun yarısına kadar zeytinyağı koyulur. Daha sonra kudret narı içine koyulur. Yemeklerden önce aç karna tüketilir. Bu karışım yanık tedavisinde de kullanır

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
zafer038 16:05 13.04.19
allah razı olsun tesekkur ederim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi