Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Ömrünüze Ömür Katmak İster misiniz? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Ömrünüze Ömür Katmak İster misiniz?
SiLence 09:24 07.04.17
Ömrünüze Ömür Katmak İster misiniz?
Sadece yediğimiz gıdalara özen gösterip bilinçli tercihler yaparak pek çok sağlık problemini engelleyip, kanserden bile korunabileceğimizin farkında mısınız?

Başlangıcımızı, Türk mutfağında pek fazla bir araya gelmeyen tatlar içeren lezzetli "Ömre Ömür Katan Salata" tarifi ve bu salatanın faydalarını açıklayarak yapalım:


Malzemeler - 1 Kişilik:

1 adet kırmızı kapya biber
1 adet yeşil elma
3 adet günkurusu kayısı
1 adet limon
1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı


Hazırlanışı:

Kapya biber ve yeşil elma ince doğranır. Dikkat, yeşil elmanın kabuklarını soymayın, iyice yıkayarak, kabuklarıyla doğrayın. Limonun kabuğu iri rendeden geçirilir. Yarım limon suyu sıkılır. Doğranmış olan kapya biber ve elmanın üzerine zeytinyağı ve limon suyu eklenir, karıştırılır. Günkurusu kayısılar doğranır, rendelenmiş limon kabuğu ile beraber salatanın üzerine serpiştirilir.Faydaları:

Gerek lezzet, gerekse içerik açısından oldukça zengin bir salata yaptınız. Üstelik çok düşük kalorili. Salatanız, yüksek oranda C vitamini, β-Karoten, Likopen, Potasyum, Demir, Lif, Flavonoit, Pektin ve çok kıymetli Limon içeriyor. Acaba bunlar sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Salatanızın içinde, günlük ihtiyacınızın iki katı kadar C vitamini var. C vitamini, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyan bir antioksidandır ve kansere karşı koruyucudur.


Kayısı ve kapya biber, Karoten deposudur. Salatanızın içinde, günlük Karoten ihtiyacınızın tamamını karşılayacak kadar Karoten var. Karoten, görme yeteneğinizi güçlendirir, kansere karşı kuvvetli koruyucudur, kalp hastalıklarından uzak tutar sizi.
Kırmızı kapya biber, en zengin Likopen kaynaklarından bir tanesidir. Likopen, kanser türlerini ve özellikle de prostat kanserini engeller. Kanser tedavisinde kullanılması yönünde çalışılan en önemli bitkisel kaynaklardan bir tanesidir.
Salatanız yüksek düzeyde Potasyum içerir. Potasyum, yüksek tansiyonu düşürür, kalp hastalıklarına karşı koruyucudur.
Günlük Demir ihtiyacınızın %25'ini bu salatadan alabilirsiniz. Demir, kansızlığı engeller ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek, hastalıklara karşı direnci arttırır.


Salatanız yüksek düzeyde lif içerir. Yüksek Lif oranı, kolesterolü düşürür, barsak hareketlerini düzenler ve kabızlığı önler.
Salatanızın içeriğindeki harika maddelerden bir tanesi de, Flavonoitlerdir. Flavonoitler, bağışıklık sistemini kuvvetlendiren maddelerdir, hastalıklara karşı vücut direncini arttırırlar ve virüslere karşı savaşırlar.
Günde bir elma, doktoru evden uzak tutar. Elma bol miktarda Pektin içerir. Pektin, çözünebilir bir liftir. Kötü kolesterolü (LDL) düşürdüğü ispatlanmıştır. Bu şekilde, kalp hastalığını önlemeye yardımcı olur. Pektin kan şekerini düzenler ve Diabet (Şeker) hastaları için faydalıdır.


Gelelim salatanızdaki son mucizeye: Limonen. Bu madde, adından da anlaşılacağı üzere, limon ve turunçgillerde bulunan bir maddedir. Kanser türlerinin gelişimini durdurduğu ispatlanmıştır. ABD'de her sene Limonen maddesi ile yapılan kanser tedavisi araştırmalarına milyonlarca dolar harcanmaktadır.

Umarım, bu salata kadar lezzetli bir ömür geçirir ve sağlık problemlerinizi de bu kadar kolay çözersiniz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Tuana 10:02 07.04.17
Allah razı olsun inş çok güzel bir tarif

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
spacetimereality 23:08 08.04.17
Güzel paylaşım teşekkürler...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
madlen 23:53 23.04.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
selda 20:52 15.05.17
Mucella 01:47 24.05.17
Allah razı olsun, teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi