Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları

Amaçlanan sorgulamayan, verilene razı.. Eğitim.. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları>Amaçlanan sorgulamayan, verilene razı.. Eğitim..
Lady 16:17 19.06.19
Eğitim

İstenen ve inşa edilmeye başlanan toplumsal doku, pratik olarak bunu gerçekleştirecek insan tipine ihtiyaç duyar ve bunu da yaratır..Bu sürecin en önemli ayaklarından biri eğitimdir..

Ülke yüz yıllık tarihinde köklü olarak üç kez yaşadı bu alanda değişimi..

Bağımsızlığın ardından varoluşa uygun, kendi özgücüne güvenen bir toplumun olmazsa olmazı, bilimsel faaliyete önem veren bir süreç yaşandı..O günün lise kitaplarına hala hatırı sayılır bir ilgi var..Sanayi kuruluşlarının yeterli olmayışı, nüfusun çoğunluğunun geçimlik tarımla uğraşır oluşuna paralel bu faaliyet tüm nüfusa hitap etmiyordu henüz..

46 sonrası, ABD denetimine giriş ile birlikte başka bir süreç yaşandı. ABD'nin biçtiği toplumsal örgütlenme modeline uygun, Ülke hafif sanayiye dayanan, bir iç pazara sahip bir modele uygun bir süreç yaşadı..Yaygın eğitimden yararlanan insan sayısı, şehir nüfuslarının hızla artması sonucunda, hızla arttı..Kurulan fabrikalara, açılan hizmet kurumlarına iyi kötü okuma yazma bilen insan ihtiyacı temel dürtü idi..

Yaklaşık 30-35 yıldır ise, nüveleri bir önceki dönemde görülmeye başlanan bir süreç yaşıyor toplum. Eğitimdeki herkese denk bir olanak sunan sistem değişmeye başladı hızla. Özelleştirme çok hızla ilerledi. Yaygın eğitim, iyice yayıldı, içerik olarak zayıfladı ve bir anlamı kalmadı..
Amaçlanan sorgulamayan, verilene razı, sağındaki, solundakini düşünmeyen bir insan tipi..İçinde yaşıyoruz hala bu sürecin..

Peki, Hangi amaç yön veriyor sürece..?

Bunun cevabını da Soros verdi yıllar önce..
'Sizin en önemli ihraç malınız askeriniz' diyerek..

Bakınız gelişmelere, yaşananları hatırlayınız, gidişat gün be gün bu yönde seyrediyor..
Nitelikli bir eğitimden yoksun, köyünden geleneksel yaşam tarzından kopan, şehirleri dolduran kitleler başka ne yapacaklar sizce..? Başka bir seçenek var mı..?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
DiLara 16:17 19.06.19
Üretken insan ve üreten, satan toplum. Özellikle de bilgi ve bilgi teknolojilerini üretmek ve insanımızın ve insanlığın hayrına kullanmak.
Ayrıca insan kimliğini sorgulayarak ve yaratılış gayesini hesaba katarak.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
BeyazMor 16:18 19.06.19
Soros'un sözü tam Bi asagilamadir. Zaten sizin ihraç mailiniz askeriniz demesinin sebebi bizden sadece asker olmamız bekleniyor demektir. O da stratejik pozisyonunumuzdan dolayı.

Matematigin tarihin seçmeli ders olduğu zir cahıl bir devre giriyoruz Allahın izniyle. Cok şükür.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
efe01 20:17 15.07.19
Gençlik böyle yetişiyor malesef,nesiller git gide amaçsızlaşıyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi