Aura - Çakra

Kalp Çakrası Ve Hümeze Suresi. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Aura - Çakra>Kalp Çakrası Ve Hümeze Suresi.
Deniz 15:55 21.06.17
Çakra:Kelime anlamı “Tekerlek” veya “Dönüş”tür .İnsanda enerji merkezlerinin girdap şeklinde dönen enerji alanlarından oluştuğuna inanılır.İnsan bedeninde 7 tane ana çakra merkezi vardır.
Bu yazının konusu 4.Çakra yani kalp çakrası olacak

Kalp Çakrası

İsim:Anahata (Çarpmamak,yaralanmamak)

Bulunduğu Yer : Göğüsün ortasındadır. Renk : Yeşil Salgı Bezi : Timus bezi, lenf bezi, bağışıklık sistemi İlgili Bölge : Kalp, göğüs ve göğüs boşluğu, akciğerlerin altı Etkileri : Koşulsuz sevginin merkezi bu çakramızdır. Çakra sisteminin merkezidir. Kendini ve diğer insanları sevme, sevgiyi alabilme – verebilme olumlu etkilerdir. Samimi bir şekilde beslenen koşulsuz sevginin gücü korkulardan, endişelerden, huzursuzluktan uzak tutar. Olaylara kalpten bakabilme ve bağışlama duygusu kişiye güç kazandırır. Sevginin gücü ve yüceliği ile kazanılan güç bilgelik kazandırır. İnsanda cömertlik, sevgi, şefkat, yardım etme duyguları varsa her şey yolunda demektir.

Kalp Çakrasının Kapanması

Bağımlılık hissi,kıskançlık,maddiyatçılık gibi davranışlar kalp çakrasının kapanmasına neden olur.Kalp çakrası stratejik olarak çakra sütununun ortasında ve denge noktasındadır. Kalp çakramız açık oldugunda korkusuz,güçlü ve çömert insanlar oluruz. Kendimize daha çok güveniriz,kendi hatalarımızı düzeltebilecek kabiliyetlerimize daha çok inanç duyarız. Kendimizi ve diğer insanları daha çok sevmeye başlarız, çünkü kalbimizdeki ruhun onlarınkiyle aynı olduğunu anlarız.

HÜMEZE SURESİ

Sureye geçmeden önce bazı kelimelerin araştırdığım anlamlarını paylaşmak istiyorum

Hümeze: 1-birini arkasından çekiştirmek. 2-(Hemz. den) Dürtüştürücü, kırıcı, ısırıcı, sıkıcı.

Hutame: Hatm kökünden gelir.bölüp parçalamak,kırıp geçirmek anlamına gelir.

Amed:Sütun,Direk anlamının dışında Bir kavmin işlerini yürüten ulu’suna “kavmin amudu” denilir. Askerin komutanına “ordu amudu” denilir. Kılıcın sırtında olan yola “amud-i seyf” (kılıcın amudu) denilir. İnsanın göğsünde sehabe (korkuluk kemiği) dedikleri dil gibi kemikten göbeğin aşağısına doğru uzanan damara, aynı şekilde insanın sırtına “karın amudu denilir.

Şimdi Ayetlere geçiyorum

1-Arkadan çekiştirmeyi ve kaş-gözle alay etmeyi alışkanlık haline getirenlerin hepsinin vay haline!
2-O ki, malı toplardı ve onu, tekrar tekrar sayardı.
3-Malının onu ebedî kılacağını sanıyor.
4-Hayır, o mutlaka hutameye atılacak.
5-Ve hutamenin ne olduğunu sana bildiren nedir?
6-Allah’ın tutuşturulmuş ateşidir.
7-Ki o yüreklerin üstüne çıkar (yükselir).
8-Muhakkak ki o, onların üzerine kapatılmıştır.
9-Uzatılmış yüksek sütunlarda(AMEDİN) olacaklar.

HÜMEZE TEORİSİ
Kalp çakrası ilahi sevgi için bir köprüdür. kalp çakrası stratejik olarak çakra sütunun ortasındadır. O denge noktasıdır. diğer noktalarla eşit mesafelidir. Bu açıdan kozmosta en güçlü ve etkili noktadır. O cennet ve dünyanın bir araya geldiği noktadır. O, Aşk olarak bilinen diri cevherdir.

Dedikodu,kibir,maddiyatçılık ve kaygı gibi duygular.Kalp çakrasının kapanmasına neden olur.Hümeze suresinin ilk 3 ayeti kalp çakrasının neden kapandığına sonra hutame’nin kalp çakrası olduğuna sonrada kapandığında ne olacağına hükmetmekte.

Sevgiyle kalin..

Kaynak - S.Baris

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Karakancolos 10:51 28.06.17
Güzel bir bağlantı kurulmuş konuda.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
forevernight38 01:14 13.07.17
kel 01:48 13.07.17
İpek 23:31 05.05.18
En değerli ,en güçlü duyguları ürettiğimiz kalp merkezi,negatif düşünce paketlerinin en sevdiği,hedef aldıkları yerlerden birisidir,yeri iki kürek kemiğinin ortasıdır (nefsin makamı) ,bir çok insanın kulunç zannettiği,sırtımdaki ağrı gitmiyor dediği şey, bu yarı zeki enerji paketlerinin oradaki çalışmaları,oradaki manipülasyonudur.

kalb kişinin BAŞKENTİ,uçağın kokpit bölümü gibidir.

bir çok İnsanda ,Kundalini enerjisinin aktığı kuyruk sokumunda boylu boyunca yerleşik bir şekilde düzen almışlardır,çakra ve letaiflerin sırıtmızda eşlenikleri,karşılıkları vardır,genelde sırtta yuvalanır,kişiye duruş bozukluğu verir,boynu kamburlaştırırlar.

basit bir deneme,elinizi boynunuza, ense kökü hizasına getirerek orada bir yoğunluk,bir sertlik var'mı ? kontrol ediniz !
bir çok insanda ,''topaklanmış'' bir sertlik vardır,işte bu sertlik negatif enerji paketlerinin yolu tıkaması ,kişiyi bilinç altının sanrı ve korkularıyla baş'başa bırakıp,kişiden daha çok nemalanmayı,beslenmeyi ve daha çok arkadaş çağırarak bedende söz sahibi olmayı arzulamalarının tabii bir sonucudur.

sırttaki bu baskıyı,dervişler odun şeklinde,küfe şeklinde görürler.. emmare nefs,sürüngen beyin,üçüncü göz (beynin ön lobu) ,kundalini enerjisini aldığı anda daha basiretli , güçlü ve iradeli olur,bu negatif bilinçli paketler bu yolu tıkayarak kişinin gerisin,geri düşmesini arzulayarak,bedene adeta ipotek koyuyorlar.

kişi başkalaşıyor, olumsuz bir kişiliğe dönüşüyor,ne oldu bu İnsana dediklerimiz .. bu minvalde incelenebilir...

Kalb çakrası ve Letaiflerdeki bu paketleri söküp atmak için gözü haramdan,dili dedikodudan,kalb sevgisizlikden,düşünceleri geyik muhabbetlerinden,gereksiz konuşmalardan,hayalleri pornografiden vs..korumak gerek.. 5 vakit namaz ve sünneti seniyelerle kişi arınmaya,samimiyetle ilerlemeye,yaptığı işi yalnızca Allah rızası için yapmaya başladığı zaman bu enerjiler bedende barınamazlar,nur enerjisi ,sevgi titreşimleri onları yakar ve yerlerine pozitif,yüksek karakterli enerjiler gelmeye, bizlere destek olmaya başlarlar..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tahir 23:55 05.05.18
Shroomz 00:17 06.05.18
Ellerinize sağlık çok güzel bir bilgi

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Garipkul 23:38 03.11.18
mehmet00 22:21 11.04.19
Love of MaN 11:39 14.06.19