Cin & Şeytan & Melek & Ruh

Hârut ile Mârut - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Cin & Şeytan & Melek & Ruh>Hârut ile Mârut
Çınar 23:26 04.10.17
Hârut (هاروت) ile Mârut (ماروت), Kur'ân-ı Kerîm'de Bakara sûresinin 102. âyetinde adı zikredilen iki kişi. Kur'ân-ı Kerîm'de ayrıntısıyla tanıtılmadığı için Hârut ile Mârut hakkında kesin ve net bilgilerden yoksunuz. Bu konuda birbirini tutmayan çeşitli rivâyetler ve yorumlar vardır. Ancak Hz. Süleyman döneminde Bâbil'de yaşayan ve insanlara sihir öğreten iki kişi oldukları konusunda İslâm âlimlerinin çoğunluğu, görüş birliğindedir.

Sizde bildiklerinizi paylaşırsanız bizde öğrenmiş oluruz...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Çınar 23:30 04.10.17
Bununla ilgili konu açılmış sonradan fark ettim @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kardeşim özürdilerim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Batubey 16:47 06.12.18
Harut ile Marut adlı iki melek insanoğlunun kötülüklerini görüp Tanrı'ya şikâyette bulunmuşlar. Tanrı onlara, "Onlardaki şehvet sizde de olsa daha beter olursunuz" demiş. Fakat bu melekler isyan etmeyeceklerini söylemişler. Bunun üzerine Tanrı, bunlara şehvet verip Babil'e inmelerini buyurmuş. Babil'de hâkimlik ederlerken gayet güzel bir kadın bir iş için geliyor. Melekler kadına meftun oluyorlar. Fakat kadın, ya kocasını öldürmelerini yahut puta tapmalarını yahut da şarap içmelerini, aksi takdirde onlara ram olmayacağını söylüyor. Şarap içmeyi ehven bulup içiyorlar. Bunun üzerine kadın, "Her gece İsm-i Azam okuyup göğe çıkıyorsunuz, o ismi bana da öğretin" diyor. Öğretiyorlar. Kadın göğe çıkınca, Tanrı onu bir yıldız şekline sokuyor. Zühre yıldızı bu kadınmış. Meleklere de dünya azabıyla ahiret azabından birini kabul etmelerini söylüyor. Dünya azabını kabul ediyorlar. Tanrı bunları Babil kuyusuna baş aşağı astırıyor. Orada kıyamete kadar azap çekmekteler...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up