Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Adet ağrılarını önleyici - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Adet ağrılarını önleyici
Tuana 23:27 10.02.17
1

atkuyruğu (yaz sürgünü) 25 gram

beşparmakotu (kök) 25 gram

kediotu (kök) 25 gram

civanperçemi (bitki) 25 gram

1-1.5 çk karışım alınır, kaynatılmış 1 çf suda 10-15 dakika demlenir, süzülür

günde 2 kez yemek aralarında içilir birer çf içilir.2

propolis

genç kızların menstrüasyon başlama dönemindeki sancılanma çok veya az gelme şikayetlerinin ortadan kalkmasına yardım eder. menopoz döneminde kadınlara ateş basması, baş ağrısı, ani terlemeler, solunum darlığı gibi şikayetlerinin sona ermesine de yardımcı olmaktadır. tentürü bala karıştırılarak ağızdan alınabilir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Devrimci 23:36 10.02.17
Son derece ağır adet sansısı çekenler ve rahminde miyom olanlar için en iyi çözüm Hayıt Çayıdır.İkl 10 günde bile etkisini görürler.Üç ay devamlı kullanılmalıdır.

Sayın üyelerimiz sizleri forumda daha sık ve daha aktif görmek isteriz.Lütfen okuduğunuz her konuya yorum ve mesaj yazarak forumdaki mesaj sayınızı yükseltiniz ve chatteki sohbetlerimize katılınız.Forum hocalarımızın ücretsiz bakım hizmetinden de faydalanınız.
Değerli üyelerimiz lütfen okuduğunuz ve istifade ettiğiniz her konuyu sağ üstten yıldız verip değerlendiriniz ve yorum-mesaj yazınız.Hep birlikte ahde vefa ile foruma destek olalım.
Hep birlikte emek verip formumuzu yaşatalım.
Chat bölümünün hemen altındaki reklamı günde 5-6 defa tıklayıp formumuza destek olalım arkadaşlar.
Lütfen Facebook Sayfamizdan ve Twitter adresimizden Bizi takip Edin.
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Sizleri forumda daha aktif görmek isteriz.Hep birlikte forumumuzu canlı tutalım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 21:25 20.04.17
"HAYIT" IN FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR

KADINLAR İÇİN ŞİFA, ERKEKLER İÇİN İSE TAM BİR KABUS !!

Özellikle her yaştaki kadın üzerinde sayısız faydası bulunan, adeta kadınlara özgü olan hayıt ağacı, erkekler içinse dikkat edilmesi gereken bir bitki. Erkeklerde cinsel arzuları körelten bu bitki, dikkatli kullanılmadığı takdirde istenmeyen sağlık sorunlarına neden olabiliyor

Tam bir kadın otu olarak bilinen hayıt, tarihin eski çağlarından beri kadınların yaşadığı tüm hastalıklar ve hormonsal sorunların devası olarak kullanılır.

Faydaları doktorlar tarafından da kabul edilen hayıt otu ile ilgili yapılan araştırmalarda elde edilen sonuçlara göre, kadınlarda göğüs ağrılarını ve adet sorunlarını büyük oranda giderdiği bilimsel olarak tespit edilmiştir. Sancılı adet görme, adet dışı rahim kanaması (metroraji ), amenore ( adet yetmezliği), oligomenore ( seyrek adet görme ) gibi sorunlarda oldukça etkili olduğu görülmüştür.

ERKEKLER ÜZERİNDE ETKİSİ

Kadın hastalıkları için birebir etkili olan hayıt otu, erkeklerde ise cinsel arzuları köreltir.

Çalı veya maki görünümüne sahip, menengiçler familyasından olan ve Haziran-Temmuz aylarında mor çiçek açan hayıtın erkekler için başka bir etkisi de, prostat kanseri önlenmesinde bitkisel ilaç olarak kullanılmasıdır.

