Astral Seyahat

Beyin Dalgaları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Astral Seyahat>Beyin Dalgaları
Tuana 18:46 30.01.17
İnsan beyninin çeşitli frekanslarda dalgalar yaydığı çok eski zamanlardan beri bilinir. Özellikle gizli bilimlerle uğraşan pek çok kişinin bunu binlerce seneden beri bilmesine karşın, pozitif bilimin bu gerçeği bazı aygıtlarla tespit ederek kanıtlamasının mazisi oldukça yenidir.

Biz burada beyinden yayılan dalgaların niteliklerini ve bunların ne şekilde tespit edildiklerini göreceğiz.Kısaca Falografi ) nin gelişimini de anlatmaya çalışacağız.

Çünkü E.E.G yalnız psikoloji ve psikiyatrinin değil,artık Parapsikolojinin de kendi konusunda bir araştırma aygıtı haline gelmiştir.

Bu aygıt beynin bütün elektrik faaliyetlerini, yani beynin yaydığı dalgaları grafik şeklinde kağıda döker. Böylece beynin yaydığı çeşitli dalgalar karakteristiklerine göre anlaşılmış olur.

Tam donanımlı hastanelerde, kliniklerde ve bazı laboratuarlarda bulunan E.E.G cihazının günümüzde portatif, küçük modelleri de bulunuyor.

Deneycilere özel bu küçük modeller dış ülkelerde satılmakta.

Beyin elektriği üzerine yapılan çalışmaların tarihi yaklaşık yüzyıl kadar geriye dayanır.İngiliz filozoflarından Richard Caton’ un ilk defa tavşan ve maymun beyinlerinin elektrik potansiyellerini tespit etmesiyle birlikte E.E.G.in temelleri atılmıştır. Uzun yıllar hayvanlar üzerinde yapılan deneylerden sonra ilk defa 1924’de Jena Üniversitesinden bir Alman psikiyatrı Olan Hans Berger insan kafatası üzerine platin elektrotlar iliştirerek insan beyninin elektriksel dalgalarını kaydetmeyi becerdi.

Ancak tabi son derece tutucu Olan bilim çevrelerinde bu buluş şüpheyle karşılandı. Beş yıl boyunca ateşli tartışmalar yapıldı. Üstelik Berger daha sonraları hassas bir Galvanometrede kullanmıştı. Ancak profesör Adrian öncülüğündeki bir heyet tarafından Fizyoloji derneğince de aynı dalgalar grafik Olarak tespit edilince Berger’ in bu keşfi tescil edilmiş oldu. Bu keşfe ise Berger Ritmi denildi. Berger ise bunu Alfa Ritmi Olarak tanımlamıştır. Bu ritim, çocuklarda sekiz yaşından sonra ergenlerdeki frekansa dönüşüyordu.

Şimdi biz Hans Berger den bu yana E.E.G in gelişimini bir yana bırakarak,günümüze kadar bu konuda yapılan çalışmaların ve elde edilen verileri inceleyelim.

İnsan beyninin şimdiye dek beş çeşit dalga yayınladığı halen biliniyor. Bunlardan Alfa dalgaları,Beta dalgaları ve Gama dalgaları özelliklerine göre normal beyin dalgaları sayılır.

Teta ile Delta dalgaları ise marazi dalgalardır. Genellikle beyin özürlü kişilerin yaydığı dalgalardır. Ancak bizim daha sonra da değineceğimiz gibi bu dalgalara Para psikolojik denemelerde de rastlanmış olması olacak.

Kehanetlerle alakası olduğunu bilmektedirler.

Filipinli rahmetli ve ünlü şifacı Tony Agpao nun Almanya da doktorlar denetiminde gerçekleştirdiği enteresan bir Olay vardır.Olay aynen şöyle gerçekleştirilmiştir :

Agpao bir EEG aygıtının elektrotlarını kendi kafasına,bir diğer EEG cihazının elektrotlarını da bir sara hastasının kafasına raptettirir. Grafik Olarak beyin dalgaları çizilmeye başlandığında Agpao’nun grafiğinde son derece salam ve salıklı Alfa dalgaları olduğu görülür. Oysa sara hastasının grafiği ise son derece salıksız ve düzensizdir. Üstelik sıkça patolojik Delta dalgaları da görülmektedir. Agpao hastanın elini tutunca kendi beyin grafiğinin değişmediği halde, hastanın grafiğinde son derece salıklı ve Agpoa’ nın kiler kadar düzenli Alfa dalgalarının görüldüğü grafik olarak izlenmiştir. Agpoa elini hastanın elinden çekince hastanın grafiği yine patolojik dalgaları göstermeye başlamıştır. Olay defalarca denenmiş,hiçbir seferinde durum değişmemiştir. Deney süresi boyunca Agpoa’ nun düzenli Alfa dalgaları hep muntazam kalmış, ancak hastanın elini her tutuşunda da kendi düzenli Alfalarını hastaya nakletmeyi becermiştir. Böylece görülen şudur ki; Kişide yapay veya nakil yoluyla meydana getirilen Alfa dalgaları Epilepsi, sara bile dinlememektedir. Çünkü bilindiği gibi bu tür hastaların beyin grafikleri son derece düzensizdir. Alfa ritminin önemi parapsikoloji’de çok önemlidir. Çünkü frekans ve amplitütleri en yüksek Olan dalgalardır.bu dalgaların düzene konulması için önerilen çalışmaların başında ise nefes egzersizleri geliyor.BETA DALGALARI : Beta Dalgaları 14-30 frekanslı ve daha düşük amplitütlü Alfa faaliyetleridir.Dimağın ön bölgelerinde görülürler. Alfa dalgaları yayan bir kişiye ses ve ışık gibi bir uyarıcıyla müdahale edildiği takdirde Alfalar derhal basılarak kendilerinden dört kere daha düşük olan Beta dalgalarına dönüşürler.Beta dalgalarının maddeyi uzaktan kontrol edip, onda istediği hareketi temassız olarak meydana getirebileceği gibi teoriler varsa da bunlar henüz ispatlanmış değildir.

GAMA DALGALARI : Süratli hareketlerde oluşan beyin dalgalarıdır. Amplitütleri düşük, frekansları 30-50 arasındadır.DELTA DALGALARI : Hastalıklı sayılan düzensiz dalgalardır. Frekansları 4-7 ve amplitütleri 50 mikro volt’un üstünde Olan dalgalardır.[b]psikokinezi ile yakın bir alakası var mı ? gibi bir soru geliyor insanın aklına. Parapsikologların çoğu bu soruya evetle karşılık veriyor. Ancak kesin bir şey henüz ispatlanmış değil.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 14:11 21.04.17
Paylaşım için teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 09:01 15.05.18
Sayın Tuana, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up