Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Kuru incir ve Zeytinyağı Kürü - Başka birşeye ihtiyacınız yok - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Kuru incir ve Zeytinyağı Kürü - Başka birşeye ihtiyacınız yok
Adalet 18:39 27.04.18
ASTIM, HAFIZA, KALP ve SİNDİRİM İÇİN ŞİFA
"KURU İNCİR ZEYTİNYAĞI KÜRÜ"

Astım ve öksürük hastaları için saf ve doğal zeytinyağında bir süre bekletilmiş iki tane kuru incirleri sabah kahvaltısından önce tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bu kür bu şekilde en az altı ay boyunca devam ettirilmesi önerilir. Ara verilmeden uygulanacak olan bu formül öksürük ve astım problemleri olanlar için inanılmaz bir tedavi metodudur. Uygulanması mutlaka tavsiye edilir.

Sadece astım ve öksürük hastaları adına değil de akciğer hastalıklarında da oldukça önerilen bir formül konumundadır. Zeytinyağı incirinin mucizesinin bir diğer faydasıysa erkekler için sperm artırıcı bir etkisinin olmasıdır. Sadece erkekler için değil, bu karışım kadınlar için doğurganlığı artıran bir etkisi bulunmaktadır.

İncirin faydalarının en önemlisi bilindiği gibi midemizi çalıştırmasıdır. Bağırsaklarımızı yumuşatmasıyla birlikte sinir sistemlerimizi olumlu yönde etkilemektedir. Bunlarla birlikte incir ağaçlarının dallarında bulunan sütler sayesinde siğillerden de kurtulmamız mümkündür.
Kuru incir ve Zeytinyağı Kürü - Başka birşeye ihtiyacınız yok
Zeytinyağlı kuru incirin sağlığımız açısından diğer faydaları ise şöyledir:

* Kabızlığı giderir; lifli içeriği sahip incir, kabızlığı gidererek bağırsaklarımızın hızlı bir şekilde hareket etmesini sağlar.
* Zeytinyağıysa bağırsak iç yüzeyini yeniler.
* Kalp sağlığını korur; kuru incirler, içerdikleri mineral ve de vitaminler sayesinde kalp sağlığını korumakla beraber güçlendirir.
* Kolesterolü düzenler; mucizevi içeriği sahip kuru incirler, kanda bulunan kötü kolesterol seviyelerinin düşmesine yardımcı olmaktadır.
* Hafızayı güçlendirir; b2 vitamini içermekte olan kuru incirler, zeytinyağının formülüyle hafızayı ve de sinir sistemlerimizi güçlendirir.
* Zayıflamaya yardımcı olur; tatlı ihtiyacınızı doğal olan bir yolla karşılayan ve metabolizmanızı hızlandıran kuru incir aynı zamanda zayıflamanıza da yardımcı olmaktadır.

-- İncirlerin içeriği:

* İncirler, lif içermesi açısından fazlaca zengindir. Özellikle de kuru incirler su içermediklerinden, lif oranı anlamında çok daha zengindir. Ancak kalorisi de taze incirlere göre çok daha yüksektir.
* 100g taze incir 70 kalori civarında enerji sağlar. Bu miktarlar oldukça düşüktür. Bu nedenle incirler oldukça sağlıklı bir atıştırmalık seçeneğidir.
* İncirlerin içinde bulunan antioksidan miktarları, antioksidan bakımından fazlaca zengin olan elmanınkine oldukça yakın bir durumdadır. Bununla birlikte antioksidan özelliği göstermekte olan A ve K vitaminleri gibi vitaminleri de içermektedir.
* İncirler, kan şekerinizin yükselmesini önleyebilecek bir özelliğe sahiptir. Hatta bazı uzmanlar tarafından tip 2 şeker hastalığına sahip olan kişiler için kan şekerini fazlasıyla düzenlemek adına incirden faydalanabileceği ifade edilir.
İncir fazlaca iyi bir selenyum kaynağı konumundadır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Tuana 18:40 27.04.18
Her ay hazırlarım, her gün 2-3 incir yerim. Naturel zeytinyağının tadı inanılmaz güzelleşir... İçinde ki yağı lor yada beyaz peynire döküp sabahları tüketmeye devam edebilirsiniz... 2 lt. Zeytinyağına 3 kg. incir... İncirler 2 ye bölünüp yapıyorum.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 18:41 27.04.18
Bekleme süresi 10-21 gün tamamdır... ben dayanamayıp 3 günde açtığım da oluyor...inanılmaz bir tatlı...anında içinizi hafifletiyor... yağın naturel ve kaliteli olması şart

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Jq 18:42 27.04.18
Ben 3 kilo inciri bölüp üzeri geçene kadar zeytinyağı çörekotu keten tohumu koydum kavanozlara. Hergün öğlen 3 adet incir olacak şekilde zerdeçal döküp yiyorum. Aidin Salih’in öğrencisi verdi tarifi.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ada 17:09 27.05.19
Kadınlar ellerini göğüslerine bağlar, çünkü enerji merkezleri kadınlarda göğüs bölgesidir. Erkekler ise göbek dairesine bağlar, çünkü erkeklerde enerji merkezi, farkındalık noktası orasıdır. Biri semavîdir, diğeri arzîdir. Kadın, tek yumurta bırakır. Erkek bir batında 250 bin üreme hücresi bırakır. Kadın, tek çekirdekli olan zeytinle temsil edilirken; erkek, çok tohumlu olan incirle temsil edilir.

İncire (erkeğe) ve zeytine (kadına) ve o güvenilir beldeye (rahime) and olsun ki,biz insanı en güzel şekilde yarattık. (Tin,1-4)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celal 15:24 30.05.19
Yaşlanmayı geçiktirmek için araştırma yapan 7 Japon bilim insanı ise nasıl Müslüman olduklarını şöyle anlattı:

"Yaptığımız araştırmalar sonucu doğal yollarla yaşlanmayı geciktirmek için zeytin ve incirin kullanılabileceğini keşfettik. Test ettiğimiz birçok formüllerde gördük ki; 7 zeytin, 1 incir orantısını kullanarak meydana getirdiğimiz jeller yaşlanmayı geciktiriyordu. Kur’an’da da zeytin ve incirin gençliğe birçok faydası olduğu yazıyordu. Ve üstelik incir kelimesi 1 kere, zeytin kelimesi 7 kere geçiyordu…! Bunun tesadüf olması mümkün olmadığı için İslam’ı seçtik. Yüce bir varlığı içimizde hissettik. O’na Allah diyoruz.”

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celal 15:32 30.05.19
Araştırmalar sonucunda incir veya zeytinin yalnız başına insan sağlığı için yeterli olmadığı, doğru olanın ikisinin karıştırılması olduğu ortaya çıktı. Bu Japon bilim adamlarına göre en faydalı yöntem 1 incirle 7 zeytinin tüketilmesiydi.

---------- Post added 30.05.19 at 15:34 ----------

El Ezher Üniversitesinde şifalı bitkiler ve ilaç profesörü ve eski dekanı Dr. Taha İbrahim, Kur’an-ı Kerim’de zeytin kelimesinin 6 defa sarih bir şekilde ve bir defada Müminun Suresinde zımni olarak geçtiğini (yani toplam olarak 7 defa oluyor) İncir kelimesinin ise 1 defa zikredildiğini anlayınca Kur’an-ı Kerim’den topladığı bütün bilgileri toplayıp Japonyalı araştırmacı gruba gönderdi. Bu bilim adamları bu bilgilerden emin olduktan sonra İslam dinine müşerref oldular.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi