Cin & Şeytan & Melek & Ruh

Cin ve Peri Aynı Yaratıklar mıdır? - Sayfa 2 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2
Cin & Şeytan & Melek & Ruh>Cin ve Peri Aynı Yaratıklar mıdır?
zafer01 19:50 11.05.18
Ufuk 22:08 09.03.19
Sadi 23:46 07.05.20
HeartLess Nickli Üyeden Alıntı:
Cin ve Peri Aynı Yaratıklar mıdır?
Peri Farsçada cin demektir. Pratikte ise perilerin, cinlerin güçlü olanlarına denildiği anlaşılmaktadır. Gerek Yunan gerek Hint mitolojisinde periler altın sarısı, uzun saçlı, çok güzel, dişi cin şeklinde tasvir edilmekte ise de gerçekte cinlerin en şedit olanlarıdır. Çok büyük bir kısmı ateisttir (dinsizdir). Az bir kısmı da şeytana tapmaktadır. Nihayetinde periler de cin taifesindendir. 1993 Yılında Çengelköy Talimhane’den kocasının kucağında bir bayan hasta getirmişlerdi bana. Ayaklarını yere basamıyordu. Kendisi cinleri görüyor ve konuşuyordu. Cinler kadının ayaklarının iç derisini yakmışlardı. Kocası “Doktorlar görünce şok oldular Volkan Bey. Böyle bir vaka ile ilk defa karşılaşıyoruz dış deri yanmadan iç deri nasıl yanmış diye şaşkınlıklarını ifade ettiler” dedi. Bu olay hafızamda kalan ilginç vakalardan biridir.

Önce Cinler mi Yoksa İnsanlar mı Yaratılmıştır?
Cinler insandan evvel yeryüzünün idare ve tedbirini görmekle vazifelendirilmişlerdir. Ancak yeryüzünde çok kötülük yaptıkları, fesat çıkardıkları için sonunda bu görevden azledilmişlerdir. Yerlerine insanoğlu tayin edilmiş, yeryüzünün sahipliği makamına getirilmiştir. (Saadet-i Ebediye, 657)
Tesekkur abi tam istedigim konuydu

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ferhat123 23:58 07.05.20
Yazicioglu mehmed muhammediye adli.meshur kitapta bu konu cok detayli yazar.
Tavsiye ederim.okuyun.cogu yerde duymadiginiz bilgilere ulasacaksiniz.
Cinlerin ilk babasinin ismi.candir nasil bizde hz ademse..
Ondan dolayi cocuklariniza can ismini koymayin.
Cinniler toplamda 19000 sene kadar yeryuzunde hukum etmis...
Seytan cinnidir..ama cok sevilen oldugu icin meleklerin duasi ile kademe kademe 1.2.3.4. Sema.derken 7.kata ulasip meleklerinde imami.olmus
Bu konular insanin yaradilisi dunyanin yaradilisi hesabi nasi verecegimiz ahiret oyle detayli anlatilmiski buraya yazsam sigmaz.cogu yerdede rastlayamassiniz bu bilgilere.
Bu kitap.osmanlida basucu kitabiymis.yazar bu kitabi canakkalede agac kavugunda efendimizin maneviyatiyla yazdina dair kitapta detaylarda var...
Alin okuyun kardeslerim.siddetle tavsiye ederim.
..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2