Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları

Göz göre göre algı - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları>Göz göre göre algı
Snipper 21:32 01.09.18
Snipper 21:35 01.09.18
Göz göre göre algı
Göz göre göre algı

Bu da içimizdeki şerefsiz trt çocuk rüzgar gülü programı..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Naim 21:35 01.09.18
Pepe çizgi film projesi? Şarkılarında sürekli tekrarlanan nakaratlar... Gerçekten çok ilginç.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 10:39 19.09.18
Bilimi paket yaptılar; o paketi olduğu gibi ya kabul edeceksin ya da sistem tarafından dışlanan, itilip kakılan, aşağılanan, cahil ilan edilen biri olacaksın. O paketi savundun mu -ki buna mecbursun savunduğunda- o zaman içinde bulunan ve birbirine bağlı kütleçekimini de, Nasa'yı da, aşıları da, ilaçları da, kara deliği de, Einstein'i de, Evrimi de, radyasyonlu ışın tedavilerini de, kemoterapiyi de, Uzay İstasyonu ISS'yi de, Kepleri de, Galileo'yu da, Schrödinger Denklemleri'ni de itiraz etmeden, şüphe etmeden savunacaksın. Paket perakende değil, toptan bir kabule karşılık geliyor ve sen bunu kabul ettiğinde artık nasıl düşüneceğini, daha doğrusu düşünme işini otoriteye teslim edeceğini de belirlemiş oluyorsun. Sana kalan görev papağan gibi medyada bunlarla ilgili haberleri, yazıları ezberleyip tekrarlamak. Ezberin ne kadar iyiyse o kadar "bilimsel" kabul edileceğin bir ortam zaten senin için hazır. Yok, eğer bunları veya sadece bir tanesini bile sorgulamaya kalkarsan işte o zaman hakaretlerin, aşağılamaların, dışlamaların ne demek olduğunu yaşayacağın an gelmiştir ve bu yazının ne anlama geldiğini ancak sorguladığında daha iyi anlayacaksın.

Eğer bilim dünyası, "Dünya'nın hareketini hiçbir deneyle gösteremiyoruz" diyorsa ama döndüğü ezberletilmiş olan insanlar bunu bilmiyorsa, hiç duymamışsa o zaman birileri de "Bir saniye kardeşim, madem döndüğünü deneyle gösteremiyorsunuz, peki o zaman dönmediğini düşünmek neden cahillik olsun, döndüğünü gösteremiyorsanız demek ki her deneyde dönmediğini ıspatladığınız anlamına gelmiyor mu?" diye bir soru sorduğunda neden aşağılanıyor. "Sen düşünme, sorgulama, sadece bizim gibi döndüğüne inan çünkü otoriteler bunu diyor, onların dediği doğrudur, oyun bozanlık etme" mi demek istiyorlar. Senin otorite dediğin dönmediğini söylüyor ama senin haberin yok. Sorun burda. Dikkatli inceleyince dönmediğini söyledikleri bilgilere ulaşıyorsun ama ekranlarda, gazetelerde, halk önünde tam tersini söyleyip filmlerde, videolarda dönen Dünya görüntüleriyle farklı bir algı yaratılıyor. Bir insanın nasıl bir Dünya üzerinde hayatını geçirdiğini araştırması, çelişkileri gördüğünde sorgulaması gayet doğaldır ve de hakkıdır. Asıl bilimsel bakış budur. Eğer aşağılanacak birileri varsa, onlar, uzaya gittik yalanları ile milyarları kandıran odaklardır. Kandırılmaktan memnun olan ve bu yalanlarla kurduğu dünyadan memnun olanlar olabilir ama biz onlardan değiliz. Doğru nedir sadece onu arıyoruz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Türk 10:42 19.09.18
Trt bunu hep yapıyor sonra bir savunma ya da bizim haberimiz yoktu diyip kapatıyor konuyu.cocuklariniza izletmeyin en güzeli bu.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi