Cin & Şeytan & Melek & Ruh

iblisin nesli ve evlatları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Cin & Şeytan & Melek & Ruh>iblisin nesli ve evlatları
Sin 14:10 06.07.18
İslamiyet inancı gereği, Allah’ın buyruklarına itaat etmeyen ve Allah’ın yarattığı kullarını da deyimi yerindeyse “yoldan çıkardığı” söylenmektedir. Çoğu durumda insanların sağ omzunda meleklerin onu iyiye yönlendirdiği, sol omzunda duran küçük şeytanın da kötülüğe yönlendirdiği inancı bulunmaktadır.

Bazen bazı durumlarda sırf içerisinde bulunan durumların, hatta ve hatta isimlerin de şeytanın yaratmak istediği etkiyi arttırdığı yönünde söylenenler bulunmaktadır. Buna göre; “Hanzeb”, “Velhan”, “Zellenbur”, “Vesnan”, “Betr”, “Dasim”, “Mesut” veya “Metur” gibi isimlere sahip olan bireylerin şeytanın etkisi altına çok daha çanbuk girdiği söylenmektedir.

Şeytanın bir çok çocuğu olduğunu ve bunların her birinin ayrı ayrı isimi ve görevleri olduğunu biliyor muydunuz? Birinci sura kadar yaşayacağı için, İblis’e nesil verildi.

İblis’in birçok çocukları vardır. Her birinin isimleri ve görevleri vardır. 1. Hanzeb. Namazda vesvese verir. Namazda böyle bir şey hissedince Allah’a sığın.

2. Velhan. Temizlikte çok su kullandırarak vesvese verir. Çok su kullandırır, sonra da gülüp alay eder. 3. Zellenbur. Bu da çarşılarda esnafa bozuk mal satmayı, yalan yemini, malını methetmeyi, malın kusurunu gizlemeyi ve insanları aldatmayı güzel gösterir.

4. Vesnan. Uyku şeytanıdır. Namaz ve diğer ibadetler için kafayı ve göz kapaklarını bastırır, zina ve hırsızlık gibi haramlar için insanı uyarır.

5. Betr. Musibet şeytanıdır. Bağırıp çağırma, yüze tokat vurma gibi cahiliye adetlerini güzel gösterir.

6. Dasim. Yemek şeytanıdır. İnsan besmele çekmediğinde, onunla yemek yer, eve girer, yatakta uyur, besmele ile dürülmemişse elbiseleri giyer, karı koca arasında düşmanlık meydana getirmeye çalışır.

7. Metun veya mesût. İnsanlar arasında yalan haberleri yayar, sonra onların aslı çakmaz. Kişinin her duyduğunu konuşması yalan olarak kendine yeter.

8. El Ebyaz.

Peygamberlere ve velilere musallat olan şeytandır.Peygamberlere bir zararı dokunamaz, veliler ise onunla mücadele ederler.Allah’ın korudukları selâmettedir, korumadıkları ise sapıtırlar

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 15:15 06.07.18
Şeytan hem latif olan fıtratı gereği hem de imtihan sırrından dolayı, insanın damalarında ve kalbinin içinde dolaşabilecek bir kabiliyete sahiptir. Şeytanlar da cin taifesindendir ve cinler latif ve nurani varlıklardır.

Bu inceliğe dolaylı dolaysız işaret eden ayet ve hadis şu şekildedir:

"İsteği yerine gelince şöyle dedi: Ey Rabbim! Andolsun ki, beni azdırmana karşılık ben de yeryüzünde onlara günahları süsleyeceğim ve onların hepsini mutlaka azdıracağım! Ancak onlardan ihlasa erdirilmiş kulların müstesna...” (Hicr, 15/39-40)

“Şeytan, insanın kanının dolaştığı damarlarında dolaşır.” (Tirmizî, Radâ 17, 1172)

“Âdemoğlunda bir şeytanın lemmesi (dokunuşu) vardır, bir de meleğin lemmesi. Şeytanın lemmesi, şerre teşvik etmek ve hakkı yalanlamaktır. Meleğin lemmesi ise iyiliği ilham etmek ve hakkı tasdik etmektir. Bunu her kim vicdanında hissederse Allah’tan olduğunu bilsin ve Allah’a ham*de*tsin. Öbürünü hisseden de şeytandan Allah’a sığınsın. (Tirmizi, Tefsir, 2/25)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 08:57 17.07.18
Sayın Sin, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Batubey 13:37 18.07.18
Emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İnşirah 23:40 11.10.18
Paylaşım için teşekkürler..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Holihawk 22:08 03.02.19