Cin & Şeytan & Melek & Ruh

Cinler neden ve nasıl musallat olur? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Cin & Şeytan & Melek & Ruh>Cinler neden ve nasıl musallat olur?
AhirZaman 02:26 24.07.19
Cinlerin mahiyetini, yapılarını ve bünyelerini bilmeyen kişiler, bazen onları gözlerinde çok büyütürler. Yani cinleri her şeyi bilen, her şeye gücü yeten, üstün kabiliyetli, insanların fevkinde görürler veya gösterirler. Bu tamamen bir hezeyandır.

Cinler ve şeytanlar insana zarar verebilirler. Ancak istediği her insana zarar veremez. İbadetten uzak yaşayan, günahlarla çok meşgul olan insanlara şeytan ve cinler zarar verir.

Cinler ve şeytanlar, insanların günahlarıyla açtıkları menfezlerden girer.. girer ve insanı çepeçevre kuşatırlar. Bu menfezler kapanmalıdır ki, onlar içeri giremesinler ve insan da, onların şerrinden korunmuş olsun.

Ehl-i keşfin müşahedesiyle cin ve şeytanların mü'minlere musallat olmaları, daha ziyade onların bazı manevi yönlerden açık ve zayıf olmalarından kaynaklanmaktadır. Bu da; cünüplük, hayız, nifas halleri, abdestsizlik, su-i edep içinde gafilâne davranışlar sergileme gibi durumlardır ki, ruh bozuklukları ve fizyolojik olmayan cinnetler, ekseriyetle böyle boşlukların ardından insana ârız olurlar. Eğer bunlarda cin ve şeytanın parmağı varsa -ki vardır- onlar, mü'minin içine mutlaka, onun bir günahından yol bulup girmişlerdir.

Evet, eğer sen bir kale gibi isen, bu kalenin kapıları açık olursa ezeli düşmanın elbette o kapılardan girecek ve senin vücud kaleni teslim almaya çalışacaktır. Eğer böyle bir akibete düşmek, ma'ruz kalmak istemiyorsan, mutlaka günahlardan kaçınmalı, dikkatli bir hayat yaşamalı ve kalenin içten fethedileceğini de asla unutmamalısın...

Habis cinler ve şeytanlar, her çeşit günahı alet olarak kullanırlar. İçki, kumar ve fuhuş, onların sıkça kullandıkları aletlerdir. Bu günahları irtikab edenler, şeytan tuzağına düşmüş sayılırlar.

Cinlerin metafizik alemden şehadet yani görünen, fiziki aleme geçişinde çeşitli sebepler vardır. Ya bizim alemimizde manyetik bir hadise vuku bulur, ya iki alem arasında bir menfez, koridor meydana gelir ya da medyum özelliğine sahip bir kişi, bilerek veya bilmeyerek bünyesi gereği buna vesile olur. Yoksa hiçbir cin kendi aleminin hudutları dışına kendi iradesiyle çıkamaz.

Aynı dünyada olmamıza rağmen boyut farklılığı bir hakikattir. Cinler, canları istediği zaman metafizik alemden, fizik aleme geçemezler.

Cinler, kendi alemlerinden, şehadet alemine geçtiği zaman, rasgele kişilere musallat olamıyor, herkese tesir edemiyor. Ancak, doğuştan medyumluk özelliği olan insanlarla muhatap olabilir veya bünyesinde bir menfez, bir açık, bir rahatsızlık bulunan kişilere musallat olurlar. Bu kişiler de genellikle içine kapanık, korkak, çekingen, psikolojik olarak dengesiz, şizofreni ve beyin yönünden bir rahatsızlığı olan kişilerdir.

Cinler kendi alemlerinden şehadet alemine devamlı kalmak üzere geçemez. Muhakkak belli bir zaman sonra geri dönmek zorundadır. Nasıl ki, komaya giren bir insanın belli bir zaman sonra uyandırılması gerekiyorsa, suya giren bir insan belli bir müddet sonra sudan çıkmak zorundaysa, cin de bir vakit sonra kendi alemine dönmek zorundadır. Bunun aksinin tek imkanı vardır o da, ya medyumluk özelliğe sahip manyetik enerjili bir insan bulmak ve onunla muhatap olup enerjisinden istifade etmek, ya onun içine girip bir müddet vaziyeti idare etmek, ya zayıf ve hasta bünyelerden enerji hırsızlığı yapmak ya da herhangi bir sinek, böcek vs. hayvanın içine girip zaman kazanmaktır.

Cinler tesbih ve zikir çeken ve ibadetlerle meşgul olan insanlara zarar veremezler. Aksine bundan uzak olan insanlara daha çok zarar verirler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Himmet12 03:12 24.07.19
Faydalı bir konu olmuş kardeşim emeğine sağlık. Benim gibi korkak insanlara cesaret verir paylaşımın. Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
AhirZaman 03:44 24.07.19
Himmet12 Nickli Üyeden Alıntı:
Faydalı bir konu olmuş kardeşim emeğine sağlık. Benim gibi korkak insanlara cesaret verir paylaşımın. Allah razı olsun
Buna vesile olabildiysem ne mutlu bana. ALLAH sizdende razı olsun..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Atakan71 16:09 28.07.19
Nasıl kurtulabilirim yaredımcı olabilecek var mı ?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
bigbang 16:20 28.07.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ayetel kursi felak ve nas surelerini okuyarak hatta imkanin varsa yagli semerkand kagidina Safran murekkebiyle ayetel kursi felak ve nas surelerini yaz kagidi katla ve 7 katli muşambaya sar taşi Allah'in izniyle bişey olmaz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
AhirZaman 11:55 29.07.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Sorunun ne kardeşim durumunu yaşadıklarını yazabilirmisin?
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kişinin durumunu bilmeden, musalattı var mı, varsa ne safada, nedeni vs bu bilgilere vakıf olmadan uygulama verilmez. Sizin söylediğiniz korunma yollarından bir tanesi. Kişi musalatlıysa üzerindeki musallat temizlenmeden olmaz. Aksine verilecek her uygulama ters tepebilir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Eloa 12:00 10.08.19
Günümüzün en büyük sorunu Allahrazı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SDFwer 16:53 17.08.19
Faydalı bir konu Olmuş

Allah Razı Olsun Sizden

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
imas 16:10 07.05.20
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] çok dogru soyluyor,bakim yapilmadan,musallatin durumu gorulmeden,temizlenmeden,baska bir sey yapmak ters tepebilir,daha cok zarar verebilir

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi