Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları

Bu zulüm çocuklara ve kadınlara - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları>Bu zulüm çocuklara ve kadınlara
Kafkasi 10:49 08.10.18
Tarih boyunca en büyük zulme ve istismara çocuklar maruz kalmıştır. Maruz kalmaya devam ediyor ve devam edecektir. Her ebeveyn çocuklarını iyi bir insan iyi bir yeryüzü halifesi olarak yetiştirmek zorundadır. Ancak bizler kendi kafamızdaki, idealimizdeki, insan modeline uygun eğitmeye çalışırız. Hesaplarımız ya dünyevi ya da kendi dini kabullerimizle uhrevidir. Dünyevi hedefleri olanlarımız için çocuklar potansiyel kariyer robotu, Uhrevi hedefleri olanlar içinse; cemaat, tarikat, dernek, vakıf, mezhep, din ve cihadi robottur.
Devletlerin eğitimdeki hedeflediği insan modeli ise, iyi bir vatandaş, uysal, kanunlara riayet eden, devleti ve milleti için ölebilecek insanlardır. Bu aslında, çocukların diri diri toprağa gömülmesinden, onların özgür bireyler olma haklarının ellerinden alınmasından başka bir şey değildir. Bu zulümden en çok kız çocukları nasibini alır, üzerlerinde ki toplumsal baskı ve onların birer namus objesi olması ön yargısı (neden erkek çocukların namusu söz konusu değil bilinmez) kız çocuklar üzerinde öylesine büyük psikolojik etkiler yaratır ki, hayatları boyunca etkisinden kurtulamazlar. Hatta bu yüzden kadınların mantıkları erkeklerden farklı bir format da çalışır hale gelmiştir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Devit-3 10:50 08.10.18
Sencede kadınlar özel degilmidir. Baski ve eşitsizliğe karşıyım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kafkasi 10:53 08.10.18
Neden özel olsunlar. Hem eşitlikten bahsedip hem özellik atfetmek bir çelişki değil mi?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Devit-3 10:54 08.10.18
Özeldirler . Yaşayan bir varlığı bedenin de taşımak bence muhteşem birşey onun toplumda daha farkli ve korunmasi fikri bu. Lakin biz cahiller baski ve ic güdülu davranip isin tozunu kaçırıyoruz.

Islamiyette allah kurani kerimde kadinin yerini ve önemini belirtmiş. Kişilerin birbiri uzerindeki hakları kanun ve toplum yasasi olarak belirtmiş . Allah beni affetsin ama sanki allah erkeğe daha fazla otorite vermiş. Buda bizi haklıymış gibi yanlışlara sürüklüyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kafkasi 10:54 08.10.18
İslamda otorite (ilah) yoktur sadece Allah'ın kurduğu kevni sistem vardır. İslam'ın en temel özelliği bütün otoriteleri (siyasi, dini, toplumsal ve nefis) reddedip (La İlahe) yaradılışa teslim olmaktır (illallah)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Devit-3 11:03 08.10.18