Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

Stresin çaresi ağaç - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>Stresin çaresi ağaç
Lady 10:07 23.07.19
AĞAÇ VE STRES

Kendinizi gergin mi hissediyorsunuz? Hemen kalkın, size en yakın yerdeki ağacı seyretmeye başlayın. Eğer yakınınızda çam ağacı varsa daha da şanslısınız. Stres atmak için çamın üzerine yok.”

Bu sözlerin sahibi, ağaçların insan üzerindeki etkileri konusunda araştırmalar yapan, Teksas Üniversitesi'nden Profesör Roger Ulrich.

Profesör Roger Ulrich’in araştırmalarına göre ağaçları seyretmek, üç-beş dakika bir ağaca bakmak, insana sinir ilacı almışçasına rahatlatıcı etki yapıyor.

Ağaçlık yollardan geçerek işlerine giden kişiler, daha sakin ve rahat olarak işlerine başlıyorlar.

Prof. Ulrich, sinirleri gevşetici etkisi açısından çam ağacını özellikle öneriyor. Araştırmalara göre çam ağacının stresi azaltıcı etkisi öteki ağaçlardan çok daha fazla.

Görüntüsünün, insanlara güzel duygular ve pozitif düşünce aşıladığı belirtiliyor. Üzerinde durulan bir diğer ağaç da çınar. Bol yapraklı çınar ağacını beş dakika seyretmek kişiyi rahatlatıyor ve stresten kurtarıyor.

Profesör Roger Ulrich, ağaçlı yerlere uzak olanlar ve ofis ortamında çalışanlar için de, bilgisayar ekranında ağaçlı manzaralar ve ağaçlar arasında sanal gezinti filmleri öneriyor.Bu konudaki açıklaması ise şöyle:

Gerçek ağaç olmayan ortamlar için bilgisayardaki ağaç resimleri ve filmleri aynı etkiyi yapabiliyor. Ağaçlara bakmak, dallarını seyretmek, rüzgarda uçuşan yaprakları izlemek stresten kurtulmak için en kestirme yol. Hatta pencereden üç-beş dakika bile ağaçlara bakmak, incecik dalları uçlarına dek izlemek ayrı bir sinir ilacı. Özellikle yüksek tansiyonluların 'ağaçlı' rahatlamayla tansiyonları normale iniyor. Kaslar gevşiyor ve insan dinlendiğini, ferahladığını, stresini belli oranda üzerinden attığını hissediyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Heartway 11:47 23.07.19
Özellikle zeytin ağacı meyvesi dalı relax etki yaratır insanlar üzerinde şu,yeşillikle ağaç göze gelen en iyi manevi reçete olmalı.. seyret hakkı ve hakikat-i gör, içine çek ve yaşa üstünede tefekkür sınır stres depresif bozukluk yok ...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
bitter 12:04 26.07.19
Biologlar ağaçların sosyal varlıklar olduklarını söylüyor. Onlar bir şeyleri önemseyebilir, öğrenebilir, hatırlayabilirler. Hasta insanlara şifa verebilir, birbirlerini tehlikelere karşı uyarmak için elektriksel sinyaller yollayabilirler. Kesilen eski arkadaşlarının kütüklerini, kökleriyle onlara şekerli solüsyonlar göndererek yüzyıllar boyunca canlı tutarlar ve bunun nedeni henüz bilinmemektedir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up