Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları

Dijital izlenme.. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları>Dijital izlenme..
Snipper 02:05 20.12.17
Tanrı kavramı insanları günahlardan, dolayısıyla suç işlemekten uzak tutuyor. Sonradan inanmayı reddetsen bile çocukken sana verilenler bilinçaltında kalıyor. Ancak şu ortada ki, yeni nesil yavaş yavaş inanç kavramından uzaklaşıyor ve sonraki nesilleri anne babalar inançsız yetiştirecek, yani bu çocukların bilinçaltında izlendiği fikri olmayacak Bu kavramdan uzaklaşan insanlar artık şükretmek yerine haklarını aramaya başlayacaklar, bunu devletler vermezse de gidip kendileri alacaklar.

Facebook'un reklam politikasıyla ilgili haberleri okumuşsunuzdur. Arama motorlarında aradiginiza benzer reklam getirir önünüze. Hatta artık ses kaydı alıp konustuklarinizla ilgili reklam verdiğini de duymuşsunuzdur. Facebook şirketinden ya da telefon uygulaması yapan herhangi bir şirketten bu konuyla ilgili bir açıklama gelmese de reklam politikalarını artık herkes biliyor.

Şimdi sorum şu; Tanrı kavramının verdiği izlenme hissi insanlarda artık suç eğilimine engel olmamaya başladığı için, insanlardan din kavramını silip yerine yeni nesil tanrı olan dijital izlenmeyi yaratmaya çalışıyor olabilirler mi?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
arcan 09:01 20.12.17
Öncelikle mükemmel bir yaklaşım, bu soruyu bir de bilgisayarının mikrofon ve kamerasını kapatan kişileri düşünerek destekleyelim.
Böyle bir algı yaratmaya çalışıyor olabilirler bence.
Bu işin ilerisinde insanlar aile içi şiddet vb uygulandığında telefondan bunu duyan polisin gelmesi gibi şeyler olabilir mi?
Belki de böyle bir şey yoktur ve yeni nesil "allah taş eder" diye değil de erdemli bir davranış olmayacağı için kötülük yapmayı bırakır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
relax_1978 09:03 20.12.17
Kötülük her zaman olacak, en azından önümüzdeki 3 yüzyılda, ki insanların kötülük yapması istenecek. İnsanların yapmaması gereken kapital güçlere ve devletlere karşı gelmek. Bunun için çabalayacaklar.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
murod 09:03 20.12.17
Inanmak insanin dogasinda vardir nefis bir seylere aclik duymustur her zaman ama bunun dijital oldugunu dusunmemistim hic bana gore zayif ihtimal

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
elif0920 09:04 20.12.17
Evet insanların bir kısmı görüldüğü üzere din kavramından uzaklaşmakta ve bu da dolayısıyla gelecek yeni nesili de etkileyecektir.Bu konuda size katılıyorum.İnanç kavramından uzaklaşan bir insan da cennet ve cehennem kavramını yitirdiği için bulundugu yaşam şartları içinde hakkını arayacaktır.Yanlış giden birşeyleri soracak ve araştiracaktır.Ben hakkımı öteki (asıl olan ) dünya da alacağım demiyecektir.Fakat bu bazı kesimin istediği bir konu değil. Her ne kadar inkar edilmeye çalışılsa da din kavramı SUÇ işlemeye engel değil.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
yargeneral 09:05 20.12.17
tanrı kavramı suç işlemeye mani olamaz.binlerce yıldır olamadı.bu yüzden bir hukuk yada ahlak arıyorsanız insan aklında arayın.
bir ikincisi tanrı kavramı izlenme hissinden ziyade özel olma arzusunu doyurur.mezarlarda hep bu özel insanlarla dolar taşar.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
tebessum 09:05 20.12.17
İnsanlar kutsal kitaplar üstündeki akımı anlamış olsalardı, bu zihinde temeli ayırdı.

Mesela kur-an evrensel kozmik rüya diliyle anlatılır. Temelinde felsefe yatar, derinlerde evren. Çok tanrıli dinlerden , tek tanrılı dinlere geçişte insanlar zorluk yaşamadı. Toplum bireyi yaratırsa zorluk olmaz zaten.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Aynur 09:06 20.12.17
Çinde her sokakta olan kameralarla ilgili haber izlemiştim. Gittiğin komşulardan, görüstüğün akrabalara, kahveni içtiğin kafelere kada izleniyorsun. Sokaktaysan özel hayat diye birşey kalmıyor haliyle. Fakat bunun amacının yitirilen tanrı korkusunun yerini almakla uzaktan yakından ilgisinin olduğunu düşünmüyorum. Kitleye her anlamda hakim olmak, güç istemi, para vs olabilir ama korku ütopyası yaratmak adına yapıldığı fikri biraz paranoya gibi geliyor bana.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 13:55 12.04.18
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi