Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Hemoroid Tedavisi İçin Bitkisel Kürler - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Hemoroid Tedavisi İçin Bitkisel Kürler
SiLence 23:49 10.02.17
Hemoroid, halk arasında genellikle basur olarak bilinir.Bu bir çeşit varis plağıdır.Çoğunlukla fazla oturmak, çok fazla acı yiyecekler tüketmek ve fazla stresle beraber kabızlık hemoroid'in oluşumuna sebebiyet verebilir.Bütün acı baharatlar hemoroide olumsuz etki yapar.Basur tedavisi için biberiye, dereotu, tarçın, kişniş, safran, nane ve gülsuyu faydalıdır ve hemoroid tedavisinde bazı bitkisel kürler etkili tedavi gösterir:Hemoroid tedavisi ve kürleri:

1. 4 tatlı kaşığı ufalanmış haldeki çobançantası içerisine 4 bardak soğuk su koyulur.Karışım 8 saat bekletildikten sonra 1 gün içerisinde tüketilmesi gereklidir.Bunun yanında çoban çantası da kaynatılarak suyu ile basurun üstü yıkanır.

2.Önce semitozunu lapa haline getirin daha sonra da basur üzerine koyarak beklemesini sağlayın.

3. Zeytinyağı saf halde ısıtıldıktan sonra sabah vakitlerinde aç karnına 40-50 gram civarı içilmesi gerekir.Bu işleme birkaç gün devam edilmesi yararlıdır.Basur Memesi (Hemoroid) tedavisi için maydanoz kürü:

1 tutam ince ince doğranmış haldeki maydanoz 1 bardak kaynar suya eklenir.Karışım 10 dakika boyunca karıştırılıp kaynatıldıktan sonra kaynayan kür 20 dakika demlenmesi için bekletilir.Ardından elde edilen kür ile hemoroit'li bölge iyice yıkanır (ıslatılır).

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
madlen 00:18 24.04.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up