Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları

Müslüman Kuramsal Fizikçi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları>Müslüman Kuramsal Fizikçi
Snipper 17:29 17.09.18
Müslüman kuramsal fizikçi Abdüsselâm, elektromanyetik ve zayıf kuvvetlerin yüksek bir enerji seviyesinde birleştirilebileceğini, tek kuvvet gibi ifade edilebileceğini matematiksel olarak ispatladığı için Nobel Fizik Ödülü almıştır. Abdüsselâm, Nobel Ödülünü alırken yaptığı konuşmada Mülk Suresinin 3 ve 4. ayetlerini okumuş ve yaptığı bilimsel çalışmaların kaynağının Kur'an olduğunu her zaman açıkça ifade etmiştir. Aynı zamanda bilimin, dünya barışı ve milletlerin bir araya gelebilmesi için kullanılmasında da önemli katkıları var. Kurulmasına aracı olduğu Milletlerarası Teorik Fizik Merkezi (ICTP), her yıl çeşitli ülkelerdeki bilim insanlarını ağırlayarak bilimin yaygınlaştırılmasını ve aktif fizikçiler için kolaylıklar sağlamayı amaçlamaktadır. Vefatından sonra ‘Abdüsselâm Milletlerarası Teorik Fizik Merkezi’ olarak anılmaya başlanmıştır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Dua 17:30 17.09.18
Adam pakistandan kovulmuş kafir oldun sen diye postalanmış ülkesinden...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
aşk 17:30 17.09.18
İşte günümüzün müslümanın ın hali.. İbni Sina ve Farabi içinde bugün kafir diyorlar..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Jq 17:31 17.09.18
Elektromanyetik kuvvet ile zayıf kuvvetlerin birleşiyor ve tek bir kuvvetle yani adını verdikleri zayıf kuvvet olması herşeyin teorisine giden yolda insanlara umut olmuştur yani bu iki kuvvet bir zamanlar bir arada imiş neden 3. Kuvvet ve kütleçekimde bu çorbanın içinde olmasın sorusunu akla getirmiştir....bi başka yararı da demek ki evrenin bi zamanında herşey çorba halindeymiş hmm şeklinde bi düşünce oluşması ve şişme kozmolojisine bi nevi düşünsel yardım yapmasıdır..

Tabi elektrozayıf kuvveti bu adam tek başına ortaya çıkarmadı diğer insanların da adını paylaşmak gerek bu konu için haksızlık olmasın

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nani 17:31 17.09.18
yazı dilini izlerseniz bilimin de sürecini anlarsınız.eskiyunan latin oradan arap araptan latinceye...arap 700-1100 arası.türk illerinde bilimsel çalışmalar.dil türkçe değil.kısacası geçmiş bu.rönesansla batı bayrağı alıyor.günümüze getiriyor.dinin yanlış yorumları bu çalışmalara ket vuruyor.savaşlar ve bilimsel aşırmalarla günümüzdeyiz.kökü doğu diyenler bile batının durumunu açık ve net görmekte.işleyen demir ışıldar.para ve kudret nerdeyse ilim adamıda ordadır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi