Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları

Ağırlık ve yerçekimi zaman kavramına göre değişir mi? - Sayfa 3 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3 4 
Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları>Ağırlık ve yerçekimi zaman kavramına göre değişir mi?
Nani 11:30 21.01.19
Ağırlık zaman direnç nasıl herkes aynı yasda ölmuyorsa buda bir direnctir zaman ağırlığı kimileri için azaltır kimileri için çoğaltır bayanlar dirençli olduğu için çok yaşar jest

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
manfromatlantis 11:31 21.01.19
Zevc/zıt prensibi devrede olmalı...mesela ağırlığın zevci/zıttı nedir? veya zamanın?!!

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
yorgun1500 11:32 21.01.19
Dünyada newtondan dışarı çıkmak zor kas gücünün etkisi devreye giriyor burda o yüzden ellerimizi yada canlı bir nesneyi terazi olarak kullanamıyoruz gerçek ağırlık kütle gibi birimleri terazilerle dünyadaki ağırlıklarını tespit edebiliyoruz zaman ve direnç dahil ediliyor zaten örneğin makinelerde arabalarda malzeme dayanımı hesaplamaları yapılır mesela üretilen maddenin hangi sıcaklıklara maruz kalacağı ne kadar kuvvete ve ağırlığa maruz kalacağı nem faktörü vb. Bir sürü faktör etkendir bunların ortalama sonucu alınıp kullanım ömrü belirlenir

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Esma 11:34 21.01.19
Yorum yapanların eğitim ve mesleğini bilmiyorum.benim bu konuda bir eğitimin yok.fakat tasavvuf daki hocamdan şunu öğrendim.kuranda bir ayet var.şöyle diyor ,biz herşeyi zıddıyla kaim yarattık.matematige bakalım.1var,-1var.5var,-5var.artı ve eksi var yani.gece var gündüz var.kadin erkek.sevgi nefret,herşeyin bir zıddı var.ayni şekilde de fizik dede eksi var . matematik deki gibi.gorunmeyen taraf.bir yaprak düşün görüyoruz bu artı.bu yaprağın aynı şekilde eksisi var göremiyoruz.mısır piramitleri nasıl yapıldı mesela,o zaman lar.yani o zaman bilinen ve uzaylılar ında bildiği bir fizik kanunları var ki biz henüz ona ulaşamadık.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mikraze 11:35 21.01.19
Ağırlık birimini zamanla bağdaştırmak bence mantıksız,zamanla oluşan hissiyat ve duyarlılık cismin ana öz kütlesine bir etki sağlamıyor,bu deneyi iki kol değil de iki aynı meteryalden askı vb durumda yapıp öz kütlelerin aynı olduğunu görürdük,zaman İle madde oksijen İle temasa girip reaksiyon gösterip değişime uğrayabilir bu da başka bir olgudur,uzayda ağırlık vardır,bu ağırlık birimi ise uzaydaki serbes asılı haldeki öz kütlesidir,asılı kaldığı bir nokta vardır kesinlikle

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Yusuf 11:36 21.01.19
Kesinlikle ağırlığın zamanla ilişkisi var. 20 yıl önce 75 kiloydum, şimdi 85.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Allahyolu 11:36 21.01.19
Bir cismin ağırlığı yer çekimiyle doğru orantı. G: ağırlık, m:kütle, a:yerçekim ivmesi. G=m.a Ağırlığın formülü bu birimi ise kg.metre/saniyenin karesi. Buna göre bu formül evrenin her yerinde kullanılabilir. Evrenin her yerinde ve dünyanın her yerinde ağırlık farklı olacağı aşikârdır. Cismin kütlesi değişmez. Çünkü bir cismin kütlesi onu oluşturan atomsal kütleyle alakalıdır. Atom kütleler elementleri birbirinden ayırır. Evrenin neresine giderseniz aynıdır. Örnek: demir dünyadaykende demir özelliğini taşır. Aya gidersek oradada özelliğini korur. Gelelim ivmeye; ivme ise kütlesel çekimle alakalı. Buda gezegenlerin Kütle çekirdeğinde oluşan yer çekim kuvveti. asıl soru bu işte bir madde kendisinden daha hafif bir maddeyi nasıl çekebiliyor? gaus yasası kütle çekimini tanımlamış. Ama sabit sayılarla. Einstein ise kütleler uzayı büktüğü için birbirine çektiğini söylemiş. Bunuda bizin fark edemediğimiz karanlık madde sayesinde yaptığını söylemektedir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 11:37 21.01.19
Yani sehpanin uzerindeki kullukte eğer on sene durursa sehpanin bacaklarini ikiye ayirir oyle mi?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
divane 11:38 21.01.20
Değerli kardeşlerim
Yerçekimi diye bir şey yoktur. Çekirdek merkezli bir küredünya modeli 1958 senesinde bütün haritaları kaldırıp kendi çizdiği (nasa)bu sahte dünya modelini kitaplara koydular .birazcık düşünün . Niye kaldırıldı tarihi miraslarımız?
Bu günlere ayarlandı her şey ! Pandemi insanları aşılayıp öldürmek için kalanları fişlemek için var Daha uyanmıyacakmı millet büyü bu kadar mı etkili?
Gelelim sizin yerçekimi ile alakalı bütün fizik kurallarınıza : ben fizikçi değilim ama yerçekimi kuvveti olmadığına göre bir daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim .
Piri reisin haritalarında küçük daireler manyetik alanları gösterir . Belki bir faydası olur fizikçilere. Yeryüzünün haritalandırılmış olan kısmı 16 gendir .1958 e kadar öyleydi kafanıza sokun .
Yeryüzü düz dünya yarım küredir.
Sorunuza gelince: biri yorgunluğun ağırlığını çok daha az hissettiğinden elindeki taş ile bütünleştiği için o taş ona hafif gelecek (pazar torbalarını taşırken ellerinde unutmak gibi ) .eğer yere taşı bıraksa ve tekrar alsa o taşın ağırlığını daha az hissedecek .
Hindli rahipler gibi ...
Yerçekimi yoktur!!!

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
zivali28 12:20 21.01.20
Siz burda insan kası ile ağırlık ölçmüşsünüz ama ölçtüğünüz şey değişken olduğundan çdoğru sonucu vermez. Ağırlığı kas gibi zamana bağlı değişkenlik göstermeyecek bi şekilde ölçersek doğru sonucu buluruz. Veya kıyas yaparak.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3 4