Cin & Şeytan & Melek & Ruh

Cinler herşeyi bilirmi_? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Cin & Şeytan & Melek & Ruh>Cinler herşeyi bilirmi_?
Tuana 22:20 06.02.17
Günümüzde cinci ve bakıcı adı altında bir takım soyguncular türedi. Evlenemeyenler, işi bozulanlar, eşi ile geçinemeyenler, eşyası çalınanlar, gönül darlığında, sıkıntıda olanlar ve inanç zayıflığından bunalımda olanlar bu sapıkların kapılarında sürünüyorlar.Dinimizde, gaybı (gizliyi) yalnız Allah bilir. Peygamberler kendilerine vahiy yolu ile bildirilmeyen gaybi olayları bilemezler.Hazreti Yakub peygamber olduğu halde çok sevdiği evladı Yusuf'un kuyuda olduğunu bilemedi.

Peygamberimizin devesi kaybolmuştu. Sahabeler arayıp bulamadılar. Allah'ın izni ile Cebrail geldi, devenin yerini ve yularının çalılara takılı olduğunu söyleyince gidip buldular.

Bir sefer dönüşü verilen istirahat molasında Hazreti Aişe'nin gerdanlığı kaybolmuştu. Peygamberimiz ve sahabeler aradılar, bulamadılar. Hareket etmek üzere develer ayağa kalkınca, aranılan gerdanlık Hazreti Aişe'nin devesinin altından çıktı.Peki cinciler cinlerin vasıtası ile gizli şeyleri bilemezler mi?Cinler halk arasında çok aşırı abartılmış olmalarına karşın, gerçekte çok küçük ve aciz varlıklardır. Ayrıca, Peygamberimiz hem tüm insanların ve hem tüm cinlerin Peygamberidir. Ebubekir'ler Ömer'ler peygamberimizin sahabeleri olduğu gibi, o zaman iman eden cinler de Peygamberimizin sahabeleri idiler. Eğer cinler gizli şeyleri bilselerdi, Peygamberimiz kaybolan eşyaları onlara sorar ve istihbarat işlerinde onlardan yararlanırdı.Bir gün camiye giderken, genç bir din kardeşim ağlayarak yanıma geldi. "Kayın pederim, kayın validem ve kayın biraderim eşimi ve çocuğumu alıp götürmek için evime geldiler ve eşyaları toplamaya başladılar" dedi. Yardımcı olabilme ümidi ile evine gittik. Bizi çok soğuk karşıladılar. Oturup birkaç kelime konuşmaya güçlükle razı edebildim. Kayın valide söze başladı:"Kızımın evlendiği üç sene oldu ve bu arada bir de torunumuz dünyaya geldi.

Ancak bir seneden beri kızımın içinde aşırı sıkıntı var. Hemen üç bakıcıya gittim, üçü de kızıma büyü yapıldığını ve bunun da kocasının yakınları tarafından yapıldığını söylediler." "Peki" dedim. " Büyü yapıldığını ve hem kimler tarafından yapıldığını bildikleri halde, neden yapılan büyüyü çözemediler?" " Çözmek için çok uğraştılar, çok muskalar verdiler ve ben de dünyanın parasını harcadım ama, karşı taraf sürekli tazeliyormuş" dedi. Yüzlerine baktım, ne desem inandıramayacaktım. Kayınbiradere döndüm: " Allah rızası için, anneni ve ablanı hemen arabana bindir ve annenin daha önce gittiği ve sözlerine kesinlikle inandığı o üç bakıcıya birlikte gidin. Sakın daha önce gittiğinizi söylemeyin. Birinci bakıcıya, ablanın kız olduğunu, isteyenlerinin olduğunu, ama bir türlü evlenemediğini söyleyin. Hiç düşünmeden hemen ablana büyü yapılıp kısmetinin bağlandığını söyler.

İkinci bakıcıya, ablanın evli olduğunu, ancak çocuğunun olmadığını söyleyin. O da hemen büyü hikayesini uydurup rahminin bağlandığını söyler. Üçüncü bakıcıya, ablanın altınlarının çalındığını söyleyin. O da yakınlarınızdan filan eşkalde kişilerin çaldığını söyler. Eğer, inandığınız o üç bakıcı, ablanın evli olduğunu, bir çocuğunun bulunduğunu ve altınlarının çalınmadığını bilip, ancak kocasının yakınları tarafından büyü yapıldığını kesinlikle söylerlerse, hem sizin masraflarınızı ben karşılayacağım ve hem sizinle birlikte gidip o üç bakıcının ayaklarının altını öpeceğim diye yemin ettim. Ancak.. Sizin sorunuza göre hemen bir büyü hikayesi uydururlarsa, onların yalancı ve sahtekâr olduklarına inanır mısınız? dedim. Kabul edip gittiler. İki saate varmadan dönüp geldikleri zaman, ellerinden gelse o üç bakıcıyı boğup öldüreceklerdi.Çok şükür yalancıların mumu sönmüş ve bir aile yuvası yıkılmaktan kurtulmuştu. Sıkıntıdan kurtulması için beş vakit namazını vaktinde ve güzelce kılmasını ve her gün yüz defa " Lailahe illa ente sübhaneke inniy küntü minezzalimin" duasını okumasını tavsiye ettim.Duyurular: "Ey oğul! Mümin dünyada sıkıntı çeker.Fakat hiç şüphe yok ki, o bu sıkıntılar içinde de, darlıktan sonra huzur bulur.Fakat sen hemen rahata talip oluyorsun.Bilmiyor musun , müminin rahatı, Rabbine kavuştuğu gün olacaktır"

