Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları

Müzik ve Koku ikilisi ! - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları>Müzik ve Koku ikilisi !
fanatik 16:44 25.11.19
ZİHİN KONTROLÜ

MÜZİK-KOKU İKİLİSİ‼

Müzik-koku ikilisinden oluşturduğu "psikotropik etki"nin zihin kontrolünde ve savaşlarda silah olarak kullanıldığını az çok kişi bilmektedir. Kokular limbik sisteme doğrudan ulaştığı için, beyni, müzik ile hedeflenen fiziksel, psikolojik ve ruhsal etkilere hazır hale getirir. Bu sebeple özellikle alışveriş merkezlerinde, toplu eylem, çalışma ve yaşam alanlarında, sinema ve konser salonlarında müzikle birlikte daima kokular kullanılmaktadır.

Marketlerde sürekli yayılan müziğin kaotik sesleri ve meyve ve sebzelerin yüzde 70-99'unu oluşturan su klasterlerini dağıtarak zararlı hale getirir, hastalıklara sebep olur. ('Sibernetik Tıp' bölümüne bakınız.)

Günümüzde ruhsal sıkıntıları, cinsel isteği, agresifliği arttıran ve azaltan, duygusallığı güçlendiren, dişiliği kuvvetlendiren, manevi dengeyi bozan, korku uyandıran ve benzeri sentetik kokular üretilmektedir. Kokular üzerine çalışma yapanlar daha da ileri giderek davranış ve zihinsel faaliyetlere müdahale etmeyi, İnsanı baştan "yaratmayı" planlanmaktadır.

Kokuların nörolojik etkilerinden faydalanmanın en yaygın ve masum şekli çalışma performansını yükseltme, satış artırma, stresli ortamlarda insanlar rahatlatma veya cinsel isteği yönlendirmelidir.

"Perfume" adıyla yapılan bir Fransız filminde parfümlerin içeriği, üretimi, insan üzerindeki fiziksel, zihinsel ve ruhsal etkileri ince detaylarla anlatılmaktadır. Filmin kahramanı, kimsenin ilgilenmediği ve sevmediği, beden kokusu olmadığı için yanından geçen köpeklerin bile fark etmediği bir seri katildir. Ancak koku alma duyusu son derece gelişmiştir. Filminin son sahneleri manidardır. Katil, idam edilmek üzere çıkarıldığı platformda, öldürdüğü kadınların vücudundan elde ettiği parfüm (feromon karışımı) şişesinin kapağını açar. Şişenin kapağı açıldığında meydanda bulunan öldürülmesini sabırsızlıkla bekleyen kalabalık, katili, büyülenmişçesine bir melek veya Tanrı gibi görmeye başlar. ‼
(Muhammed (s.a.v): Deccal'in alnında "kafir" yazılı olacak, okumayı bilen ve bilmeyen bunu okuyacaktır. Buna rağmen herkes ona "Rabbim" diyecektir." buyurur.)‼

Parfümün insanlar üzerindeki etkisini gören katil: Bu parfüm ile bütün dünyayı esir alabilir, krala ayaklarımı öpülebilir, papaya parfümlü bir mektup yazıp Mesih olduğunu ilan edebilirim." diye düşünür (Deccal iddiası).
Dünyanın koku üretim merkezi Strassburg'a gider, ürettiği parfümü üzerine dökerek bedenini insanlara yedirir ve bu şekilde sürekli çoğalarak yaşamaya devam eder.
‼"Yiyip içtiklerinize dikkat edin çocuklarınız yiyip içtiklerinizden hasıl olur." Muhammed (s.a.v) ‼

Kokuların etkisini görmek açısından bu hikaye de çok çarpıcıdır.

25 yaşlarında 3 çocuk annesi zengin ve güzel bir kadında halsizlik ve depresyon vardı ve dişleri kuma dönüşürek dökülüyordu. Problemin kaynağını araştırırken deterjan kokularına aşırı bağımlı olduğunu görüldü.
"Evdeki yardımcılarımın kullanacağı deterjanları ben seçiyorum. Markete gidiyorum, kapakları açarak kokluyorum, hoşuma gidenleri satın alıyorum." diyen genç kadına en çok hangi deterjanı sevdiğini sorulduğunda "En çok Mr. Muscle'ı seviyorum.
Onu kucaklıyorum, bir kenara çekiliyorum, kimsenin yanıma gelmesini istemiyorum. Onu içmek istiyorum ama biliyorum ki içersem ölürüm, onun için burun deliklerimin önüne, çeneme ve dilimin ucuna sürüyorum."
"Peki, eşini seviyor musun" sorusuna karşılık "Evet, uzak dursa seviyorum, yaklaşınca itiyorum" diye cevap verir.

Kadının bağlandığı ve bağımlısı olduğu şey aslında deterjan değil kokusundaki psikotropik maddeler ve özellikle cinsel hormonlar (feromonlar), androjenlerdir.
Bu hikayenin farklı versiyonları pek çok kadından duymak mümkündür. Ailelerde huzursuzluk sebebi olan cinsel isteksizlik problemi yalnızca fiziksel bir problem değil, aynı zamanda ahlaki, ruhsal ve toplumsal bir problemdir.

Bugün dünyaya kokular vasıtasıyla yapılanların ne boyutta olduğunu öğrenmemiz zaman iş işten geçmiş olacaktır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
sevingül 17:07 25.11.19
Gül parfümü endüstrisi gelişmeli diyorum.deterjanlarii koklamak ile böyle şeyler olduğunu biliyoruz ama cildimiz yermedikçe deterjanları emiyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nikko 17:25 25.11.19
Süper bilgi . Şeker kamışından üretilen parfümler var. Fermanları tavan yaptırıyor

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up