Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları

Kadın beyanının ilk kurbanı Hüseyin Üzmez - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Beyin Fırtınası & Akıl Oyunları>Kadın beyanının ilk kurbanı Hüseyin Üzmez
fatih1 21:56 09.01.20
Kadın beyanının ilk kurbanı Hüseyin Üzmez hakkındaki gerçekleri avukatı yıllar sonra böyle anlattı! Nasıl bir iftiraya uğradı?

Bir dönemin ünlü yazarlarından olan merhum Hüseyin Üzmez'in nasıl bir iftira sonucu cezaevine düştüğünü ve orada öldüğünü avukatı Bülent Demir, Akit TV'de yayınlanan bir programda ortaya koydu. Demir, Üzmez davası üzerinden de İstanbul Sözleşmesi'ni sert bir şekilde eleştirdi.

Habervakti yazarlarından Muhammet Binici'nin Akit TV'de sunduğu Söz Meydanı'nda açıklamalarda bulunan merhum Hüseyin Üzmez'in avukatı Bülent Demir; "Hüseyin Üzmez'in bir iftira sonucu cezaevinde hayatını kaybettiği"ni belirtti. 'Kadının beyanı esastır' ifadesinin ilk kurbanlarından olduğu vurgusunda bulunan Demir, İstanbul Sözleşmesi ve CEDAW'a sert eleştirilerde bulundu.

GERÇEKLER BEKARET RAPORUNU İSTEYİNCE ORTAYA ÇIKTI

''İstanbul sözleşmesi toplumda yalanı ve iftirayı yaygınlaştırma temelli şeytani bir şey barındırıyor.'' ifadelerini kullanan Demir, ''Akılda kalınsın diye sizlerin de çok iyi bildiği bir örnek üzerinden ifade etmek istiyorum. 83 yaşında cezaevinde ölen birisinin hikayesi. Bununla ilgili Fatih Altaylı’nın programında tüm Türkiye’ye haykırmıştım. Bu yanımdaki adam masum diye. Bu adamı cezaevinde öldüreceksiniz, hepimiz bu adama toprağın altında yüzüne bakamayacağız. Sadece eşi inanmıştı. Geriye avukatı olarak ben kaldım. Bu adam bir gazetenin başyazarı, 81 yaşında. 14 yaşındaki bir kız diyor ki “Bu adam bana defalarca tecavüz etti.” Polis ifadesi pornografik ifadesi sayfalar dolusu, okuyunca kusacak cinsten. Savcılık ifadesi de aynı şekilde. Ben nasıl uyandım, polisteki ifadede pantolonumu indirdi, savcılıktaki ifadede eteğimi indirdi. Bu ya pantolon ya etek. Duruşmalar yapılıyor, CHP’nin milletvekilleri adını da söyleyeyim, Canan Arıtman. Ne kadar eşcinsel, feminist kadın dernekleri varsa, duruşma salonuna girerken bize yumurta atıyorlar, domates atıyorlar, bu şekilde duruşma salonuna giriyoruz. Meslektaşım arkadaşlar bile sen nasıl çocuk tacizcisinin avukatlığını yaparsın, ama ben onun kitaplarıyla büyüdüm. Cezaevinde ziyaretine gittiğimde ‘Ağabey seni asla yalnız bırakmayacağım ama şunu bana bir söyle. Yaptın mı, yapmadın mı?’, ‘Yapmadığımı biliyorsun, yapsam yaptım diyebilecek adam ulduğumu bilmiyor musun?’ dedim tamam. Duruşmalarda bir detayı daha yakaladım ve kızın bakir olup olmadığının testini istedim. Adli tıptan bakire olduğu raporu geldi. Karşı taraf itiraz etti. İtiraz eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Nimet Çubukçu. Bir sonraki celsede tıp fakültesine gönderildi. Oradan da bakire raporu geldi. İfadelerde tecavüz defalarca. Kızın bakire raporu gelince müvekkilimi tahliye etmek zorunda kaldılar. Sonrasında bu kız çocuk esirgeme kurumuna alındı. Artı o süreçte çocuk esirgeme kurumlarında nasıl şebekeler olduğunu, çocukların bir çarşı izinlerine çıkarılırken verilen 20 liralık harçlık için kimlerin altına yattığını, bunların hepsini öğrenme şansı buldum.'' ifadelerini kullandı.

TECAVÜZE UĞRADIĞI İDDİA EDİLEN KIZ 'HEPSİ YALAN' DEDİ

Açıklamalarına devam eden Demir, ''Normalde benim o kızı ziyaret etmem suçtu ama çözmem lazımdı. Gittim, kızı yurtta ziyaret ettim. Dedim bak yavrum, bu konuşmayı da yaparken yanımda pedegog da vardı, Çocuk Esirgeme Kurumu'nun müdürü de vardı. Kızı çağırttım, dedim bak evladım bu adam bu işi yapmışsa cezaevinde gebersin gitsin. Ben de sana söz veriyorum sen eğer yaptı dersen, bu adamın avukatlığını yapmayacağım. Senin sözüne bu kadar itimat ediyorum. Sen yalan söylemezsin. Ama eğer bu adam bu işi yapmamışsa sen bundan sonraki hayatında yastığa başını koyduğunda bu adamın çığlıklarıyla uyanacaksın. Yaptı mı, yapmadı mı? Kız hiç tereddüt etmeden hüngür hüngür ağlamaya başladı ve ben yalan söyledim dedi. Tamam kızım dedim. Duruşma salonunda, 3 celse sonra kız yalan söylediğini itiraf etti. Fakat müvekkilim 16 yıl ceza aldı ve 83 yaşında cezaevinde öldü. Bu olaya şahitlik yapan bir kişi vardı. Kızın annesi. 34 yaşındaydı. Cezaevinde öldürüldü. Şimdi bakın bir kanun diyoruz. Bu kanunun uygulandığındaki domino etkisi nerelere gidiyor değil mi? Bu kişi kimdi? Hüseyin Üzmez’di. Şimdi medyanın iğfal ettiği zihinlerimizde Hüseyin Üzmez çocuk tacizcisi değil mi? Bu çocuk gerçekleri mahkeme salonunda söylediği halde 16 yıl ceza verildi ve cezaevinde öldü." ifadelerini kullandı..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Fark 21:56 09.01.20
Aynı olayın benzeri bir tanıdığımın başına geldi . 10 yaşındaki kız 60 kusur yaşındaki komşuma iftira attı . Olayın olduğu gün yaşananları gördüm ve şahitlik yaptım sonra kızın ailesi de kızlarının yalan söylediğini ve davayı geri çektiğini söyledi buna rağmen kamu davasına dönüştü ve adama 40 yıl hapis cezası verdiler!
Kızın babası diyor ki eğer bu adam kızımı taciz etse onu mahkemeye bırakmaz ben vururdum diye !
Buna rağmen mahkeme başkanı tutuklattı!
8 ay içerde kaldı ve kızın ifadelerinin tutarsız olması başka birininde kendisini taciz ettiğini o kişiyi araştırdıklarında da öyle kişi olmadığını anladılar tüm bunlara rağmen 8 ay içerde kaldı ve 1.5 sene süren hukuk savaşı sonucu adalet yerini buldu .
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nani 21:57 09.01.20
Bu istanbul sözleşmesini kim imzaladı?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Perde 21:57 09.01.20
O zaman feto isbasindaydi onlarin isi
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sakarya61 11:42 13.01.20
Aynı olay Sakarya'da da meydana geldi. Kız ilk mahkemede yalan söyledim deyince serbest bırakıldı. Tabii bu arada kişinin yaşadığı maduriyetlerde cabası. Allah c.c hepimizi yalancının iftirasından korusun inşallah.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Erzurum 11:59 13.01.20
Allah rahmet etsin. Bu hadiseyi yakından takip etmiştim. O bahsi geçen ifadeleri maalesef bende okumuştum. Nasıl elime geçti hatırlamıyorum ama okuduğumda gerçekten midem nulanmıştı ve 14 yaşında ki bir çocuk bunları nasıl (yaşanmış olsa bile) söyleyebilir çok şaşırmıştım. Serdengeçti'nin talebesi işte.. Serdengeçti'de çok hapis yatmış.. Sık sık tutuklanıp bırakılmış. Allahu alem. Günahları varsa bağışlasın, rahmet etsin..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nurettin 19:49 13.01.20
Ben bu durumun tam tersine tanik oldum. 16 yasindaki kizi kaçıran bir delikanli var ama zaten ilk olaylari da degil. Kizi okulun onunden zorla kaciriyorlar tecavuz edip tehdit ediyorlar aileni oldururuz diye kiz ilk verdigi ifadede kendi istegimle gittim diyor sonra anlatiyor olayi ama beraat cikti.
Bu vatandasin abileri de yine ayni sekilde kacirdiklari kizlarla evleniyorlar hep kacirilma tecavuz ve sonrasinda nikah. Hukuk sistemi neden böyle onu bilemem ama cikan her kararin dogru olmadigi gibi her karar adil de degil. O nedenle ben artik mumkun oldukca hicbir olaya karismama taraftariyim. Tamamen hakli da olsa haksiz duruma dusebiliyor insan.
Sinav mi belki. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın ve Allah korusun diyelim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ferhat123 21:42 15.11.20
Sahitsiz beyan mi olur, bunun bedelini 5 senede her iki cins pahalliya odeyecek emin olun.
Bu kanunuda degistirmek zorunda kalacaklar.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
battal 17:04 13.03.21
Hüseyin Üzmez hocanın iftira kurbanı olduğu kesin. Bu onun imtihanı belki de doğrusunu Allah bilir. Ancak bizdeki yasaların caydırıcı tarafıda kalmadı.
Çalıştığım iş yerinden mal alıp, üç farklı müşteri çeki veren adamı savcıya şikayet ediyorum, bu adam üçkağıtçı diye. Sen üçkağıtcısın diye bana çıkıyor. Bende diyorum ki verilen üç çekin üçüde sahte çek, savcı diyorki seni bir soruşturalım bakalım diye.
İşini yapan savcılarımızı tenzih ediyorum, ancak adaleti dağıtmakla yükümlü/görevlilerin daha titiz seçilmesi ve talip edilmesi gerektiği aşikar. Rabbim Devletimize Milletimize zeval vermesin inşallah.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
caspercrazy 22:32 13.03.21
dava açılabilmesi için savcıda yeterli şüphe kanaati oluşması lazım. yani siz şikayet edersiniz de, savcı eğer "valla ben yeterince şüphelenmedim" derse gayet sizin talebinizi reddedebilir, dava mava açmayabilir. o zaman ne olacak? olan şu, bilhassa anadolu'da kötüleşen oranlarda, birçok savcı kadınların şikayetlerini "yeterli şüphe yok" diye geri çeviriyor. taciz ve tecavüzde hukuk yoluyla hakkınızı aramanın önüne geçiliyor erkek savcılar marifetiyle.beyan, şikâyete bağlı suçların tümünde esastır. ceza muhakemesinde temel olan re’sen araştırma ilkesi iken bazı suçlar bakımından şikâyet öngörülmüştür.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2