Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Serratia peptidaz - Serrapeptase - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Serratia peptidaz - Serrapeptase
Adalet 01:29 18.07.18
Gece çocuğunuz uyurken odasına gidin ve nefesi ağız veya burun yoluyla aldığını kontrol edin. Eğer nefesi ağız yoluyla alıyorlarsa bu sağlıklı değildir. Eğer vücutta pastörize süt ve ürünleri ve diğer kimyasallar sebebiyle oluşan sümük (mukus) varsa burnumuzda pıhtı oluşur bu yüzden uykumuzda ağzımızdan nefes alırız. Ama bizim serbest ve tamamen burnumuzdan nefes almamız gerekiyor. Eğer ağzımızdan nefes alırsak akciğerlerimiz ve vücudumuz su kaybeder, kendimizi her türlü bakteriyel enfeksiyona açık hedef haline getiririz. Bu da alerji, gıda alerjisi ve daha fazla mukusun oluşmasına sebep olur.

Gece uykusunda burnundan nefes alamayan çocuklar ve yetişkinler için serrapeptase enzimi muhteşem bir çözümdür. Yine burnundan nefes alamayan insanlarda aşırı horlama görülür.

Serrapeptase enzimi dünyada egzema tedavisinde de kullanılıyor. Fakat tedavi sırasında egzama azabileceği için düşük dozlarla başlayıp zamanla arttırmak gerekli. Serrapeptase bağırsaklarda oluşan mukusu yiyip bitiriyor. Bağırsaklarda oluşan kandida mantarını yine koruyan bu mukus pek çok hastalığa sebep oluyor. Tedavi olurken egzamayı azdıran sirke ve şekerden de uzak durmanız gerekli.

Serratia peptidaz olarak da bilinen Serrapeptase, patojenik olmayan enterobakteri Serratia E15’den izole edilmiş bir proteolitik enzimdir. Doğada, ipek böceği, kozasının duvarlarını parçalamak için bağırsaklarından serrapeptase üretir. Bu enzim, aslında ölü dokuları yer. İç duvarları kaplayan plakları sindirerek kapalı ve tıkanmış arterleri temizler.

Bilimadamları, insan vücüdündaki pıhtılaşma gibi istenmeyen durumların parçalanmasında bu enzimin kullanılabileceğini belirtmektedirler. Ancak öncelikle, enzimin mide enzimlerince bozulmadan vücut tarafından emilmesinin bir yolunu bulmaları gerekiyordu. Bu yüzden serrapeptase, enterik kaplı tablet olarak alınır, bu da enzimin mide ve bağırsağı geçerek, en etkili olduğu yer olan kan dolaşımına; ulaşmasına sebep olur. Serrapeptase, 25 yıldan fazladır Avrupa ve Asya’da ilgi görüyor. Uzun yıllardır bu enzim akciğer sorunları, artrit, spor yaralanmaları ve kalp hastalıklarında kullanılmıştır.

Serrapeptase eklemler gibi bölgelerde doğal yollarla, iyi dokulara dokunmadan ölü dokuları parçalayarak çalışır. Bu enzim, ölü olan ve vücuda gerekmeyen tüm fibrin, kist ve diğer maddeleri parçalar.

Serrapeptasenin ağrı kesici etkisi; bradikinin olarak adlandırılan bileşiklerin ortaya çıkmasını baskılamasına dayandırılabilir. Aksi halde bradikinin enflamasyonlu bölgede ağrı reseptörlerine bağlanacaktır. Serrapeptasenin anti-enflamatuar etkileri; yumuşak dokunun yaralanmasını takiben oluşan sıvıların azalmasına bağlı olduğu için olabilir. Bu maddenin kardiyovasküler yararları, muhtemelen arteryal plak ve kan pıhtılaşması formasyonunda rol alan proteinlerin yan ürünü olan fibrin bozulmasına bağlıdır.

Bu enzim, tüm formlardaki ölü doku, kan pıhtısı, kist ve arteryal plakları sindirir. Alman doktorlar Dr. Hans Nieper serrapeptaseyi, arter hastaları üzerinde, arter tıkanması ile ilgili olarak kullanmıştır. Ayrıca Dr. Nieper, serrapeptasenin varisli damarlardaki pıhtılaşmayı da küçültüp/azalttığını rapor etmiştir. Almanya’da, German Society of Oncology’nin başkanı olan. Dr. Niepel bir çok yolla serrapeptase kullanımını savunmuştur. Koroner kalp hastalarının üzerinde, fibröz tıkanmaları temizlemesi gibi bir çok yararlarını rapor etmiştir. Dr. Nieper hastaları üzerindeki şiddetli karotis arter daralmalarında serrapeptase kullanmıştır. Ultrason muayeneleri, daha önce dar olan kan damarlarında büyük ölçüde genişleme olduğunu göstermiştir.

Dr. Arnold Renshaw, fibrosit, ramotoid artrit ve osteoartli 700 hastasını serraptase ile tedavi etmiş ve başarılı sonuçlar elde etmiştir. İyileşme sonuçlarını 2 ay civarında gözlemlemiştir. Indian Journal of Pharmaceutical Sciences‘da 2008’de yayınlanan bir çalışma, enflamasyonlu laboratuar fareleri üzerinde, serratiopeptidase’ın anti-enflamatuar etkisinin aspirinden daha iyi olduğunu göstermiştir.

Aç karnına oral yolla kullanıldığında serrapeptase enzimi ince bağırsak tarafından absorbe edilerek kan dolaşımına girer. Burada, vücut boyunca bağışıklık sistemini aşırı uyararak enflamasyonu tetikleyen protein artıklarını parçalar. Aynı zamanda skar dokusu, kan pıhtısı, kist, mukus ve arteryal plak oluşumuna sebep olan proteinleri de yer. Serrapeptase canlı dokulara dokunmadığından, serrapeptase enzim takviyelerinin kullanımı sağlıklı doku ve hücreler için bir tehdit oluşturmaz.

Serrapeptase’nin kan pıhtılaşmasını yavaşlatma özelliğinden dolayı, araştırmacılar, diğer pıhtılaşma karşıtı ilaçlarla birlikte kullanılmaması konusunda uyarıda bulunmaktadır.

Serratia peptidaz - Serrapeptase

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
zafer038 11:14 30.07.18
allah razı olsun yayınlayan paylasan dostlarımdan allah bin kez razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up