Cin & Şeytan & Melek & Ruh

Pazar Gununun Ucuncu Ifriti-Ancavis - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Cin & Şeytan & Melek & Ruh>Pazar Gununun Ucuncu Ifriti-Ancavis
bwheel11 13:14 15.02.19
Pazar gününün üçüncü ifriti Ancâviştir. Bazı şeyhler isminin Sena'fâ olduğunu söyleselerde sahih olan isim bizim söylediğimiz ilk isimdir. Kendisi üzerinden büyük tasarruflarda bulunabileceğin bu ifritin saati pazar gününün ve gecesinin üçüncü saati olan utarid gezegeninin saatidir.

Harfleri eklerde.

Müellif buyuruyorki: Bu ifritin bir çok acaib ve ğaraib tasarruflarından biride korktuklarından emin olmak, korunmak ve güvenlikle ilgilidir. Eğer kendini insanların zararlarından korumak, bir mekana hırsızların girmesini önlemek ve yolculuklarda selamet içinde olmayı arzu edersen; Aşağıda gelecek olan hatemi, yukarıda malum olan saatte yazarsın. (Pazar günü veya gecesinde 3. saat olan utarid saatinde) yazma esnasında tütsü yakıp, tütsüye devam edip, daveti yedi defa okursun. Her okumanın sonunda arzu ettiğin durumla ilgili şu tevkilde bulunursun. Bundan sonra bir evde bu hatemi eve asıp, hıfz edersen o eve hiçbir hırsız giremeyeceği gibi, hiçbir fasık, münafık o eve zarar veremez.

Tevekkelû yâ huddâme hâzel hâtemi bi hifzi kezâ ve kezâ.

tevkilde bulunursun. Bundan sonra bir evde bu hatemi eve asıp, hıfz edersen o eve hiçbir hırsız giremeyeceği gibi, hiçbir fasık, münafık o eve zarar veremez.
Eğer hatemi üzerinde taşıyacak olursan, her anlamda korunacağın gibi halk nezdinde aziz ve makbul olmuş olursun. Arzu ettiğin mevkiler sana yöneleceği gibi sürekli yükselip kabul görmüş olursun. Sana bakan herkes sana rağbet eder ve edineceğin heybetle kendini sataşmalardan ve insanların kötü fiillerinden Allah Teala'nın faziletiyle korumuş olursun.

Hatemi eklerde.

Kaynak: Divanul Afarit

Attached: Screen Shot 2019-02-15 at 11.10.33 AM.jpg (17.6 KB (Kilobyte)) Screen Shot 2019-02-15 at 11.13.19 AM.jpg (14.6 KB (Kilobyte)) 
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nani 16:07 15.02.19
Resimleri [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] adresine yükleyip forum linki olan kısmı buraya yapıştırırsanız resimler daha büyük ve anlaşılır görünür.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
bwheel11 16:18 15.02.19
Eyvallah @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]. Resimleri tekrardan yukledim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nani 16:38 15.02.19
Böyle daha güzel olmuş ellerine sağlık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi