Aura - Çakra

Aura belirleme ve aurayı topraklama - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Aura - Çakra>Aura belirleme ve aurayı topraklama
Grozzola 17:21 20.09.19
Şifacılık çalışmaları ve meditasyonlara başlamadan önce yapmanızı tavsiye ettiğim bir teknik de Aura Belirleme ve Topraklamadır. Bunu yaparak zihinsel atmosferinizi temizler ve kişisel alanınızı belirlersiniz. Şifa vereceğiniz kişi ile aranızdaki enerji akışının daha kontrollü ve temiz olmasını sağlar. Şifa ve Meditasyon çalışmalarına başlamadan önce ideal Aura, ayaklarınız ve başınızın tepesi de dahil olmak üzere vücudunuzdan bir kol mesafesi uzaklıkta açılan oval bir şekilde olmalıdır. Meditasyon için uygun olan elektrik mavisi, beyaz, pembe, eflatun, açık mavi gibi renkler seçilir. Şifa çalışmaları için yeşil, beyaz, eflatun ve altın sarısı renklerini seçebilirsiniz.
Auranız gün içinde bulunduğunuz duygu ve düşüncelere göre renk ve şekil değiştirir. Çok düşüncelere dalmışsanız auranızın alt kısımları daralırken, üst kısımları şişmeye başlar. Düşünce ve duygularınızın yoğunluğuna göre yoğunlaşır veya hafifler. Kalabalık ortamlara girdiğinizde ya da güvenmediğiniz kişilerin yanında auranız daralıp kendini kapatırken, doğaya gittiğinizde veya dostlarınızın yanında auranız genişler ve kendini açar.
Aurayı yöneten ana enerji merkeziniz Mide (Manipura-Solar Pleksus) çakrasıdır. Ancak bütün çakralarınız aurayı kendilerine özgü şekillerde etkileyebilir. Aurayı belirlemek ve dengelemek için Mide çakranızı etkinleştirerek başlarsınız. Ayrıca Mide çakra enerji bedenimizi Aura oluşturarak korumakla ve hangi enerjiyi alıp almayacağımızı seçmekle de görevlidir. Auranızın güçlü, sağlıklı ve dengeli olabilmesi için ilk önce Mide çakranızla ilgilenmeniz gerekir.
Diğer çakraların Aura’yı nasıl etkilediğini, Aura’ya nasıl işlevler kattığını Aura ve Çakraların İlişkisi adlı konuda paylaştım.
Aura evrenle, etrafınızla veya insanlarla enerji alışverişi sağlayan ve yöneten bir enerjetik yapıdır. Auranın koruyucu özelliği bu alışverişi yönetmesine dayanır. Enerji bedeniniz güçsüzse ve kendi kendine yetemiyorsa, Auranız enerji bedeninizi beslemek için kendini dış enerjilere açar, ancak olumsuz veya karışık bir ortamda bulunursanız aklınız ve duygularınız da karışır ve bedensel olarak ağırlaşırsınız. Auranız güçlüyse istenmeyen enerjilere karşı bir kalkan oluşturur, düşünceleriniz ve duygularınız net olur. Size ait olmayan düşünce ve duygular hissetmezsiniz. Kendinizi hafif hissedersiniz ve size bakanlara manevi bir ışıltı yayarsınız.
Aura Belirleme ve Topraklama çalışmasını düzenli olarak yapmak Auranızın da gün be gün daha sağlıklı olmasını sağlar. Şimdi Aura Belirleme ve Topraklama çalışmasını nasıl yapacağınıza gelelim.

- Rahat ve dik bir şekilde oturun ve gözlerinizi kapayın
- Kendinizi topraklayın
- Vücudunuz merkezinden 1,5–2 metre dışarı uzanan, vücudunuzu bir oval şeklinde sarmalayan istediğinz renkte bir ışık hayal edin ve bunu canlı tutun. Başınızın tepesinden yukarı, ayaklarınızın altından yerin altına ve vücudunuzun yanlarından en az bir kol mesafesi boyunca uzasın. Başlangıç için kollarınızı yana açabilirsiniz.
- Bu ışığın, renginin ve şeklinin sizi nasıl hissettirdiğini gözlemleyin
- Eğer auranız bombe yapıyorsa veya renk değiştiriyorsa irade ve imgeleminizi kullanarak sabit hale getirin
- Auranızın alt kısmını açın ve yerin merkezine Auranızın renginde bir ışık sütunun indiğini imgeleyin.
- Auranızdaki istenmeyen, yabancı, olumsuz enerjiyi ve gürültüyü bu sütündan aşağı gönderin ve nötr enerji ile auranızı besleyin.
- Dilerseniz başka renkleri de deneyin ve sizi nasıl hissettirdiğini bir kenara not alın veya zihninize kaydedin.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Kelebekci 13:20 23.09.19
Teşekkürler güzel paylaşım için
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up