Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Baş Ağrısı İçin Karanfil Yağı - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Baş Ağrısı İçin Karanfil Yağı
Havasokulu 19:52 03.11.17
Birçok hastalığa iyi gelmesinin yanında saç ve cilt bakımı için kullanılır. İşte karanfil yağının faydalarından bazıları:

Diş bakımı için kullanılır. Diş ağrılarına iyi gelir. Ağız içindeki mikropları temizler. Ağız bakımı sağlar. Aynı zamanda ağız kokusunu engeller. Bazı diş macunlarında ve gargaralarda karanfil yağı kullanılır.
Eklem ağrılarına yarar sağlar. Kas ağrıları ve eklem ağrılarını geçirici özelliği vardır. Eklemlerdeki şişkinliklerin geçmesine yardım eder. Romatizma ağrılarına iyi gelir.
Baş ağrısını geçirir. Baş ağrılarına neden olan iltihaplanmaya ve gerginliğe etki eder.
Sivilceleri yok eder. Sivilceler için kullanılabilir. Fakat tek başına kullanılmamalıdır. Başka bir yağ ile seyreltilerek kullanılmalıdır. Hindistan cevizi yağı yada jojoba yağı ile karıştırılarak kullanılabilir. Bu etkisi için bir yemek kaşığı hindistan cevizi yağının içine bir damla karanfil yağı eklenir. Sivilce olan bölgeye masaj yapılarak sürülür. Yağ karışımı derindeki gözeneklerin derinine nüfuz eder. Birkaç hafta içinde sivilcelere etki eder.
Enfeksiyonlara iyi gelir. Yaralar, kesikler, mantar enfeksiyonları, böcek sokmaları için yarar sağlar. Tahriş olan bölgede enfeksiyon oluşumunu engeller.
Bağışıklık sistemini güçlendirir. İçeriğindeki antioksidanlar sebebiyle vücuda direnç kazandırır. Virüslere karşı koruma sağlar.
Stresi azaltır. Zihni uyarır. Zihinsel yorgunluğu ve stresi giderir. Beyni tazeler. Beynin işlevlerini yerine getirmesine yardım eder. Hafıza kaybı, depresyon ve sinirsel bozukluklara iyi gelir.
Solunum yolu hastalıklarına iyi gelir. Astım, bronşit, sinüzit, soğuk algınlığı, öksürük ve boğaz ağrısı için faydalı bir yağdır. Balgam söktürücü olarak etki eder.
Hazımsızlığa yarar sağlar. Midedeki gazların kolayca atılmasına yardım eder.
Mide bulantısına karşı kullanılabilir. Mide bulantısı ve kusmaya iyi gelir.
Kan dolaşımını arttırır. Kan dolaşımının artmasıyla kan damarlarındaki gerginlik azalır. Bu sayede organlar daha iyi çalışır. Gerilim tipi baş ağrılarında düşüş görülür.
Kanı temizler. Kandaki toksisiteyi azaltır. Böylece vücuttaki antioksidan seviyesi artar. Bağışıklık sistemi güçlenir.
Cinsel performansı arttırır. Aynı zamanda erken boşalmayı önler. Genital bölgede kan dolaşımını arttırır. Bu konuyla ilgili daha fazla araştırma yapılması gerekmektedir. Fakat bazı öngörüler erkeklerde erken boşalmayı geciktirdiğini belirtmiştir.
Şeker hastalığına fayda sağlaması karanfil yağı faydaları arasındadır. Kan şekeri seviyesinin kontrolünü sağlar. Bunun sonucunda diyabet için yararlı olur.
Alıntıdır

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
İpek 21:30 20.04.18
Allah razı olsun hocam

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up