Prostat kanseri başlamadan önce, hayıt otu ile erken tedavi edilmesi mümkündür. Kansere neden olan hormonların düzenlenmesinde etkindir.

CİNSEL İSTEĞİ AZALTIR

Kadınlarda cinsel isteği dengede tutan hayıt, erkeklerde tam tersi etki oluşturur.
Hayıt otu erkeklerde cinsel isteğin azalmasına sebep olur.

DUYGU DEĞİŞİMLERİ ve DEPRASYONA İYİ GELİR

Kadın ruh halindeki duygusal değişimleri normal duruma getirmek ve depresyon gibi ruhsal sorunları giderebilmek açısından hayıt otu tüketimi oldukça faydalıdır. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde düzelmeleri birkaç gün içinde fark edebilirsiniz.

HAYIT AĞACININ FAYDALARI

Hamile kalma şansını artırır

Adet gecikmelerini düzenler
Ağır adet dönemlerini düzenler
Hormonal dengesizlikten kaynaklanan doğurganlığı düzenler

Adet öncesi gerginlik giderici
Menopoza geçişi kolaylaştırır

Adet kesilmesi, sık sık adet görme, seyrek adet görme, uzun ve çok kanamalı adet görme durumlarında

Uykusuzluğu karşı
İştahsızlığa karşı
İktidarsızlığa karşı
Prostat iltihaplanmasına karşı
Kısırlığa karşı
Yumurtalık iltihaplanmasına karşı
Rahim ağrılarına karşı
Şişkinliğe ve göğüslerin yeterince süt yapmaması ve de ağrımasına karşı

Ayrıca yine bayanlarda görülen progesteron hormon yetmezliğine bağlı kısırlık tedavisinde hayıt otu ekstreleri başarı ile kullanılmıştır.

HAYIT TOHUMU NASIL KULLANILIR?

Yarım tatlı kaşığı hayıt tohumu hafifçe ezilir. Orta boy bir su bardağı dolusu kaynar su ile haşlanır. Daha sonra üstü kapalı olarak 10-15 dakika demlenir ve süzülür. Günde 2-3 bardak taze demlenmiş bu çay soğutulmadan öğün aralarında içilir.

Menopoz döneminde kullanmak isteyenlerin sabah ve akşamları olmak üzere günde 2 kere içmeleri önerilir.

Kısırlık tedavisi için kullanılacaksa kısırlık sorunu olan kadının 3 ay süresince sabah ve akşamları birer bardak hayıt çayı içmeleri öneriliyor. Hayıt suyu adet düzene girdikten sonra ya da gebe kalındıktan sonra artık içilmez.

HAYIT BALININ FAYDALARI

Hayıt bitkisinin en önemli ürünü hayıt balıdır. Hayıt balı, ilk hasat edildiğinde berrak ve çok hafif kırmızıya çalan sarı renklidir. Ancak zaman geçtikçe rengi koyulaşmakta, altı ay sonra koyu kırmızı bir renk almaktadır. Araştırmalar, balın kansere karşı doğal bir koruyucu olduğunu ortaya koymuştur. Hayıt balı, bu bakımdan da dikkatle incelenmesi gereken bir baldır. Bu bitkinin balı hoş kokulu, nispeten geç kristalize olan, son derece kaliteli bir baldır ve de pahalıdır.

Hayıt balı kansızlık, kısırlık, kadın hastalıklıkları, hormonal rahatsızlıklar, mide rahatsızlıkları başta olmak üzere anne sütünü artırıcı ve kanserden koruyucu özelliklere de sahiptir.

Hayıt bitkisinin suyu da oldukça faydalıdır. Pek çok hastalığa şifa olmaktadır. Cilt rahatsızlıkları, diş hastalıkları, kadın hastalıkları, spazm problemleri ve sinirsel rahatsızlıklar dahil olmak üzere çeşitli hastalıkların doğal tedavisinde kullanılır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 09:34 03.05.18
Sayın Tuana, Allah-u Zülcelal razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi