Bilim ve Teknoloji

İlk Yerli Haberleşme Uydusu Geliyor - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Bilim ve Teknoloji>İlk Yerli Haberleşme Uydusu Geliyor
Cennet 13:49 15.03.18
Yerlileştirme çalışmalarına teknolojiyi takip edebilme anlamına gelen uydu yapımı da katıldı. Buna göre Türksat ile TÜBİTAK'ın ortaklığında üretilecek olan uydu, ülkemizin ilk haberleşme uydusu olacak. Konu hakkında açıklama yapan Türksat Yönetim Kurulu Başkanı Vecdi Gönül, ayrıca Türksat 6A hakkında da çalışmalara başladıklarını ve mezkûr uydunun iki sene içerisinde bitirilerek 2021 senesinde de uzaya gönderileceğini ifade etti.

Türksat'ın günümüze değin dört milyar beş yüz milyon liralık yatırım yaptığını ifade eden başkan, Türksat'ın hâli hazırda 5A ve 5B uydu projelerinin olduğunu ve bununla birlikte ilk milli haberleşme uydusu olan Türksat 6A'nın da üretilmeye başlanacağını belirtti. Başkan, kuurmun 2023 senesine değin kablo altyapısı konusunda da Türkiye'ye çağ atlatacağını ifade ederek, Türksat 6A'nın en kısa sürede hayata geçirileceğini belirtti.

Katıldığı bir toplantıda açıklama yapan Türksat Başkanı Gönül, kurumun aynı zamanda milyar liralık firmalar arasına girdiğini ve bu anlamda geçtiğimiz sene içerisinde satışlarını net olarak yüzde otuz oranında artırdıklarını ifade etti. Başkan, 2017 senesindeki net gelirin bir milyar iki yüz milyon lira olduğunu ifade ederek, söz konusu gelirlerin yüzde otuz sekizinin kablodan, yüzde otuz altısının uydudan ve yüzde yirmi altısının da bilişim hizmetlerinden geldiğini belirtti.
Kaynak:Ekonomihaber

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Havasokulu 17:04 24.03.18
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cennet 20:33 28.03.18
Havasokulu Nickli Üyeden Alıntı:
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.
Sağolun hocam

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up