Cin & Şeytan & Melek & Ruh

Kaç çeşit Şeytan var ve Hile ve tuzakları neler? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Cin & Şeytan & Melek & Ruh>Kaç çeşit Şeytan var ve Hile ve tuzakları neler?
Naim 12:53 22.10.19
Tüm bunları bilmek istersen aşağıdaki yazıyı iyice oku
Şeytan denilen ruhi süfli insanın en büyük düşmanıdır. Kanın damara nüfuz ettiği gibi insanın kalbine kadar hava gibi nüfus eder, çünkü havadan daha latiftir ve nefsin yardımı ile, her türlü tazyikle kalbe kuruntu ve vesveseyi sokar, bu vesvese yüzünden insan çok sıkılır, eziyetin kimin tarafından olduğunu bilemediğinden sebepsiz sıkıldım zanneder, dini ilahiye iltica edeyim, elbette bunun çaresi bulunur, nedir bu dünyada benim çektiğim böyle hayat mı olur demeği de şeytanlar aklına getirmezler, gelse de bu eski akıl hülyasıdır gibi telkinatı cahilliyane ile aldatırlar. Nihayette bu azabı vicdani yüzünden intihara tesaddi eder de cehenneme gider.

Cenabı Peygamber sallallahu aleyhi vesellem efendimiz şöyle buyurmuştur: “Bir insan Allahın emrinde kusur ederse Cenabı Hak onu yürek sıkıntısına mübtela eder, ömrünü vehim ve gam ile geçirir”.
Bunu çarelerinden biri “La havle vela kuvvete illa billah” olduğunu hatta doksan dokuz belayı def eder, en ufağı yürek sıkıntısıdı olduğu buyrulmuştur hadiste.
Şeytanların Nevi (çeşit)leri çoktur. Bazılar şunlardır:
Şık: denilen kısmı boydan yarım insan kıyafetinde olup sahralarda ve tenha yerlerde görünürde insanı öldürür.
Silat: denilen şeytan Sihirbazlıdır.
Gul: Kısmı ise gece göze görünenler.
İfrit: en azılı olanıdır.
Şeytanın asıl kıyafeti bacadan çıkan duman gibidir, ekseri: keçi insan, köpek, kedi, kirpi, yılan kıyafetlerinde görünür. Elektirik gibi, yanına gidene ateş püskürür; aslı ateş olduğundan sudan ve şiddetli havadan korkar. Bunları bildiren ilme (Hüddam) ilmi denir. Ekseri dağ eteklerinde ve adalarda ve boğazlarda bulunduklarından hemen her köylü bunları bilir dense uzak değildir.

Burada iskan olduklarının sebebi tarihten anlaşılır. Bunlara karşı istimal olunacak silah ruhani olmalıdır. Kendileri ruhani latif bir mahluk olduklarından okumak ve yazmaktan ve havastan başka bir şeyle insan ellerinden kurtulamaz.
Şeytanların insanlara olan zulümleri pek şiddetlidir. Başta imanı almak meselesinden başka nimetini yağma ederler de ailesine varana kadar zina ederler.
Çocuklar yaramazlık yaptıkları vakit besmelesizdir tabirinin sebebini soralım: İblisin zürriyetinden gelen kabailin bir kısmını zikredelim. İnsanlara musallat olan bazı şeytan guruları ve musallat oldukları noktalar:
Velhan: Bunlar, abdeste musallat olanlar.
Hinzeb: Namaza musallat olanlar.
Heffaf: Sahralarda musallat olanlar.
Mürre: Şeytana ebi mürre yani mürre babası denildiği bu sebeptendir.
Zelenbur: Çarşılara musallat olup yalan yemini ve sermayeyi yalan yere medih etmeyi /övmeyi ve gaflet ile vakit geçiri Allahı unutturmak gibi maasiyet ve fesat ve kavgayı tezn ederler.
Cenabı Peygamber sallallahu aleyhi vesellem buyurdular: “Fesadı uyandıran adamın yanında bulunan ve seyir eden kimse ondan daha günahkardır ya önüne geçmeli yahut yanından gitmelidir”. Salavatı şerife (Zelenbur)’un belini kırarda fenalığa nihayet verir. Birçok memleketlerde kavga edenlere salavatı şerfeyi tavsiye ederler. Hikmeti ilahi derhal o kavganın arkası alınır.
Yazar Merhum Medineli osman Akfırat, HAYAT SAFHALARI saife 8-9.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mubarack 14:19 22.10.19
İyi de hocam ne kadar latif olsalarda atesten yaratilmislar yani bu dunyada olan bisey neden yazmak cizmek bunlara tesir eder insanlara yapilan islemlerin insana tesir ettigi gibi mi sonucta bizde de var o latif taraf ondan mi?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up