Cin & Şeytan & Melek & Ruh

İnsanlar Cinlere Zarar Verir mi? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Cin & Şeytan & Melek & Ruh>İnsanlar Cinlere Zarar Verir mi?
SiLence 21:59 31.01.17
Cinleri görmesek de dokunmasak da onlarla bir şekilde temasımız mümkün Özellikle etrafa sıçrattığımız sular cinlere zarar verir, hatta onları kızdırır...Cin kelimesinin en belirgin manası, "örtülü" ve "gizli" demektir. Bu da, cinin duyu organlarından gizlenen bir varlık olduğunu ortaya koymaktadır. Terim olarak ise, duyularla idrak edilemeyen, insanlar gibi şuur ve iradeye sahip bulunan, ilahi emirlere uymakla yükümlü tutulan ve mümin ile kafir gruplardan oluşan bir varlık türü anlamına gelmektedir. (TDV. İslam Ansiklopedisi, VIII, "Cin" Maddesi, s. 5.) Aynı zamanda şuurlu bir enerji olarak da tanımlanmaktadır. "Cin" bu kökten türeyen kelimelere de asıl teşkil etmektedir. Cahiliye dönemi Araplar'ının meleklere de cin dedikleri bilinmektedir. Cinlerle ilgili en doğru bilgiler İslami kaynaklarda ve özellikle Kur'an-ı Kerim'deki ayetlerde bulunmaktadır. Bunun yanında din alimlerinin verdiği bilgilere de itibar edilmektedir.Birçok okuyucumuz yazı dizimizde verdiğimiz bilgilere ilaveten yeni soruların da cevaplarını istemektedir. Bugün uzmanımızdan bu konuda başka bilinmeyenlerin de cevaplarını alacağız.Bilmeden birbirimizi kırdığımız gibi acaba cinleri de kırar, üzer miyiz?

Farkında olmadan onların canlarını acıtır ve hatta ölümlerine sebebiyet verir miyiz?

Bugün bu sorularımızı değerlendirecek olan Cemalettin İpekbayrak, bu konuda dikkat etmemiz gereken hususlara da dikkat çekti. İpekbayrak, "Farkında olmadan yaptım demek onlar için bir şey ifade etmez" diye konuştu. İşte İpekbayrak'ın cevapları şöyle:CİNLERİN CANI YANAR MI?

Cinlerinde tıpkı bizler gibi canları yanar, acı çeker ve ölürler. Allah, onları da bu konuda insanlardan ayırmamıştır. Bu yüzden cinlerin zarar görmeleri de mümkündür.BİZLER ONLARIN CANLARINI YAKABİLİR MİYİZ?

Kesinlikle, evet. Hatta bazen bilerek bazen de bilmeden yaparız bunu. Onları görmememiz ya da dokunamıyor olmamız onlara zarar vermemizi de engellemez. Bu konularda çok dikkatli olmamız gerekmektedir.CİNLERE İNSANLAR HANGİ YOLLARLA ZARAR VEREBİLİRLER?

Onlara en çok su zarar verir. Cinler ateşten yaratılmışlardır ve dolayısıyla su onlara zarar verir. Onların canını, farkında olmadan etrafa su dökerek ya da sıçratarak yakarız. Sürekli yakınlarımızda aramızda olan cinler bundan etkilenir. Su değen yerleri sakat kalır hatta ölürler.Sadece su değil bazen de oldukları yere farkında olmadan bir madde ile yükleniriz ki bu da onlara zarar verir. Ayrıca zarar vermek canlarını yakmakla sınırlı kalmaz.

Onların kendilerine özgü yaşadıkları bir yere girdiğimizde de kızarlar. Bu durumda değişik yollarla tepki de verebilirler.Alıntı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Drogo 14:18 20.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 12:37 21.04.17
PayLaşım İçin TeşekküRLeR..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
007 12:38 21.04.17
Paylaşım için teşekkürler kardeşim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Darina 18:32 01.08.17
Leyal 09:29 02.08.17
Adalet 15:50 05.09.17
TMO 02:45 11.01.18
havas49 01:42 30.01.20
ne güzel paylaşım hocam alah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi