Cin & Şeytan & Melek & Ruh

Dr.John Dee-Melek Dilini Bilen Adam - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Cin & Şeytan & Melek & Ruh>Dr.John Dee-Melek Dilini Bilen Adam
SiLence 16:46 03.02.17
John Dee, 13/07/1527 tarihinde Surrey köyünde (şimdi Londra’ nın banliyösü Mortlake) doğdu. 16. yy da önemli bilimadamları arasında sayılır. Astroloji, matematik, filozof, simya, kabala dallarında uğraş verdi. Fakat en önemli ve gizemli tarafı büyüye olan ilgisi idi. 1546′ da, 19 yaşında bir nevi profesörlük olan Yunan Under Reader’ liğine atandı. Aynı zamanda Trinity Kolejinde akademik üyeliği yaptı. Bu arada uzun yıllar saray ahalisinin fallarına baktı, geleceği söyledi. 1553 yılında Kraliçe Mary’ in yıldız falını (geleceğini), kardeşi ve isyancıların desteklediği Prenses Elizabeth ‘ e gösterdiği için tutuklandı. Gerekçesi, büyü yolu ile Kraliçe Mary’ e suikast düzenlemekti. Hapse atıldı. Yargılama sıralamasında ihanet suçlamalarını çürtsede, kilise inançlarına aykırı davranmak suçlanarak tekrar tutuklandı. 1555 yılında tutukluluğu kaldırıldı. 1558 yılında Kraliçe Mary (Kanlı Mary) öldü. Yerine Kraliçe Elizabeth geçti. John Dee, Kraliçenin özel astroloji danışmanı oldu ve her karar için kendisine danışıldı.


Ekim 1581 yılında melekler ile konuşmaya başladı. “Enochian” diye isimlendirdiği melek dili konuşuyor, seanslara katılan Avusturyalı dil bilimci ve yazar Dr. Donald Laycocok, yazılarında meleklerin Dee ile konuştuklarına şahit olduğunu yazmıştı. John Dee tüm seansları kaleme aldı. Bu kayıtlar günümüze ulaştı. Meleklerden aldığı bilgi ile çok sayıda tarihi olayı önceden bildirdi. En önemlileri; İskoç Kraliçesi Mary Stuart’ ın idamı (1587) ve İspanyol donanmasının işgal amaçlı gelişi (1588). “Enochian” dili için cennette konuşulan dil demişti. Bu dilden bir kaç kelime şöyleydi; “Micaolz Olprt” güçlü ışık, “Birors ds edo” en gevşek rahatlık demekti. Dil hece dizliminden daha ziyade söz dizilimi ve gramer yapılı idi. Dil yapısını inceleyen Dr. Laycock, grameri onayladı. Daha sonraki seanlarda, şeytanın bu seanslara müdahale ettiğini düşündü, büyü ve simya ile uğraşmayı bıraktı. Yoksulluk içinde 1608 yada 1609 yılında öldü.


British Museum’ da kendisinin ruhlarla irtibata geçmek için kullandığı obsidiyen bir ayna hala sergilenmektedir.


“Bazı ruhlar arasında geçenlerin doğru ve sadık aktarımı” 1659 yılında basılmıştır. En önemli büyü kitabıdır.Yıldız Haritasıalıntı

Melekler Ve Misyonları..Yıldız Haritası

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Drogo 01:12 06.02.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 15:03 22.07.18
Sayın SiLence, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up