Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları

Kaç paralık adamsınız? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları>Kaç paralık adamsınız?
Snipper 23:38 30.07.18
Kac paralik adamsin deyimini duymussunuzdur. Hiç merak ettiniz mi kaç paralık adamsınız?

Wired Magazine” adlı bir derginin yaptığı araştırmaya göre, insan vücudunun değeri parasal olarak hesaplanmıştır.

Aynı araştırma dahilinde bir kimyagerin yaptığı hesaplamaya göre insan vücudunda ortalama 7 kalıp sabun yapabilecek kadar yağ, 2500 kibrit yapacak kadar fosfor, orta boyda bir çivi yapabilecek kadar demir, bir bardak şeker, az miktarda kireç ve bir avuç kadar bile gelmeyecek barut bulunur. Tabi olarak bu maddeler göz önüne alındığında insan vücudu 100 dolar bile etmez. Ancak asıl “para” edenler bunlar değildir. Şimdi asıl para edenleri sırası ile ele alalım.


1) Kalp.... 50-60 bin dolar

2 )Böbrek 120 -130 bin dolar

3) Akciğer 110 - 120 bin dolar

4) DNA gramı 1.4 milyon dolar

5) Antikor 7.5 milyon dolar

6) Kemik iliği kilosu 24 milyon dolar

İşin özü şu dur ki; yukarıda saydığımız pek çok yapı insan vücudundan ayrı düşünülemez. Bu yapıları ayrı ayrı çıkarabilir ve satabilirsek insan vücudunun ortalama değeri 45-50 milyon dolar arasındadır. Ama bana göre bırakın dünyaya kattığı değeri, evrene kattığı değerle bir insanın sadece beyni bile bu fiyattan çok daha fazla eder.

Bir Hz muhammed , bir Einstein, bir Mevlana' in dünyaya ve yasama kattığı değeri kim nasıl hesaplayabilir ? Peki hiç düşündünüz mü bir insanı neden bu kadar değersiz görürüz? Sizce insanın değeri nedir ?

Not . Değerlendirme makaleye göre ABD standartlarına göre yapılmıştır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Dua 23:39 30.07.18
Değer ile Önem arasında bariz bir fark vardır.. Her insan doğduğu andan itibaren 'Değerli"dir.. Ama her insan "Önemli" değildir.. İnsanı değerli yapan varoluşu , lakin önemli yapan ise " Aklı ve Fikirleridir "..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Fark 23:40 30.07.18
Topluma ve toplumsallığa bir değer, bir emek kata bildiğin takdirde değerleşir , ulaşılmaz ve paha biçilmez bir servet haline gelirsin.Bunun yanı sıra düşüncelerin ve mücadelerin evrensellik ve farkındalığı yaratıyorsa işte o zaman yıldızlaşır , ölümsüzleşirsin. Öyleki ölümsüz olan beden ( maddi ) değil , düşüncelerdir ( manevi )..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ByBuRaK 23:41 30.07.18
bitter 23:42 30.07.18
Maddi değerim ; yaş itibariyle yarıya düşme yolunda ilerliyor..Onun dışında yaşamımda insanlar ve tüm canlılar için yaptıklarım kalacak ben toprak olunca ....Arkamdan iyi biriydi sözleri uzun yıllar konuşulursa değerliymişim derim ..Onuda ben görmem..
İnsanlar neden değersizdire gelince :: buna katılmıyorum..neden değersiz olduğu düşüncesine kapılmış bu dergi anlamıyorum

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 13:08 26.08.18
Bir de ciğeri beş para etmez insanlar var o aklıma geldi

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Bulutlu 00:15 28.08.18
Böbrek kalpten pahalıymış 😂

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nirvana 21:22 28.10.18
*Vergi barışı,*Matrah arttırımı,
*İmar barışı ,
*Bedelli askerlik
gibi sıkışınca para gelsin de nasıl gelirse gelsin uygulamaları, toplum içerisinde ticaretini düzgün yapmaya çalışan,kanuna nizama uygun bina yapan,vatana olan sorumluluklarını adilane yerine getiren her birey için hayal kırıklığıdır.

Devlet her seferinde vergi kaçıran,askerden kaçan,rantla zengin olmaya çalışan vatandaşlarını ödüllendirerek adalet olgusunu yerle bir etmiştir.
Böyle bir toplumda huzur ve birlik tesis edilmesi imkansızdır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi