Aura - Çakra

Bu Besinlerden Hangisi İlginizi Çekiyor? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Aura - Çakra>Bu Besinlerden Hangisi İlginizi Çekiyor?
Purgatory 21:23 07.04.17
Bu Besinlerden Hangisi İlginizi Çekiyor?


Bu Besinlerden Hangisi İlginizi Çekiyor?
Kök Çakra: Eğer elmayı seçtiyseniz, kök çakranıza dikkat etmeniz gerekiyor.
Omurganızın sonlandığı bölgede bulunan kök çakranız güvenlik, denge ve insanın temel ihtiyaçlarını temsil ediyor. Topraklanmanız ve doğa ile bağlantıya geçmeniz gerekiyor. Bunu meditasyon ve uzun açık hava yürüyüşleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Bazı yiyecekler de kök çakranızın sağlıklı olmasına faydalı.

Besinler: Kırmızı rengi olan yiyecekler. Elma, nar, kırmızı kinoa, kırmızı biber.
Olumlama: Her zaman güvendeyim, vücudumla uyum içindeyim. Her şey yolunda.

Bu Besinlerden Hangisi İlginizi Çekiyor?
Sakral Çakra: Eğer portakalı seçtiyseniz sakral çakranıza dikkat etmeniz gerekiyor.
Sakral çakramız göbek deliğimizin hemen altında bulunur. Cinselliğimiz, yaratıcılığımız ve duygularımızla ilgilidir. Rengi turuncudur. Dengede olduğunda kendinizi akışta hissedersiniz, yaratıcılığınız artar, sağlıklı ilişkiler kurarsınız ve kendinizi ve vücudunuzu seversiniz.

Besinler: Tabii ki turuncu renkli besinler tüketmek sakral çakramızın sağlıklı olması için oldukça iyi bir karar. Portakal, mango, tarçın, zencefil gibi besinler tüketin.
Olumlama: “Kendimi canlı, güzel, güçlü ve hayata bağlı hissediyorum. Kendimle ve çevremle uyum içindeyim. Evrensel enerji ile uyumluyum.”
Bu Besinlerden Hangisi İlginizi Çekiyor?
Solar plexus: Eğer muzu seçtiyseniz karın bölgemizde bulunan ve alt ve üst çakralar arasındaki geçişi sağlayan solar plexus çakrasını seçtiniz demek.
Rengi parlak sarıdır. Yiyecekleri sindirmemiz, egomuzu kontrol etmemiz, kendimize güvenimiz, ruhsal büyümemiz hep bu çakra ile ilgilidir. Enerji dengemizi sağladığı için oldukça önemli bir rolü vardır. Dış dünyaya kendimizi iyi ifade edebilmemiz ve içimiz ve dışımızın uyum içinde olması için solar plexus’un sağlıklı çalışması çok önemlidir.

Besinler: Kompleks karbonhidratlar, tam tahıllar, ekmekler, pirinç, sarı renkte olan muz, sarı biber, mısır gibi sebzeler ve meyveler. Kişniş, rezene, zerdeçal, kimyon ve anason gibi baharatlar.
Olumlama: Başarılıyım, kendime güveniyorum ve karşıma çıkar zorlukların üstesinden kolaylıkla geliyorum.
Bu Besinlerden Hangisi İlginizi Çekiyor?
Kalp çakrası: Eğer çikolatayı şeçtiyseniz, kalp çakranızın size mesajı var.
Göğsünüzün tam ortasında bulunan kalp çakranız yeşil renkle ilişkilendirilir. Yenilenme, yeniden doğma, acıdan sevgiye geçiş, kendinizle ve çevrenizle sevgi dolu ilişkiler kurmanızın yolu sağlıklı kalp çakrasıdır. Vücudunuzdaki birçok dengesizlik tıkalı bir kalp çakrasının sonucudur. Geçmişten getirdiğiniz yükler, duygusal incinmeler, sevgisizlik bu çakranın tıkanması için yeter de artar bize. Bu tıkanıklıktan kurtulmanın en kolay yolu da koşulsuz sevgi ve affetmeden geçiyor.

Besinler: Brokkoli, kara lahana, hardal, lahana, kıvırcık salata, yeşil çay, bitter çikolata, ıspanak, kereviz, fesleğen, adaçayı, maydanoz, kekik gibi besinleri tüketin.
Olumlama: Karşılıksız sevgiyi kolaylıkla kabul ediyor ve kolaylıkla veriyorum. Sevginin tün duygusal yaraları iyileştirdiğini biliyorum.
Bu Besinlerden Hangisi İlginizi Çekiyor?
Boğaz çakrası: Yabanmersini seçenler, boğaz çakranıza dikkat!
Boğaz bölgenizde bulunan boğaz çakrası açık mavi renkle bağdaştırılır. Kendinizi açıkça ifade edebilmenizin yolu açık boğaz çakrasıdır. İrademiz, sağlıklı karar verebilmemiz ve yüksek benliğimizle iletişime geçebilmemiz de bu çakranın sayesinde gerçekleşir.

Besinler: Çorbalar, yaban mersini, erik, limon, lime, üzüm, kivi, deniz bitkileri, meyva suları
Olumlama: Gerçek düşüncelerimi kolayca ve dürüstlükle ifade edebiliyorum.
Bu Besinlerden Hangisi İlginizi Çekiyor?
Üçüncü göz çakrası: Üzümü seçtiyseniz üçüncü göz çakranıza dikkatinizi vermeniz gerekiyor olabilir.
Alın bölgemizde bulunan üçüncü göz çakramız koyu mavi renkle özdeşleşmiştir. İlahi gerçeklikle bağlantımız bu çakranın sağlıklı olmasıyla ilişkilidir. Dünyasal gerçeklerin ötesini görmemiz, kendi yüksek benliğimizle iletişim kurmamız, hislerimiz, iç rehberimiz bu çakra ile bağlantılıdır. Hayat amacımızı bulmamız ve gerçekleştirebilmemiz de bu çakranın sağlıklı olmasıyla gerçekleşecektir.

Besinler: Kırmızı soğan, kara üzüm, ahududu, böğürtlen tüketilmesi gereken besinler.
Olumlama: İlahi gerçekle bağlantıdayım ve ilahi gerçek tarafından yönlendiriliyorum. Hayat amacım doğrultusunda hizmet ediyorum ve bütünle uyumluyum.
Bu Besinlerden Hangisi İlginizi Çekiyor?
Tepe(taç) çakra: Su seçiminiz size taç çakranıza dikkat etmenizi söylüyor.
Başımızın üstünde yer alan taç çakramız fiziksel bedenimizi yüksek benliğimize bağlar. Fiziksel dünyadan kaynağa bağlanmamız ve “birlik” bilincine ulaşmamız için taç çakramızdaki tıkanıklıklardan kurtulmamız gerekir.

Besinler: Bu çakra bizi fiziksel olana değil, ilahi olana bağladığı için aslında yiyeceklerle çok ilintili değildir. Esas olarak su, güneş, hava, sevgi ve meditasyon ile beslenir.
Olumlama: Yüksek benliğimi ve hayat amacımı biliyorum, herkesle, tüm evrenle “bir”im. Ben ışığım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 21:27 07.04.17
Tüm evrenle bir'im. Çok güzel bir paylaşım. Teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Purgatory 21:27 07.04.17
spacetimereality 11:05 11.05.17
Mucella 23:30 26.05.17
Allah razı olsun, teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kivircikkk 02:28 24.01.18
Teşekkürler, elinize sağlık.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 23:20 05.05.18
Türk 04:05 10.10.18
Gece 08:15 10.10.18
BLueSea 14:39 17.01.19
1 2