Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Boğaz iltihabı (Anjin) için bitkisel çözümler - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Boğaz iltihabı (Anjin) için bitkisel çözümler
Sin 17:33 28.03.16
Üşütmeden, nezleden halk arasında nezle boğaza inmiş denir. İltihaplı ve ağrılı bir hastalıktır. Ekseriya ateşlidir. Ateş-siz boğaz iltihabı da vardır. Şayet hastalık ateşli ise içilecek veya gargara yapılacak ilaçlar soğuk olarak kullanılır. Hastalık ateşsiz ise içilecek ve gargara yapılacak ilaçlar sıcak olarak kullanılır. Kullanılacak ilaçlar şunlardır:
1- 20 gram adaçayı bir litre suda haşlanır. Günde 3-5 kere gargara edilir. Ufak çocuklar gargara yapamayacağından çay veya tatlı kaşığında bir fincan kadar içilir.
2-15 gram papatya bir litre suda kaynatılıp süzülür. Gargara yapılır. Ufak çocuklara bir çorba kaşığı miktarı, 4-6 yaşındaki çocuklara bir kahve fincanı içirilir.
3-15 gram kekik bir litre suda kaynatılıp süzülür. Günde üç beş kere gargara edilir. Ufak çocuklara bir çorba kaşığı içirilir.
4- Kust-ül bahri (ud-i hindi) kaynatılıp gargara yapılır. Veya döğülerek tülbentten elenir. Boğaza üflenir. Kust-ül bahri 24 saat suda bırakılır. Bu su ile gargara yapılır.
5- Kayışkıran otunun kökü 40 gram, Su 1 litre.
Kaynatılır günde 2-3 kere gargara yapılır.
6- Haşhaş kozalağı 3 adet Ünnap 5 adet Mercimek 1 avuç
Su 15 fincan
Bu eczalar hep beraber kaynatılıp süzülür. Bununla gargara yapılır.
7- 100 gram lavanta çiçeğinin yapraklan bir litre «-uch haşlanır. Günde 2-3 kere gargara edilir.
8-100 gram biberiye bir lt suda haşlanır.günde 3-5 kere gargara edilir.gargara soğuk olmalı iltihablı boğaza sıcak olmaz
9- Sabah kahvaltından .ki saat önce ve a^my«K kükürt va* ile gargara yapılır. Boğazı yıkamadan yatmalıdır. Boğazdaki frengi ve en habis illetleri dan! tedav* eder.
10- 20 gram karabaş otu, 20 gram papatya, bir litre suda kaynatılıp süzülür. Günde 3-5 kere gargara edilir
11- Damaklar şişer ve agnr. Halk arasında buna Nevazil diyenler vardır. Çam çırası sirke ile kaynatılıp gargara yapılır. Boğaz iltihabına iyi gelir.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
RvP 23:21 10.05.16
güncelleme
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Canimam27 08:48 14.05.16
Benim görüşüme göre anjin veya tonsilit (bademcik iltihaplanmasi) tedavisi antibiyotik değildir. Bol sıcak içecekler bol sıvı tüketimi. Aslında zararlı ve haram olan gunah olan içki ama ickilerden viski rakı votka tabi alkolü tavsiye etmem ama eğer bademciginiz alınacak ilaçlar artık tedavi etmiyor derlerse alkolü kullanın .
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Devrimci 08:52 14.05.16
Nezle-Grip-Anjin için kesin ve çabuk çözüm Tendürdiyotku sıcak su ile gargara ve ağız çalkalanıp bir kaç defa da buruna çekilecek.Nezle ve gribi 1 defa kullanmakla bile 3-5 dakikada geçiriyormuş.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Canimam27 09:50 14.05.16
Aman hocam kimyasal maddedir ya açık yaraya bile dökulmez hucreleri oldurur. tendirdiyot dediğimiz batikon oldu artık piyasadan tentirdiyot kalkti zaten bence denemeyin.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
sofi 21:31 14.05.16
Elma sirkesi kaya tuzu erotilip gargara ve burundan cekilmesi iyi oluyo ama az dozda olacak bir kere denemistim biraz fayda etti
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İnşirah 15:52 22.03.17
Paylaşım için teşekkürler..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 09:34 03.05.18
Sayın Sin, Allah-u Zülcelal razı olsun.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi