Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Romatizmaya iyi gelen yiyecekler - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Romatizmaya iyi gelen yiyecekler
HeartLess 15:46 04.04.17
Romatizma hastalığına iyi gelen yiyecekler. Romatizma dünyada en fazla görülen hastalıklardandır. Eklemlerde iltihaplanmalar ile oluşur. Genelde bağışıklık sisteminin yavaşladığı zamanlarda görülür. Kroniktir. Tedavi edilmezse eklemlerde hareketlerin kısıtlanmasına neden olur. Hastalığın tamamen iyileşmesi gibi bir durum yoktur. Belirtiler hafifler veya engellenebilir. Romatizmaya iyi gelen yiyecekler ile iltihaplar engellenebilir, ağrılar azalır. İşte, romatizmaya iyi gelen yiyecekler;
Romatizmaya iyi gelen yiyecekler
Nar
Düzenli olarak nar ve nar suyu tüketmek, romatizma ağrılarını ve şişliklerine iyi gelmektedir. Nar, kemik ve kıkırdaklarda olan iltihaplara iyi gelmektedir.
Balık
Omega 3 yap asitleri nedeni ile balık, iltihaplı olan tüm hastalıklarda etkilidir. Haftada en az 2 defa balık tüketmek, romatizmaya iyi gelir ve eklemlerde olan iltihap azalır. Bu nedenle omega 3 tabletleri de kullanılabilir.
Keten tohumu
Keten tohumu içinde omega 3-omega 6 yağ asitleri bol miktarda bulunmaktadır. keten tohumu yağı, eklem ağrıları ve eklem sertleşmesine iyi gelir. Keten tohumu ilaç kullanan kişilerde doktora danışılmadan alınmamalıdır.
Hodan otu, Frenk üzümü
Omega 3 yağ asidinin bir türü olan gamma linolenik asit doğal iltihap önleyicidir. Romatizma kaynaklı iltihaplanmada ve eklem şişliklerine iyi gelir. Çuha çiçeği, hodan otu, siyah kuş üzümü en iyi gamma linolenik asit içeren gıdalardır.
Yumurta
Sağlıklı doku, kemik ve eklemler için yumurta yenilebilir. Yumurta içinde bulunan sülfür, kemik ve eklemlerde olan romatizmaya iyi gelir.
Romatizma için öneriler
Günde yapılacak olan en az 5 dakika en fazla 30 dakikalık egzersizlerde eklemler kuvvetlenir ve romatizma yavaşlayabilir. Bu sayede eklemler esnekleşeceğinden çok faydalı olacaktır. Ayrıca romatizma ağrıları için uygulanabilecek olan sıcak ve soğuk kompres, sıcak duşlar çok faydalıdır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
HilafiHuzur 15:47 04.04.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Allah Razi Olsun Fakat Romatizma Büyük Keramettir ve Herkes Bu Lutfa Sahip Olamaz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 15:49 04.04.17
E insan işte kimi keramet görür kimi illet.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İlkcan 16:17 04.04.17
Aman Allah ım tam benim rahatsızlığımı dile getirmişsin admin bu dediklerinin hiçbirinde çare olmadı ablam inanılmaz agrım 6 aydır muzdaribim bu konudan. Önceden tetbir alınmalı imş benim için tren kaçtı teşekkür ederimm

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 08:42 22.05.18
Sayın HeartLess, Allah-u Zülcelal razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi