Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları

Hayır, iyilerin kitabı, illiyyundadır - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları>Hayır, iyilerin kitabı, illiyyundadır
Mube 11:46 18.09.19
Muttaffifin suresinin 18.ci ve 19.cu ayetlerinde İLLİYYUN kelimesi geçmektedir. 18.ayette şöyle denmektedir. [ HAYIR, İYİLERİN KİTABI, İLLİYYUN 'dadır.] 19. cu ayette ise [ İLLİYYUN' un NE OLDUĞUNU SEN NEREDEN BİLECEKSİN.] denmektedir. (Prof. Dr. Süleyman Ateş)
Bu ayetlerde geçen İLLİYYUN kelimesi bir isim'dir. Bazı tefsirlerde İLLİYİN olarak da yazılmaktadır. Aslında isim olan İLLİYYUN veya İLLİYYİN kelimesinin Direkt olarak bir manası yoktur. Ancak Kuran yorumcuları bu kelimenin -Kuranın genel üslübu içersinde- [ ÇOK YÜCE YER ] manasına geldiğini kabul etmişlerdir.

Büyük Larousse Ansiklopedisi de - sh.5647 de İLLİYYUN - İLLİYYİN kelimesinin manasını [ Gökyüzünün ve cennetin en kutsal-en yüksek tabakası ] olarak vermektedir.

"Eski Mısır, Dogon (Mali), Sümerler ve Kudüs de bulunan çeşitli Kutsal Tabletlerin tetkikinde ; "ILLIYUWN" kelimesinin SİRİUS yıldızının karşılığı olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Yani belirtilen medeniyetlerde SİRİUS yıldızına İLLİYUN denmektedir.

İLLİYYUN kelimesinin yerine SİRİUS kelimesini koyarsak 18.ci ayetin anlamı şöyle olmaktadır. [ HAYIR, İYİLERİN KİTABI SİRİUS' tadır.] Yani [ Dünya 'yı koruyan, gözeten, Dünya İnsanlarını yetiştiren-bilinçlendiren-kotlayan-denetleyen, Rabsal ve Ruhsal Hiyerarşi Varlıklarının Merkezi SİRİUS' tadır.] denerek, Bilincini ve frekansını yükseltenlere -Gözlerimizin görmediği- fiziksel alemlerin mevcudiyeti ve merkezi açıklanmaktadır.

İLLİYYUN kelimesinin yerine SİRİUS kelimesini koyarsak 19.cu ayetin de anlamı şöyle olmaktadır. [ SİRİUS' un NE OLDUĞUNU SEN NEREDEN BİLECEKSİN.] Yani Bilincini-frekansını yükseltenlere ısrarla ipucu verilerek SİRİUS' un pek bilinmediğini ancak çok önemli olduğu, araştırılması ve incelenmesi gerektiği vurgulanmaktadır.
Hayır, iyilerin kitabı, illiyyundadır
*İLLİYYUN kelimesinin SİRİUS' a karşılık kullanılmış olabileceği KURAN da başka bir ayetle de teyit edilmektedir. Kuran' da çeşitli ayetlerde Yıldız ismi belirtilmeden, Yıldızlardan bahis edilir. Ancak sadece 53.cü sure-NECM suresinin 49.cu ayetinde bir Yıldızın adı direkt olarak açıklanır.
NECM suresinin 49.cu ayetinde [ Şİ'RA YILDIZININ DA RABBİ O' dur.] denmektedir. Burada bahsedilen Şİ'RA yıldızı, Gök yüzünün en parlak yıldızı olan SİRİUS Yıldızıdır. Yani Dünya'yı koruyan-gözeten, Dünya İnsanlarını yetiştiren-bilinçlendiren-kotlayan-denetleyen Rabsal ve Ruhsal Hiyerarşinin Merkezi olan SİRİUS' un ve oradaki Varlıkların dahi Rab' lerinin olduğu ve Bunun ALLAH olduğu gerçeği açıklanmaktadır.

Bütün Eski Kaynaklarda, Bütün Dinsel ve Ruhsal Bilgilerde, ismi önemle vurgulanan SİRİUS Yıldızının durumu ve görevi, Bilgi Kitabı'nda çok net olarak anlatılmaktadır.
Bilgi Kitabı Sh.141 de " SİRİUS bir Güneş değildir. Sizin Samanyolu Galaksinizde bulunan bir Yıldızlar Sistemidir. ..Ve Samanyolu Galaksisinin Sorumlusudur." denmektedir.

Bu cümlede ; SİRİUS' un sadece 1.ci Sirius, 2.ci Sirius ve 3.cü Sirius, Güneş'inden ibaret olmadığı, aynen Bizim Güneş Sistemimiz gibi, Gezegenleri de bulunan bir "Yıldızlar Sistemi" olduğu ve SİRİUS dendiği zaman bu Yıldızlar Sisteminin kastedildiği açıklanmaktadır. Nitekim yukarıda belirttiğimiz Kutsal Tabletler bilgilerinde de ; SİRİUS' un 3 Güneş ten, 19 Gezegen' den ve 38 uydu' dan müteşekkil olduğu belirtilmektedir.

Ayni zamanda SAMANYOLU Galaksisi'nin sorumlusu olan SİRİUS Yıldızlar Sistemi : Sirius Evrensel Metodu denen bir sistemle yani Dini Önerilerle Dünya İnsanını bilinçlendirmeye-kendini kendine tanıtmaya çalışmaktadır. Güneş Sistemimizde ve Dünyamızda uygulanan Evrim planlarını tatbik eden ve denetleyen Odak burasıdır. Güneş Sistemimizdeki Bütün Ruhsal ve Rabsal Boyut varlıklarının yani eğitici ve denetleyici varlıkların merkezi burasıdır.

Bugüne kadar Dünyamıza verilen Bütün Göksel Bilgiler buradan yansıtılmıştır. İnsanoğlu' nun bugünkü Fiziksel Bedenleri de SİRİUS' lulara çok benzemektedir. Bizi Gen'leriyle aşılayanlar SİRİUS' lulardır. Dünya'ya ilk gelen ve Dünya' daki yaşamları başlatan ADEM-HAVVA' lar SİRİUS' tan gelmişlerdir.

SİRİUS Yıldız Sistemi, İlahi ve Idari Planları, Bütün Evrenlere yansıtmaktadır. Ancak Enerjileri, Bilgileri, İlahi ve İdari Planları bize yansıtan SİRİUS Esas Merkez değildir. Bu Bilgiler SİRİUS' a HAYAT BOYUTU' nda bulunan Esas SİRİUS Odağından aktarılmaktadır.

Not. İnsanın kendini tanıması demek İnsanın, Yüksek Benliğinin frekansına, bilgi ve bilincine ulaşması, Evrensel gerçekleri idrak ederek Sosuz Şuuru algılamasıdır.
Kısaca, İnsanın kendini tanıması demek, İnsanin Rabbine ulaşması demektir. Sirius Evrensel Metodu, İnsanın kendi kendini tanımasını, Dinsel doktrinler yoluyla (Diğer metotlara göre daha kısa sürede) temin etmektedir.

SONUÇ : ALLAH' ın kurduğu ve Bütün Alemlere yansıttığı nizam ve düzen içersinde ; Bizi var edenler-bizi yaratanlar, bizi yetiştirenler, bizi kollayanlar, bize her türlü bilgiyi ve enerjiyi aktaranlar, bizi bilinçlendirmeye, bize bizzat kendimizi tanıtmaya çalışanlar, bizi kotlayanlar, başarılı olanlarımızı da Ölümsüz kılarak, Onur' la aralarına alan ve SİSTEM' e dahil edenler SİRİUS Yıldızlar Sistemindeki Varlıklardır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Zümer 12:56 18.09.19
Çok ilgi çekici bir konu. Lütfen bu konu hakkında başka araştırmalarda yaparsaniz paylaşın.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up