Aura - Çakra

Epifiz Bezi - Pineal Bezi - Ajna Çakra (1) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Aura - Çakra>Epifiz Bezi - Pineal Bezi - Ajna Çakra (1)
Tuana 09:03 12.06.19
PİNEAL BEZİ/ EPİFİZ BEZİ/AJNA ÇAKRA
BÖLÜM 1


Epifiz bezi beynimizin içinde, sağ ve sol beyin çizgisi üzerinde beynin tam ortasında bezelye büyüklüğünde yaklaşık 6,5mm çapında, şekil itibariyle çam kozalağına benzeyen bir organımızdır. İki gözümüzün tam ortasından birazcık yukarıda bulunan altıncı enerji kapımız (Ajna çakra) ile aynı hizadadır. Vücutta Melatonin (vücudun gece-gündüz ve uyku ritmini sağlayan hormon), Serotonin (mutluluk, canlılık ve zindelik hissi veren bir nörotransmitterdir. Eksikliğinde depresif, yorgun, sıkılgan bir ruh hali görülür.) ve DMT (Dimetiltriptamin, uyku sırasında salgılanan bir çeşit halüsinojendir. Triptofan kaynaklıdır. Serotonin ve melatonin hormonlarıyla izomerdir.Salgılanması rüyaların görüldüğü evreye denk gelir. En yüksek doğum ve ölüm anlarında salgılandığı için Ruh molekülü ismi verilir) hormonlarının salgılanması ile görevlidir. Işığa son derece duyarlıdır, karanlık ve izole bir uykuda hormon salgılarken, ayak parmağımıza ışık değdiği anda hormonları salgılamayı bırakır. Tıpkı biyolojik gözlerimiz gibi bir çeşit retina ve renk sensörüne sahiptir, karanlık bir ortamda bulunmasına rağmen ışığı algılayabilir. Aklın gözü, ruhun gözü, 3. Göz olarak isimlendirilen bu organımız ana bilinç ile bağlantımızı temsil ve icra eder.
Sürekli söylediğim gibi “insan doğası tekerrürden ibarettir.” Bin yıllardır aynı etkilere aynı tepkileri veriyoruz ve bu sebeple de şu genellemeyi yapmakta bir beis görmüyorum “güç isteyenler her zaman güce sahip olanları kontrol altına almak istemiştir.” Sağlıklı bir beyin ve sağlıklı çalışan bir epifiz biz ademoğlunun en büyük gücü olmakla beraber, güç isteyenler tarafından hakimiyet altına alınmak istenilmiş ve başarılmıştır. Komplo teorileri üretmeye gerek yok, doğru bir analiz ile bu sonuçlara varmak zor değildir. En önemlisi epifiz hakkında ciddi anlamda bir bilgi kirliliği ve kasıtlı veya kasıtsız ciddi bir manipülasyon mevcut. En temiz hali ile anlatmaya çalışıcam.
Epifiz, beyin aktivasyonu ile doğru orantılı çalışır ve sağlıklı bir beyin aktivasyonu ise sağlıklı bir vücut gerçekleşir.
EPİFİZ İÇİN ÖNERİLER

1-Suni Şekeri Hayatınızdan Çıkarın

Kendisine öz saygısını kaybetmemiş her bireyin manevi amaçlar dahilinde olsun veya olmasın hayatında uygulamaya koyması gereken en elzem madde bu olabilir. İşe beslenme alışkanlıklarınızı yavaş yavaş değiştirerek başlayabilirsiniz öncelikle suni şeker deposu rafine atıştırmalıklar yerine kendinizin evde hazırlayabileceği kuru meyveler, yine evde hazırlayabileceğiniz fıstık/fındık ezmeleri, yakın zamanda keşfettiğim migros tüm şubelerde ve migros sanal markette bulabileceğiniz meyveden üretilen “Doal Meyveden Şeker” isimli ürünü kullanabilirsiniz.

2- Florürden Uzak Durun

Tarihte, Nazi ölüm kamplarında insanları aptallaştırmak amacıyla kullanımıyla ünlü olan florür şebeke ve bazı hazır sularda, kozmetik, bebek mamaları, diş macunları, gargaralar ve maden sularında bolca bulunmakta olan inanılmaz tehlikeli maddedir. Vücutta biriken 2 mg’dan sonrasının zeka geriliği, epifiz bezi kireçlenmesi, kemik erimesi, tiroid hastalıkları, endokrin sisteminde bozukluklar, kanser, depresyon, kollajen yapısında bozulma,letarji, kas hastalıkları, beyin hasarı (elektriksel bağlantının kopması), kemik kanseri, genetik bozulma, doğurganlıkta azalma ve daha bir çok rahatsızlığa sebep olduğu Harvard üniversitesi tarafından kanıtlanmıştır.

Kâr ve madde odaklı günümüz dünyasında zehirsiz beslenmek bizim için masraflı olsa da basit yöntemlerle üstesinden gelebiliriz. Florür maddesini en yoğun vücudumuza aldığımız su ve diş macunu, gargara ve maden suları için önerilerde bulunacak olursam: ülkemizde ki tüm şebeke sularında florür mevcut bu sebeple tavsiyem çayı, kahveyi bile hazır su ile hazırlamanız olucak. Hazır su markaları içinde ‘Saka’ ve ‘Hayat’ su florür içeriyor uzak durmak lazım.Sağlık düşmanı diş macunları yerine, Splat, Farmasi, Paradontax isimli markaların florürsüz diş macunları mevcut. Karbonat, nane yağı ile kendi diş macununuzu yapabilirsiniz. Florürsüz gargara tarifi : Su (florürsüz), sirke, nane yağı, karbonat, isteğe göre hindistan cevizi yağı (eritilmiş). Gelelim kozmetik ürünlerine piyasada bir çok organik bitkisel şampuan mevcut araştırıp bulabilirsiniz. Biraz balmumu badem yapı, jojoba yağı, argan yağı, adaçayı yağı, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, hint yağı vb. Yağlar ile hem daha sağlıklı, daha uzun ömürlü kremler, saç spreyleri, saç maskeleri, nemlendiriciler yapabilirsiniz.

3-Hayvansal Gıdaları Azaltın
Tamamen hayatınızdan çıkarabilecek gücü kendinizde bulamıyor olabilirsiniz fakat hayvansal gıdalar tükettiğiniz gün sayısını azaltabilirsiniz. Ek olarak zaten aşırı ve ihtiyaçtan çok fazla yemek tüm çakralarınızı hatta beş duyumuzu bile olumsuz etkilediği için yanlış bir harekettir.

4- Suni Işığı Azaltmaya Çalışın
Elektronik cihazlardan uzak, karanlık bir yerde mümkün olduğunca erken uyumak veya sadece güneş ışığı bulanan ortamlar epifiz için çok sağlıklıdır.

5- Kendinize Uygun Meditasyonu Bulun
Meditatif olmak, kişinin bedeninin ağırlığından kurtularak anda ve dengede var olması demektir ve meditatif olma durumu kişiden kişiye değişir asla genel geçer bir durum söz konusu değildir. Sizin meditasyonunuz bir bardak bitki çayıdır, başkasının ki yogadır. Kime neyin iyi geldiğiniği kimse bilemez, onu siz bulmalısınız.

6- Alkol ve Sigarayı Azaltın
Ne yazık ki ağır etil alkol içeren içecekler aptallığa sebebiyet veriyor. Daha doğal mayalı içkiler tercih edebilir veya tükettiğiniz zamanları ve miktarları azaltabilirsiniz.

7-) Paketlenmiş Gıdalardan Uzak durun

Aslında sağlık faktöründe bahsettiğiz tüm maddeler bu maddenin alt başlığı olarak sayılabilir. Rafine olan, zararlıdır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
BeyazMor 10:18 19.06.19
Kütle İlacı: İlk Florür, Şimdi İçme Musluğuna Eklenecek Lityum Yakında
Florürün toksisite seviyelerinin su kaynağında yeterli olmaması durumunda, Japon araştırmacılar şimdi lityumun içme suyunda koruyucu bir etkisi olabileceğini öne sürüyorlar.

Peki, sorduğunuz bu muhteşem sonuca nasıl geldiler? İlk önce araştırmacılar, bir milyondan fazla nüfusu olan Oita eyaletindeki içme suyunda lityum seviyelerini ve intihar oranlarını inceledi.Daha sonra, İngiliz Psikiyatri Dergisi'nde yazdıkları en yüksek seviyenin en yüksek olduğu bölgelerde intihar oranının anlamlı derecede düşük olduğunu buldular.

Lityumun su kaynağına ilk başta nasıl girdiğiyle ilgili bir tartışma olacağını düşünürdünüz. Bunun yerine, Oita ve Hiroşima üniversitelerinden gelen ekip, düşük seviyelerin intihar oranlarını olumlu yönde etkilediğini gördü.

Ciddi duygudurum bozukluklarını tedavi etmek için yüksek dozlarda lityum kullanılıyor.

Seviyeler, litre başına 0.7 ila 59 mikrogram arasında değişmiştir. Araştırmacılar, bu seviyelerin düşük olmasına rağmen, bu musluk suyunu içtikten yıllar boyunca beyinde kümülatif bir koruyucu etki olabileceğini belirtti.

Neden su kaynağındaki her ilacı, herkesin her şeyden korunmasını sağlayacak şekilde seyreltilmiş miktarlarda kullanmıyoruz?

Japon araştırmacılar diğer ülkelerde daha fazla araştırma yapılması çağrısında bulundu.

Diş sağlığını korumak için suya florür eklenmesi hakkındaki tartışmalar tartışmalı hale geldi - bazıları kitle istemsiz ilaç olarak eleştirildi .

Eşlik eden bir başyazıda, Vancouver Ruh Sağlığı Enstitüsü'nden Profesör Allan Young, “Bu ilginç verinin daha fazla araştırmaya yol açması gerekiyor.

“İçme suyu kaynaklarına lityum ilavesini içeren geniş çaplı denemeler daha sonra yapılabilir, ancak bu şüphesiz önemli bir tartışmaya konu olacak. Bu bulguların izlenmesi basit veya ucuz olmayacak, ancak toplum ruh sağlığı için nihai faydalar önemli olabilir. ”

Zihinsel sağlık yardım kuruluşunun dış ilişkiler müdürü Sophie Corlett, araştırmanın “kesinlikle daha fazla araştırmaya değer olduğunu” söyledi.

“Lityumun bipolar bozukluğu olan insanlar için güçlü bir ruh hali dengeleyici gibi davranabileceğini zaten biliyoruz ve lityumlu insanlara tedavi etmek de daha düşük intihar oranları ile ilişkili.

“Bununla birlikte, lityumun daha yüksek dozlarda önemli ve hoş olmayan yan etkileri var ve toksik olabilir. İçme suyuna küçük miktarlarda bile eklenmesi gereken herhangi bir öneri dikkatli kullanılmalı ve çok ayrıntılı bir şekilde araştırılmalıdır. ”

Bilimsel zihnin şaşkınlığı, belki de hedeflerin peşinde koşarken bariz bir mantık görmekte başarısız olduğu kadar karmaşıktır (ya da aptal). İçme kaynağına yapay olarak eklenen herhangi bir unsur, halkın sağlığını daima bozacaktır. Su, doğanın öngördüğü şekilde mükemmeldir. Bununla uğraşırsan, insan sağlığı ile uğraşırsın.

Marco Torres , sağlıklı yaşam tarzları için bir araştırma uzmanı, yazar ve tüketici avukatıdır. Halk Sağlığı ve Çevre Bilimi lisans derecelerine sahiptir ve hastalık önleme, çevresel toksinler ve sağlık politikası gibi konularda profesyonel bir konuşmacıdır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
hallaci 13:47 22.06.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Merhaba çok güzel bilgiler allah razı olsun. Benim sormak istediğim; Ben işitme engelliyim, çakra açma ve meditasyon müzikleri dinleyemiyorum ama bir yerde duymasam da dinlediğim de epifiz bezimin bu titreşimi alacağını duymasam da sorun olmayacağını okumuştum.

Denemek için bir kaç hafta kulaklıkla mantralar dinledim ve her dinleyişimde o gün mutlaka ağlardım üzülmeden acı çekmeden ama hıçkırarak arınır gibi.. Son zamanlar da devam etmiyorum ama gerçekten olumlu bir etkisi varsa devam etmek isterim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 21:19 22.06.19
Çakra açma meditasyon müziklerini dinlerken Metal bir kaşığı dişlerinizle sıkıştırıp ağzınızda tutarsanız titreşimler sizde daha iyi ulaşır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
hallaci 15:04 23.06.19
Tuana Nickli Üyeden Alıntı:
Çakra açma meditasyon müziklerini dinlerken Metal bir kaşığı dişlerinizle sıkıştırıp ağzınızda tutarsanız titreşimler sizde daha iyi ulaşır.
Teşekkür ederim güzel bir öneri deneyeceğim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi