Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Peygamber Ağacını Duydunuz mu? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Peygamber Ağacını Duydunuz mu?
SiLence 09:45 07.04.17
Peygamber Ağacını Duydunuz mu?Peygamber ağacının güzelliği herkes tarafından çok iyi bilinir fakat bu ağaç sadece güzellik dolu bir ağaç değil şifa kaynağı bir ağaçtır.Peygamber ağacının halk arasındaki diğer bir ismi de gayak ağacıdır. Fakat Latince ismi guaiacum officinale veya guaciacum sanctum’dur. Peygamber ağacı 15 metreye kadar yükselebilen bir ağaçtır ayrıca peygamber ağacının mavi çiçekleri vardır.
Peygamber Ağacının Yetiştiği Yerler Nerelerdir?

Peygamber ağacının yetiştiği bölgeler arasında Hindistan, Antil adaları ve Orta Amerika vardır.Peygamber Ağacının Kullanılışı Nasıldır?

Peygamber ağacının odunları kurutulmak sureti ile rende edilir ya da kıyılır. Daha sonra su ile kaynatılarak ilaç elde edilir.Peygamber Ağacının İçindeki Maddeler Nelerdir?

Peygamber ağacının içerisindeki maddeler arasında saponinler, recine ve uçucu yağ vardır. Peygamber ağacı ayrıca içerisinde gayakol isimli bir madde taşır.
Peygamber Ağacının Tıbbi Etkileri Nelerdir?

  • Peygamber ağacının uyarıcı ve terletici bir etkisi vardır. Ve bu neden ile özellikle soğuk algınlığı rahatsızlığında sıklık ile kullanılır.
  • Peygamber ağacının bir diğer özelliği ise idrar söktürücü ve iştah açıcı olmasıdır. Ve bu yüzden de kanı temizleme özelliğine sahiptir.
  • Peygamber ağacının içerisindeki bir madde olan gayakolün hafif bronş salgılarını arttırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı peygamber ağacı öksürüklü rahatsızlıklarda kendine kullanım alanı bulmaktadır.
  • Peygamber ağacının yukarıda saydığım etkilerinden yaralanmak istiyorsanız o zaman 50 gram kadar peygamber ağacı kabuğu alın ve 1 litre kadar suda kaynatın. Hazırladığınız bu karışımdan günde en az 3 bardak kadar için.
  • Peygamber ağacı odunundan elde edilen yağ, haricen kullanımda romatizmal ağrılı olan bölgeler sürülür.
  • Peygamber ağacının özellikleri yani verdiği şifalar yukarıda saydıklarım ile sınırlı değildir. Peygamber ağacı özellikle sedef ve egzama gibi deri hastalıklarında birçok sorunu geriletebilen özelliklere sahiptir. Çünkü peygamber ağacı deri metabolizmasını arttırma özelliğine sahip olan bir ağaç türüdür.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
İlkcan 10:01 07.04.17
Allah razı olsun inş faydaları çokmuş @ silence adı gibi şifa kaynağı maşallah

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
spacetimereality 23:08 08.04.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Güzel paylaşım teşekkürler...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Aryadua 00:34 01.05.18