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 14:16 22.03.17
Yeryüzünde gördüğümüz varlıklar, farklılıklarına göre ırklara, cinslere, nev'lere ayrılır. Bunun gibi, ırklara, nev'lere, ayrıldığı gibi, cinler de kendi bünye ve yapılarına göre, nev, cins ve ırklara ayrılır. Bu izahı zor meselenin anlaşılması için ehl-i hakikat tarafından yapılan istiare ve teşbihler bazen yanlış idrak edilip, hatalara düşülmektedir.

İnsanlar derilerinin renklerine, gözlerinin şekline göre farklılık arz eder. Beyaz ve siyah ırk vs. gibi ırklara ayrılır. Yeryüzünün insandan önceki yaşayan canlılarından olan cinler de böyle ırklara ayrılır. Manyetik enerjilerine, akımların frekanslarına göre, şua ve dalga boylarına göre çeşitli cinslere ayrılırlar. Sürat ve hızları, ırklarına göre farklıdır.

Cinlerin hepsi temessül edip, görüntü veremez. Metafizik alemden bizim alemimize hepsi geçemez, ancak bazı cins ve ırklar geçebilir. Kimi eşyayı bir yerden bir yere nakledebilir, kimisi maddeyi geçici bir süre kaybedebilir, kimisi yanına geldiği insanı çeşitli şekillerde hastalandırır, kimisi rahatlatır. Kimi cinsler korku ve ürperti verir, kimi ırklar ise insanın şehvetini, behimi arzularını arttırır.

Cinlerin yaşadıkları yerler de ırklarıyla, cinsleriyle ilgilidir. Kimisi karanlıklarda, kimisi tuvaletlerde, kimisi ateşte, kimisi suda yaşar. Elbette ki bu fizik alemdeki bölgelerin, kendi alemlerindeki yansımalarında bulunurlar. Çünkü, maddi alemdeki cismani her şeyin, gayb aleminde manyetik bir dublesi, bir yansıması vardır.

Bazı hikaye ve masalların temel unsurlarında kullanılan cadı, peri, hortlak, ifrit, gulyabani, dev vs. gibi isimler aslında birer cin ırkıdır. Hepsinin kabiliyetleri farklıdır. Irk olarak en güçlüleri, ifrit denilen cin grubudur. Her bir nev' muhtelif görüntüler verir. İnsana korku ve ürperti veren cin grubu cadılardır.

Şeytan da ırki yönden cinler gibi dumansız ateş denilen bir ışın türünden yaratılmıştır. Fakat, cinler şeytanı göremez ve onun ifsad ve iğfal emellerine alet olabilirler. İnsan ve hayvanlar topraktan yaratılmış olmalarına rağmen şu an toprak değil, et ve kemikten müteşekkil mahluklardır. İnsan, et ve kemikten yapısına rağmen, birçok duygu ve hissiyat ile donatılmıştır. Bunun gibi cinler de bir enerji kütlesi olmalarına rağmen, onlara da Allah (c.c.) tarafından yapılarına uygun kabiliyet ve duygular verilmiştir.

Kur'an-ı Kerim'deki meşhur kıssada Hz. Süleyman (a.s.), “Saba melikesi belkis'ın tahtını kim getirecek?” diye sual ettiğinde, cinler ve ifritler (ifrit; cinlerin bir nev'i, bir ırkıdır.) hemen getirebileceklerini söylediler. Halbuki Araf ismindeki veziri, göz açıp kapayıncaya kadar kısa bir anda tahtı bütün mahiyeti ile beraber getiriyor. Ayrıca Hz. Süleyman (a.s.) asasına dayanmış vaziyette vefat etmesine rağmen cinler o'nun vaziyetini bilemediler. Bugün yeryüzündeki medeniyet, teknik keşifler, terakki ve yükselişler, elektronik beyin ve bilgisayarlar, ışınlama cihazları vs. bütün ilerlemeler insanların üstünlük tarafıdır. Peygamberlerin mucizeleri, insanlara üstünlük ve terakki için yol göstericidir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
anjelus 18:14 23.04.17
Paylaşım için teşekkürler.. Bu zamanda gerçekten işinin ehli bilgi sahibi gerçek hoca çok az..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
acar 13:57 24.04.17
allah razı olsun emegınıze yuregınıze saglık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
spacetimereality 14:01 24.04.17
musti007 22:00 30.07.19
Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Atlantiz 23:28 09.08.19
Bende bizzat akrabamdan biliyorum bir tarikatı mensupları ve cinlerim var bu böyle olucak şu söyle olucak diyor bizimkiler kör teslimiyet onun izinden gidip el aldı ve rüyada yorumluyor evdeki herkes ona teslim ben hariç çünkü bana karşı dediği hiçbirşey tutmadı ve bilmeside imkansız benle ilgili tutmamasina rağmen herkesin gözü kararmış.Rabbim bu ahır zamanda yolundan şaşırtmasın

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Aeastroom 20:43 10.08.19
Günümüzde böyle sahtekarlar çok teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi