Cin & Şeytan & Melek & Ruh

Karabasan neden gelir.. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Cin & Şeytan & Melek & Ruh>Karabasan neden gelir..
PARADOX 10:27 06.10.16
Karabasan kişi uyurken gerçekleşen, çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişen gerilmelere bağlı olarak aniden uyanılması gibi fiziksel sonuçları olan bir olaydır. Bu olayın yaşandığı durumlarda korku ve paniğin görülmesi normaldir. Kişi bu süre boyunca yataktan kalmak isteyebileceği gibi kaçmakta isteyebilir. Karabasanın kişide yarattığı fiziksel etki birkaç dakika sürebilmektedir. Genellikle çocuk yaşlarda görülen bu durumun en az olumsuz etkiyle atlatılması için çocuğun ebeveynler tarafından sakinleştirilmesi gerekmektedir. Karabasan gören çocuk uyandığında uyku halinde yaşadığı korku ve paniği genellikle hatırlamayacaktır. Çocukluk çağında sık görülen bu olay ergenlik dönemine gelindiğinde azalmakta, sonrasında ise nadiren görülmektedir. Karabasan genellikle uykunun en derin zamanında görüldüğü gibi kişide çeşitli halüsinasyonlara da neden olabilmektedir

Karabasan gören çocuklar uyku ve uyanıklık arasındaki dönemde kendisine ve çevresindekilere zarar verebilmektedir. Bu durum çocukların bilinçli yaşadığı bir durum olmadığı gibi, ebeveynlerin konudaki sakinleştirme etkisi son derece önemlidir. Nedeni tam olarak açıklanamayan karabasanın özellikle çocuklarda korku filmi izlediklerinde ve korkunç bir olay duyduklarında görüldüğü gözlenmiştir. Kimilerine göre karabasan görmek anlık yaşanan bir sinir krizi olarak da görülmektedir. Çocuğun karabasan görmesine neden olan anlık gelişen veya geçmişi olan korkularına inmek, bunu yaparken gerekiyorsa uzman desteği almak çocuk için son derece faydalı olacaktır. Karabasan görme durumunda sıklık gözlenen çocuğun olaya sebebiyet veren korkularını yenmesi için ise mutlaka uzman tavsiyeleri değerlendirilmelidir. Yaşandığı sırada vücudun kontrolünü kişi bilinçli bir şekilde sağlayamadığı için uyku felci olarak da nitelendirebileceğimiz karabasan görmenin psikolojik nedenleri olabileceği gibi kan dolaşımındaki düzensizlikler de bu durumu tetikleyebilmektedir.

karabasan

Özellikle çocuklarda alışkın olmadıkları şekilde ani çevre ve yaşam tarzı değişiklikleri, uykunun yeterince alınamaması, gereğinden fazla uyunuyor olması, sırt üstü yatılması ve düzensiz uyuma saatleri karabasan nedenleri arasında sayılmaktadır. Bazı çevreler karabasan görmeyi cinlerle ilişkilendirmektedir. Cinlerin varlığının Kur’an-ı Kerim’de açık bir şekilde belirtilmesi ve kişinin karabasan gördüğü anda bu yönde belirtiler gösteriyor olması sıkça karabasan görülen kişilerin hocalara götürülüp çare aranmasına da neden olmaktadır. Okunan dualar ve yatağa yerleştirilen muskalar haricinde yatağın altına makas ve bıçak gibi metal keskin aletlerin konmasının da kişinin karabasan görmesini engellediği düşünülmektedir.

çocuklarda karabasan

Ayrıca uyunan yerin üzerinde ekmek kırıntısının olması, yatılan yerde yemek yenmesinin de karabasan olayının yaşanmasına neden olduğu düşünülmektedir. Kesinliği hiçbir şekilde kanıtlanamıyor olsa da kişinin karabasan görme olayının büyük oranda psikolojik nedenler olduğu bilindiğine göre vücudun yemek kırıntılarından etkilenmemesi için yatağın üzerindeki veya yerdeki ekmek kırıntılarının özenli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Yatağa abdestli girmenin de karabasan konusunda koruyucu etkiye neden olduğu düşünülmektedir.ALİNTIDIR....
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
tuarec 15:12 06.10.16
karabasan için ifrit diyebilirmiyiz veya tılsım müvekkili diyebilirmiyiz
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
memose 13:58 09.01.17
Hiçlik 15:26 09.01.17
Bende Özellikle çok zikir ve dua okuduğum namaz kıldıÄ£ım da olduğunu farkettim.Uyku uyanıklık arası tam uyku halinde değilim,geldiğini farkettiğim an Ayetel Kürsü okuyorum öyle kalkabiliyorum.Bağırıyorum sesimi duyuramıyorum vucudumu hareket ettiremiyorum bilinç uyanık gibi herşeyin farkında oluyorum hatta bazen şöyle diyorum şimdi Ayetel kürsü okuyacağım ve siz goreceksiniz kime niye böyle diyorum bilmiyorum ama okuyorum ve agırlık kalmıyor ve hemen kalkıyorum.Sırt üstü ile alakası yok sağ tarafıma yatıncada oluyor sol tarafa yatınca da oluyor. Ben geleceği zaman uyumadan önce hissediyorum.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HAYRUNNİSA 02:20 06.02.17
Bendede bir kere oldu rabbım korusun
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İlkcan 16:29 20.03.17
Allahım esirgesin inş teşekkürler
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İnşirah 11:07 21.03.17
Paylaşım için teşekkürler..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 17:11 07.06.17
RvP 10:32 06.09.17
Allah yaşatmasın. Teşekkürler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
YALNIZ 14:12 11.10.17