Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Aloe Veranın Faydaları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Aloe Veranın Faydaları
Havasokulu 01:56 03.11.17
Aloe vera eski tarihlerden itibaren alternatif tıp tarafından hastalıkların tedavisi için kullanılmaktadır, lakin ülkemizde aloe vera 90lı yüllardan itibaren popüleritesini arttırmıştır. O yıllar daha popüler olan alovera günümüzde yerini diğer birtkisel tedavilere bırakıyor. Çünkü aloe vera maliyet olarak biraz daha fazla cep yakıyor.
Aloe veranın çok fazla yan ürünleri mevcut ve bu ürünler çeşitki sağlık sorunlarına alternatif oluşturmaktalar. Aloe veray jeli, aloe vera sabunu, aloe vera yağı, aloe vera nektarı, aloe vera güneş kremi gibi onlarca yan ürünleri sağlığa katkı sunmaktadır. Şimdi aloe vera faydaları nelerdir bir bakalım.Aloe Veranın Sağlığa Faydaları

Aloe vera hakkında şimdiye kadar bir çok araştırma yapılmış ve bu araştırmaların çoğu aloe vera bitkisinin sağlık açısından onlarca faydasını ortaya koymuştur. Allahın bize sunduğu nadir bitkiler arasında gösterilen aloe vera bitkisi AIDS hastalığından kansreden korunmaya, kalp damar hastalıklarından cilt ve saç sağlığına kadar sağlığımıza katkıda bulunur

Akne Tedavisi: Aloe vera sabunu etkin akne tedavisinde kullanılır Aloe vera sabunu kullanımı cilt enfeksiyonlarını ortadan kaldırdığı gibi, akne hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır

Güneş Yanığı: Yaygın olarak güneş yanığı tedavisinde kullanılan aloe vera sabunu, yanık olan bölgenin enfeksiyon kapmasını engellediği gibi, nemlenmesini sağlar. Önemli antioksidan özelliğinden dolayı ayrıca cilt yanıklarını hızlı şekilde tedavi edebilir.

Yaşlanmayı Önler: Aloe vera sabunu, cildin yaşlanmasını önler. Düzenli olarak aloe vera sabunu kullanmak cildin doğal sıklığını korumaya yardımcı olur ve aynı zamanda cildin yaşlanmasına nedne olan unsurları ortadan kaldırır.

Cildi Nemlendirir: Aloe vera cilt sağlığını aynı zamanda nemlendirerek korur. Aloe vera yağı veya aloe vera sabunu cilde uygulandığında özellikle kuru ciltlerde sık karşılaşılan dökülme ve kızarıklık sorunlarını iyileştirmeyi sağlar.

Kanser Tümörlerine Karşı: Aloe vera bitkisi kanser tümörlerinin oluşmasını başlangıç aşamasında engelleyebilir. Bazı sağlık zumanları aloe vera bitki çayının kanser tümörlerinin büyümesini engellediğini belirtmektedir. Aloe vera çayını düzenli olarak tüketmek ayrıca kansere yakalanma riskinia zaltabilir.

Kolesterol: Aloe vera bitkisi aynı zamanda damar tıkanıklıklarına faydalı olduğundan dolayı kolesterole faydalıdır. Özellikle yüksek kolesterolü düşüren aloe vera, kolesterol seviyesinin sağlıklı seviyelerede seyretmesine faydalıdır. Aloe vera çiçeği çayı kolesterol için önerilmektedir.

Kalp Damar Sağlığı: Aloe vera faydası arasıda gösterilecek diğer avantakı ise kalp damar sağlığını korumasıdır. Diğer bitkilerle yapılan aloe vera kürü kalp damar sağlığına faydalıdır. Aloe vera aynı zamanda kan akışını hızlandırarak damarların tıkanmasına engel olabilir. Böylece aynı anda hem kalp hemde damar sağığına fayda sağlamaktadır. Ayrıca bu özelliği vücutta oksijen sürkilasyonunun sağlıklı seviyede seyretmesini sağlar.Alerjilere Faydalıdır: Aleo vera cilt sağlığına oldukça faydalıdır. Bunun için aloe vera sabunu ve aloe vera jeli yaygın olarak cilt enfeksiyonlarına karşı kullanılmkatadır. Aloe vera jeli ve sabunu ufak cilt alerjileni tedavi eder.

Bebeklere Aloe Vera Sabunu:Bebekler yetişkinlere göre çok daha hassas cil yapısına sahipdirler. Bu yüzden bebekler için aloe vera sabunu bir çok sağlık uzmanı tarafından önerilmektedir.

Cilt Sağlığına Faydalı: Aloe vera ürünleri daha çok cilt sağlığı için kullanılmaktadır. Cit üzerinde serest radikallerin hareket kabiliyetini azaltan aloe vera sabunu ve alove yağı cil hücrelerini ve cilt dokusunu güçlendirir.


Strese karşı: Aloe vera bitkisi strese karşı faydalıdır. Antioksidan özelliği yardımıyla aloe vera sinir siteminde rahatlama sağlayarak aynı zamanda depresyon ve ruhi bozukluklara neden olan sorunları ortadan kaldırabilir.
Sindirim Sistemine Faydaları: Aloe vera tüketimi genel anlamda sndirim sistemi sağlığına faydalıdır. Kanızlıktan, hemoroide, mide sağlığından böbrek sağlığına kadar sindirim sisteminin bütün üyelerine faydalıdır.
Alıntıdır

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Fuzuli 20:17 28.01.18
Paylaşım için sağolun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
feraset045 14:38 01.02.18
Cevapla Up