Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Bel fıtığı ve bel ağrısına muhteşem çözüm - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Bel fıtığı ve bel ağrısına muhteşem çözüm
Drogo 12:58 10.06.19
Evde kendi yapacağınız çok güzel ve tüm ağrıları bel boyun sinir sıkışması yanık ve kulunç için özel bir kırem kürü veriyorum.
Yoğun bir şekilde bel ağrısı yaşayan kişilerin genel teşhisi, bel fıtığı olmaktadır. Bel ağrısı genel olarak her 5 kişiden 4’ünde görülen dolayısıyla sık karşılaşılan önemli bir rahatsızlıktır.

Bu kadar sıklıkla karşılaşılan bu semptom, en çok 35-60 yaş arasında olanları etkilemektedir.

Belimiz, birbiriyle sıkı bir şekilde bağlı olan; eklemler, kaslar, kemikler ve sinirlerden oluşmaktadır. Örneğin boynumuzda 7, sırtımızda 12, belimizde ise 5 adet omur kemiği bulunmaktadır.

KÜR ALTERNATİFİ DE VAR

Omurgamızın ana yapısını bu kemikler ve kuyruk sokumu oluşturmaktadır.

Bel fıtığı tespit edilmiş olan kişilere öncelikle ilaç tedavisi uygulanmaktadır.

Şayet olumlu bir cevap alınmıyorsa,
Fizik tedavisine geçilmektedir.

Fakat bu tedavi de fayda etmezse, cerrahi operasyon aşamasına geçilmek zorunda kalınabilir.

Genel olarak hastalar ameliyat olmaktan kaçındıkları için bitkisel tedavi, alternatif tıp ve şifalı kür yöntemlerine yönelmektedirler.

BESLENME ŞEKLİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Uzmanlar; bel ve boyun fıtığı tedavisi görenlerin, doğru beslenerek daha hızlı bir iyileşme kaydedilebileceğini belirtirken, bel ve boyun sağlığı için yüksek kalsiyum içeren kıvırcık marul, dereotu ve peynir tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

Bu besinlerin omurgayı güçlendirdiğini ifade eden doktorlar, özellikle kalsiyum ve protein zengini lor peyniriyle dereotu, kıvırcık marul ve balık ağırlıklı beslenmenin; bel omurgamızın güçlü olmasını sağlarken iyileşme sürecini de bir hayli hızlandırdığını açıkladı.

HAŞHAŞ TOHUMU

Bel ağrısı tedavisi için eskiden beri kullanılır. 100 gram haşhaş tohumunu bir bardak süte karıştırın. Günde 2 çay kaşığı olacak şekilde tüketin. Bel ağrısının hafiflemesini sağlar.

SARIMSAK

Bel ağrısı tedavisine yardımcı olabilecek bileşenler içerir. Hafif sırt ağrıları için 2-3 karanfili sabah aç karına yiyin. Ayrıca, sarımsak yağıyla sırtınıza masaj yapabilirsiniz.

AKSÖĞÜT

Bel fıtığı nedeniyle oluşan ağrıları dindirmekte etkili olmaktadır. İçeriğindeki salisin maddesinin sahip olduğu yatıştırıcı ve büzücü etkisiyle ağrıları keser.

FESLEĞEN

Bir su bardağına 9-10 fesleğen yaprağı koyun ve kaynatın. Soğuduktan sonra bir tutam tuz ekleyerek için. Kas gevşetici özelliğinden dolayı bel tutulmasına iyi gelir.

PAPATYA ÇAYI

Günde bir bardak papatya çayı içmek gergin kas dokularını rahatlatır. Bel ağrılarını giderir. Bunun için bir bardak suda 4-5 tane papatyayı kaynatın ve günde 2 kere, 4 gün boyunca için.

KOZALAK

4-5 gram taze temiz kozalak, bir bardak suyun içerisine atılır ve 10 dakika kadar kaynatılır. Hazırlanmış olan bu karışım tatlandırılarak, günde bir bardak içilir.

DEFNEYAPRAĞI

10 gram kadar defneyaprağı, 5 dakika süreyle kaynatılır. Bir süre demlendikten sonra günlük 2 bardağı aşmayacak şekilde tüketilir.

REZENE

5 gram kadar rezene tohumu, bir bardak kaynamış suyun içine atılır ve demlenmesi beklenir. Üç dakika kadar demlendikten sonra günde 2 bardağı aşmayacak şekilde tüketilir.

KIRKKİLİT OTU

Bir bardak kadar klorsuz su, cezvenin içine alınır. Üzerine 2-3 parça kırkkilit otu eklenir. 5 dakika kadar kaynatılır. Ilıyınca, lapa olan kısmı bele sürülür. Bu uygulamanın 2-4 hafta boyunca tekrarlanması gerekmektedir. Lapa kısmından kalan suyu ise günde bir bardakla sınırlı kalmak şartıyla içilebilir. Ya da banyo sonrasında bu su, son durulama suyu olarak bel kısmına dökülebilir.

Biberiye.

Bu, yemeklere tat ve aroma kazandırmak için mutfaklarda sıkça kullanılan bir baharattır. Bunun aynı zamanda başta bir gevşetici olarak sağlık açısından pek çok faydası vardır.

Adet kramplarını veya kas spazmlarını rahatlatmak için bir miktar biberiyeyi suda seyrelterek banyo yapabilirsiniz.

Ayrıca eklemlerinize biberiye yağı masajı da uygulayabilirsiniz.

Ağrılı veya iltihaplı bölgelere yapılan sıcak kompresler de artritin belirtilerini hafifletir.
2 Doğal kas gevşetici bitki

Kediotu:

Boyundaki gerilmeleri rahatlatmak için yüzyıllardır kullanılan bir ottur.

Bunun aynı zamanda anksiyete ve uyku sorunlarını kontrol altına almak için sakinleştirici bir etkisi vardır. İsterseniz bir kediotu infüzyonu veya çayı içebilirsiniz.

Bu tarifler de olduğu gibi de kullanabilirsiniz ve burada olan bitkilerden sarmısak kozalak dahil her birinden 15 gr bir tane kozalak 1/5 litre has zeytin yağında düdüklü tencerede kaynatılır kısık ateşte en az 10 dakika yanmaması kaydı ile ve kaynayınca soğumaya alınır kapağını açmayın soğuduğundan emin olun ve açıp bir tulben yardımı ile süzüp posasını atıp arta kalan zeytin yağını düdüklüye alıp azıcık ısıtıp 1 kilo katkısız vazelin ekleyip erimesini bekleyin ve ateşten alıp bir kapa dökün cam kenarına koyup soğumaya bırakın kreminiz hazır ve size uzunca bir zaman yetecektir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Lady 13:29 29.08.19
BEL VE BOYUN FITIĞINIZA ELVEDA DEYİN

Devid3 iğne eczaneden alın 10 tane haftada bir tanesini kırın için zeytinyağı ile 1 yemek kaşığı belinize ve boynunuza kantaron yağı sürün günde 2 defa ovun 2 ay devam edin bel ve boyın fıtığınıza elveda deyin şifa olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Torlak 23:07 13.01.20
necibe02 00:00 14.01.20
Tüm tertipleri annemin sifasi için denetirecegim inşallah.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mecra 00:09 14.01.20
Tüm tertipleri uygulayacağım inşallah.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi