Bilim ve Teknoloji

"Astrofest 2018" başlıyor - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Bilim ve Teknoloji>"Astrofest 2018" başlıyor
Cennet 13:41 10.07.18
"Astrofest 2018" başlıyor
Festival boyunca dev teleskoplarla gök cisimlerini izleme fırsatını bulacak katılımcılar, ay ve güneş sistemi ile astronomi konusunda detaylı bilgi sahibi olacak

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM) tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen "Astrofest 2018", 3-5 Ağustos tarihlerinde astronomi tutkunlarını Uludağ'ın zirvesinde buluşturacak.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Uludağ Karina Otel'de 3 gün sürecek Astrofest 2018'de çocuk ve yetişkinlere yönelik çok sayıda atölye çalışması, bilim söyleşisi ve doğa yürüyüşü gerçekleştirilecek. Katılımcılar etkinlik boyunca dev teleskoplarla gök cisimlerini izleme fırsatı bulacak.

Bilim, teknoloji ve astronomi alanlarında CERN, TÜBİTAK, İstanbul Üniversitesi, Türk Astronomi Derneği ve Bursa Amatör Astronomi Kulübü gibi kurumlardan temsilcilerin de yer alacağı Astrofest 2018'de bilim dünyasına yön veren alanında uzman kişiler, uzay ve gökyüzü bilimine ilişkin deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak. Uzayda 7 gün 23 saat 8 dakika geçiren ve uzaya giden Suriye'nin ilk kozmonotu Muhammed Ahmed Faris, Astrofest'te uzay macerasını anlatacak. Tarihçi Talha Uğurluel ise Müslüman bilim insanlarının uzay tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.

Festivalde,hepsiburada. CMO'su Yüce Zerey, İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolga Güver, CERN'den Dr. Cenk Yıldız, Türkiye'nin en büyük el yapımı teleskobunu üreten Uğur İkizler, Türk Astronomi Derneği Başkanı Prof. Dr. Kazım Yavuz Ekşi, TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsünden Doç. Dr. Lokman Kuzu, Astronom Bülent Yaşarsoy ve Bursa Amatör Astronomi Derneği Başkanı İlhan Vardar kendi alanlarına ilişkin sunum yapacak. Festivalde, Mandıra Filozofu filmiyle tanınan ve "Karşıyım" felsefesini milyonların diline dolayan Müfit Can Saçıntı da sevenleriyle buluşacak. Bursa BTM Bilim Avcıları ekibi ise gösterileriyle festivale renk katacak.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Anka58 14:05 10.07.18
Teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cennet 09:18 05.08.18
Cevapla Up