Cin & Şeytan & Melek & Ruh

Cinleri İnkâr Eden Müslümanların Durumu - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Cin & Şeytan & Melek & Ruh>Cinleri İnkâr Eden Müslümanların Durumu
Eylül 23:43 22.01.18
Görüldüğü üzere, Cinler, Kurân’da birçok yerde uzun uzun anlatılmakta, insanlara yaptıkları ve yapmak istedikleri detaylarıyla açıklanmaktadır.Kur’ân-ı Kerîm’in bu âyetlerini kabul etmemek ise KURÂN’ı inkâr anlamını taşır.Yani CİNLERİ İNKÂR ETMEK; KURÂN’ı inkâr etmek, Kutsal Kitap olduğunu ve “ALLÂH” katından gelmiş olduğunu kabul etmemek demektir!.Ayrıca İslâm Dini’nde belirli bir düzeydeki tüm bilginler tam bir ittifak hâlindedir ki, Kurân’ın bir âyetini dahi kabul etmeyen,tamamını kabul etmemiş demektir.Düşünün ki, bir şahıs müslüman olduğunu söylemekte; hem Allâh’a, hem Rasûlullâh’a, hem de Kurân’a inandığını söylemektedir; ondan sonra da kalkıp CİNLERİ İNKÂR ETMEKTE ya da bu konudaki pek çok âyeti inkâr mahiyetinde tevil ederek, Cin denen varlıkların “mikroplar” olduğunu iddia edebilmektedir.Elbette ki, müslüman olduğunu söylediği hâlde, sonra da cinleri inkâr edenlerin yahut da inkâr anlamına gelen açıklamalara sapanların bu durumlarının önemli bir sebebi mevcuttur.
Bu gibi kişilerin cinleri inkâr etmelerinin gerçek sebebi genellikle yine cinlere dayanmaktadır!. Eğer, bu cinleri inkâr eden, ya da inkâr anlamına gelecek şekilde açıklamalarda bulunan kişilerin yaşamları yakından incelenecek
olursa, görülür ki bu kişiler farkında olmadan cinlerle bağlantı hâlindedirler. Yani, farkında olmadan cinlerin yönetimi altına girmişlerdir.Bazıları da bu durumun farkındadır, buna rağmen bilerek cinleri inkâr ya da tevil etmektedirler; kendilerinin cinlerden faydalanarak birtakım şeyler yaptıkları ortaya çıkmasın diye. Bazıları da, kendisi bile farkında olmadan cinlerin kaydı altına girmiştir ki, cinlerden aldığı ilhamlarla, cinlerin varlığını inkâr etmekte, yahut da cinleri “mikroplardır onlar” diye açıklama yollarına sapmaktadırlar.
Ancak şurası kesindir ki, cinleri inkâr edenler yahut ta inkâr anlamına gelen bir biçimde yorum yollarına sapanlar; ya İslâm Dini hakkında yeterli bilgiye sahip değillerdir; ya da kesinlikle farkında olmadan cinlerin yönetimi altına girmiş bir hâldedirler.

Ruh İnsan Cin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Labezerin 00:07 23.01.18
Çok değerli bilgiler. Allah senden razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 01:06 23.01.18
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], Allah-u Zülcelal razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Aryadua 08:49 27.01.18
BEHRAM 23:44 11.02.18
methcnnbs 20:07 15.03.18
Teşekkürler bilgilendirme için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 23:11 19.03.18
Sağol mübarek Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
FarukEfendi 23:49 19.03.18
51/ZÂRİYÂT-56 : Ve Ben, insanları ve cinleri (başka bir şey için değil, sadece) Bana kul olsunlar diye yarattım.


55/RAHMÂN-15 : Ve cinleri, mariç ateşten (parlak, dumanı olmayan alevden, enerjiden) yarattı.

7/A'RÂF-179 : Ve andolsun ki; cehennemi, insanların ve cinlerin çoğuna hazırladık (yarattık). Onların kalpleri vardır, onunla fıkıh (idrak) etmezler. Onların gözleri vardır, onunla görmezler. Onların kulakları vardır, onunla işitmezler. Onlar hayvanlar gibidir. Hatta daha çok dalâlettedirler. İşte onlar, onlar gâfillerdir.


Zaten cinleri inkar etmiş bir müslüman otomatik olarak bu ayeti kerimeleri de inkar etmiş olacaktır..

3/ÂLİ İMRÂN-98 : De ki: "Ey Kitap ehli! Niçin Allah'ın âyetlerini inkâr ediyorsunuz? Ve Allah, yapmakta olduğunuz şeylere şahit."


2/BAKARA-39 : Ve inkâr edenler ve âyetlerimizi yalanlayanlar, işte onlar ateş ehlidir, orada ebedî kalacak olanlardır.Yine kur'an da belirtildiği gibi ayetleri inkar edenlerin sonunun Ebedi cehennem olduğunu görüyoruz, ebedi cehenneme girecek olanlar kafirler olduklarına göre de ayetleri inkar edenin kafir olduğu ortaya çıkıyor.

Kur'an da bir çok yerde isimlerinin geçmelerine karşın zaten inkar edecek bir insan varsa diyecek söz de yoktur o halde..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
barmenbarmen 23:52 19.03.18
Bilgi icin teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sezen 11:48 19.07.18
Emeğinize sağlık teşekkür ederim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2