Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Kiraz çekirdeği yutmak - Kiraz çekirdeğiyle neler yapılabilir? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Kiraz çekirdeği yutmak - Kiraz çekirdeğiyle neler yapılabilir?
bitter 10:22 17.06.19
Kiraz çekirdeği yutmak; Kiraz hiç şüphesiz çoğu insanın severek yediği bir meyvedir. Kirazı yiyoruz fakat tabakta kalan çekirdekleri de hiç şüphesiz çöpe gidiyordur. Size şimdi ülkemizde genç bir girişimcinin meyve suyu fabrikalarından kiraz çekirdeklerini toplayarak kısa bir sürede şirket kurduğunu ve yurt dışına ihracata başladığını söylesem.

Bu haberi okuyup kiraz çekirdeğinin faydaları ile bir makale yazmayı ve sizlerle paylaşmaya karar verdim. Kiraz çekirdeği çok ilginç özelliklere sahip mikro dalga fırınlarda veyahut normal pişirim yaptığımız fırında ısıtıldığı takdirde ısıyı içine hapsediyor ve 4 saat boyunca sıcaklığını kaybetmiyor. Bu özelliğinden dolayı sıcak su torbalarına alternatif olarak ısı yastıkları yapılmakta ve romatizma ağrıları, karın ağrıları, adet dönemi sancıları ve benzeri ağrılarda kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra kötü plastik kokusu ve sıcak suyla haşlanma riskine girmeden güvenli ısınma sağlamaktadır.

Kiraz çekirdeğinin bir diğer kullanım alanı ise dahili olarak çekirdek suyunun içilmesi. Kiraz çekirdekleri ezilmek sureti ile kaynatılıp süzülüp içildiğinde idrar söktürücü olarak kullanılıyor. Eğer böbrek taşı sorununuz varsa denemenizde fayda var.
Kiraz çekirdeğinin doğrudan yutulması bazı bilimsel araştırmalarında ortaya koyduğu üzere yağları erittiğini gözler önüne koymuştur. Özellikle karın bölgesindeki yağları eritme açısından çok başarılı bir doğal ilaçtır. Düzenli olarak kiraz çekirdeği yutmak yağlarınızı eritmenizde önnemli rol oynamaktadır.Alzheimer hastalığına yakalanma riskini gözle görülür derecede azaltmaktadır. Kiraz çekirdeğinin antioksidanlar açısından zengin olması vücudumuzdaki bütün organların sağlıklı kalmasına etki eder ve böylelikle yaşlanmanın yol açtığı alzheimer hastalığına yakalanma riskini ortadan kaldırır. Bunun yanı sıra kiraz çekirdeği cilt sağlığınıza da faydalıdır. Kiraz çekirdeğinin içerisindeki yüksek antioksidan sayesinde yaşlanmayı yavaşlattığı Micheagan Üniversitesi bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır. Kiraz çekirdeği kas ağrılarınızı azaltmada da yardımcı olmaktadır. Bir fincan kiraz çekirdeği suyu kas inflamasyonunu vede kas ağrılarını azaltır. Maraton koşucularının yarıştan yedi gün öncesinden başlamak suretiyle kiraz çekirdeği suyu ve kiraz suyu içtikleri bilinmektedir. Kiraz çekirdeğinin sağlık açısından ne faydaları olduğu daha tam olarak bilinmemektedir.

Son olarak kiraz çekirdeğinin bilinen faydalarını maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz.
kiraz çekirdeği yağı A vitamini çok zengin olduğundan dolayı cilt bakımında kullanılmaktadır.
Kiraz çekirdeği yağı, cildi parlatır ve yumuşak bir görünüme kazandırır.
Hassas ve kuru ciltler için faydalıdır.
İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde cilt temizleyici özelliği bulunmaktadır.
içeriğindeki oleik asit sayesinde saç sağlığınızı korumada yardımcı olur.
Saçlarınızdaki kepeklenmeyi, derinizdeki dökülmeyi engeller.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Margarit 10:24 17.06.19
15 tane kiraz sapını 2 su bardağı suyla 3 yada 4 dakika kaynatın ılınsın sabah akşam aç karnına birer bardak için b taşı ödem atıcı zayıflatıcı. Ben faydasını gördüm 3 hafta devam 2 hafta dinlenin gerekirse yine başlayın.

Kirazın her şeyi faydalodır kiraz vucuttaki toksinleri attırır, kiraz sapı iltihaplı eklem romatizmasına faydalıdır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Yapincak 10:24 17.06.19
15 tane kiraz sapını 2 su bardağı suyla 3 yada 4 dakika kaynatın ılınsın sabah akşam aç karnına birer bardak için b taşı ödem atıcı zayıflatıcı. Ben faydasını gördüm 3 hafta devam 2 hafta dinlenin gerekirse yine başlayın

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
zafer038 18:08 17.06.19
allah razı olsun tesekkur ederim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi