Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi

günlük şahsi işlerini bile yapmaktan aciz - Sayfa 6 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Birinci ... 2 3 4 5 6 7 8 
Alternatif Tıp ve Bitkilerle Tedavi>günlük şahsi işlerini bile yapmaktan aciz
wedad301 16:26 03.02.21
Bence bir uzmandan destek alın çağımız dünyası herşeyin dengesini bozdu.eskide kız çocuklarına evde dantel el işi ev işi küçükken yaptırılıyordu her çocuğun odası yoktu evin bulaşıklarını kız çocukları yıkardı arada bakkala vs işlere gönderiliyordu şimdi çocuklar çocukluarını yaşayamıyor malesef çok acı bizler yapıyor iyilik edelim derken kötülük yapıyoruz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Selma 45 16:26 03.02.21
Öncelikle anne öğretmemiş olsaydı şu an feryat etmezdi. Başınıza gelmeden öyle karşıdan ahkam kesmeyin. Normal şartlarda 2 yaş civarı öğrenilen bir şey bu ama bazı çocuklar için geçerli değil. Her çocuk aynı değil. Ben oğlumda yaşadım psikolog, pedegog ne varsa götürdüm. Öncelikle sabırlı, neşeli ve sakin bir şekilde ama bir iki gün falan değil belki 10 gün herşeyi birlikte yapın. Ellerini yıkayın, dişlerini fırçalayın vs. Sonra kontrol edin her defasında bakayım nasıl kokuyor beim kızımın elleri gibi şaka ve sevgi dolu dialoglarla aşabilirsiniz. Çok zor çok iyi biliyorum farz edin ki 3 yaşında yeni öğretiyorsunuz. Biz böyle aştık ❤️ umarım işinize yarar. Sevgiler
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
dilek 16:27 03.02.21
S.a bunlar ergenlik belirtileri ama ergenlik belirtisi diye çocuklarımızı ne çok sıkacağız nede gevşek bırakmayacağız. Sorun yaşarken yangına körükle gitmeyin ergenler hallaç pamuğu gibidir nekadar döversen yani üstüne giderseniz okadar kabarır.Çocuğunuzla sorun yaşadığımızda kendinize ve çocuğunuza zaman tanıyın.Daha suçlayıcı olmayan bir dille yaşanan olayların ben dilinizi kullanarak sizi nekadar üzüp rahatsız ettiğini söyleyin.Tecrübelerime dayanarak şunu da söyleyebilirim çocuğunuz sizin onun böyle farkına vardığınızı düşünebilir.Özellikle babalar lütfen çocuklarınızla zaman geçirin inanın onlara ayıracağınız yarım saatlik bir zaman dilimi ailenize ve size çok şeyler kazandırır son olarak herşey sevgi ve sabırla hal olur Inşallah selamlar
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
nuryad 16:28 03.02.21
Cocuk terbiyesi ve kişiligi %70 olarak 2 yaslarina kadardir. %90 lik kismi ise 6-7 yaşlarina kadardir. Herseyi ruhuna aileden ve cevreden canli fotograf gibi alir.
Bu hakikati bilmeyen ebeveynler onlari bebek veya cocuk zannederek sorumluluk vermez. Ceza veya mukâfatla terbiye etmez.
Cocuk bu yastan sonra cok cok zor olarak terbiye olur.
Zamane ebeveynler ve " medeni" kanunlar ise sorumluluk ve ceza ve mukafat terbiyesini uygulamak yerine cocuga her istediklerini yaparak terbiye edeceklerini ZANNEDER.
Ozellikle aileyi yuvayi ayakta tutan kiz cocuklarini iyi terbiye edemeyip ve şimarttiklari ićin , zamanin sillesini yiyeceklerdir. Hâl-i alem buna sahitlik etmektedir. Ornekleri coktur.
Kiz.cocuklari ya yuva kuramuyor ya da kurdugu yuvayi muhafaza edemeyip boşanarak cabuk dagitiyor.

Zannederim japonya da cocuklar uzerinde yapilan arastirmada gunde 2-saatten fazla telefon,tablet, bilgisayar ile vakit geciren ve ozellikle oyun oynayan cocuklarda beyin kilitlenmesi , dinledigini veya okudugunu anlamama ve unutkanlik tesbit etmisler.

Sanal dunyadan uzak gercek cocuklarla arkadaslik yapan oyun oynayan ve kitap okuyan cocuklarda ise anlama ve zekâ artışi ve okulda başari tesbit etmisler.

Zamani kaçıran Ebevynlerin kulaklari çinlasin. Geçmis olsun.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
sır 16:29 03.02.21
soyledikce ters gider.tatli dilli guler yuzle yaklasin soylenmeyin birde cocugunuzu onun yaninda kimseye kotu huylarini soylemeyin size olan guveni gider ona degerli oldugunu onemsediginizi hissettirin kafasi dalgin olur ruh hali iyi olmayabilir bizim zamanimizda erkengin yoktu terlikle supurgeyle normale donerdik simdiki durum farkli biri birsey soyluyor olabilir kafasi mesgul asla suclamayin sogutmayin kendinizden
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Aslan 16:29 03.02.21
Valla kusura bakmayın bu genetik önce sizler örneksiniz çocuklar okula başladıkları zaman tuvalete gitmeyin derdim çok sıkıntınız olursa kağıt mendille tutup açın kendilerini eve zor atarlardı Dr gitsek insanlar hayretler içinde gözlemlerdim çok rahatlardı çocukları yerlere oturur her yere oraya buraya dokunurdu sonrada yüzüne gözüne dokunur du ben asla rahatımı düşünmedim hep ilgilendim yani biz ailece çok titiziz çocuklar bu konuda bizi geçti
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Axsilady 16:30 03.02.21
Sürekli nasihat ve yönlendirmeler çok yanlış uzmanların söylediğine göre. Örneğin "elini yüzünü yıka", demek yerine "elimizi, yüzümüzü yıkarsak dünyayı daha güzel görürüz" gibi cümleler kurmamız gerekiyor. Biz ebeveynler çocuklarımızı sürekli komuta ederek doğruyu yapmıyoruz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
contact 16:31 03.02.21
Dert ettiğiniz şeye bakın
İnsanlar çocuğum engelli diyor, hasta diyor, Kanser diyor... vb psikolojileri senden daha iyi.eskiden sumu vardı ev içlerinde suya dokunmak için 100 metre aşağıya dereye inmemiz gerekti.
Çocuğa yapma etme tutma demek değil sizi psikoloğa götürmek gerekiyor. Babasına söyleyin randevu alsın sizin için
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
seckin 16:32 03.02.21
Mizacını ısıtıcı besinlerle besleyin. Misal yarım çay bardağı üzüm pekmezini 4 ay boyunca içirin ve ardından 2-3 adet ceviz yedirin. Gece yatarken kafasının tepesindeki döner kısmına zeytinyağı,susam ya da çörekotu yağı gibi sıcak mizaçlı yağlar sürün. Psikologluk birşey yok. Şimdiden bunları yapmazsanız ilerde birçok hastalığı vücut kendisi erkenden oluşturacak.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
akin22 16:33 03.02.21
Lütfen sabır ve anlayis. Zaman bizlerin büyüdüğü zaman değil. Yeni nesil bilim ve teknoloji çağında. Peygamber Efendimiz çocuklarınızı kendi çağıniza değil bulundukları zamana göre yetiştirin diyor. Şiddet ten şiddetle kaçının ki biricik evlatlarımız sevgi ve hoşgörüyü yanlış yerlerde ve kişilerde aramasın. Kaç yaşında olursak olalım yaşadığımız sürece evlatlarımıza destek olacağız onlar anne baba olduklarında Cook iyi anlayacaklar iyi yurekliliginizi kaybetmeyin. Bu yaştta çok aksi olurlar sabır diyorum. Sevildiklerini değerli olduklarını hissettirin tatlı sözlerinizi edirgemeyin ve bol bol dua edin. Rabbimiz evlatlarımızı esirgesin korusun onları güzel ahlak nasibetsin inşaallah Sakin olun. Önce kendinizi toparlayin onlar sizi örnek alacaktır merak etmeyin.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Birinci ... 2 3 4 5 6 7 8