Cin & Şeytan & Melek & Ruh

Cin Padişahları Ve Bazı Sırlar - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Cin & Şeytan & Melek & Ruh>Cin Padişahları Ve Bazı Sırlar
SiLence 22:46 06.02.17
1- Pazartesinin Padişahı Ebyad olup Cebrail isimli Meleğe bağlıdır. ( Bu vahiy meleği Cebrail As. mi değilde başka benzer isimli melekmi bilinmez. )

2- Salı gününün Padişahı Ahmer olup Semsemail adlı meleğe bağlıdırlar.

3-Çarşamba gününün Padişahı Bürkan olup Mikail adlı meleğe bağlıdırlar.

4- Perşembe gününün Padişahı Şemhureşin olup Sarfıyail adlı meleğe bağlıdırlar.

5- Cuma gününün Padişahı Zübeati olup Aynıyail adlı malağe bağlıdırlar.

6- Cumartesi gününün Padişahı Meymun olup Kesfiyail adlı meleğe bağlıdırlar

7- Pazar gününün Padişahı Mezheb olup Rukyail adlı meleğe bağlıdırlar.

Burda dikkat edilmesi gereken Padişah Ebyadla Padişah Zubuati birbirinden ayrı iki padişahtır. Padişah Mürre denilen Padişah Ebu Yusuf asıl olarak Padişah Bürkan'a bağlı olup bazen bu yukarıdaki Padişahların yerine vekil Padişahlık Yapar.

İmam Alim Celaludin Es-Seytuni İbn-is-Suyuti Ks. Buyururlarki Şeyhu'l Kebir Muhyiddin'ıl Arabi ve Şeyh İmam El- Gazali ve Şeyh Muhammed Bahauddin Mısri ittifakı kararları üzre şöyle buyururlarki :

............ gider ve....... Yalnız Sure-i Kul Uhiye okurken ta'rif eden ve evvelce Din-i İslam'la müşerref olan Ebu Yusuf ki cinnilerin musinni ve ruhanisidir. Bu Ebu Yusuf'un tabi bulunduğu Meleku'l Burkandır... .. der ve devam eder.

Yukarıda adı verilen Alim'lerin ortak kararlarından anlaşılacağı üzere Padişah Ebu Yusuf Padişah Burkan'a bağlıdır.

Bu yedi Padişahın üstünde Rüusu Erba 'da denilen dört büyük Padişah vardır.

1- Padişah Taykel

2- Padişah Kasveretin

3- Padişah Kemtamin

4- Padişah Marezin

Yapılan tüm davet ve dua'lar en son bu dört büyük yeryüzü ruhanisine ulaşır. Bu dört Ruhani dünyayı ve dünyadakilerin tamamını temsil eder.

Ebü'l-Hasen yoğun çalışmaları ve her ilim dalında okyanuslaşarak eriştiği velilik derecesi sonunda bu tasarruf yetkisine nail olmuş, o da bu ruhanilerle birlikte bütün ifritleri kendi tasarrufu altına almış, bütün şeytanlara heryerde boyun eğdirmiştir.

Bu dört ruhani reisin tasarruf alanları tüm dünyayı kapsamaktadır.Yapılan tüm tasarruf ve tertipler en son bu dört ruhaniye gelir ve bunlar tarafından semavi (gökyüzü ) ruhanilerine ulaştırılır. Onlarda derece derece bir üst kattaki ruhaniye ulaştırırlar.

Göklerde bulunan her Meleğin yerde bulunan bir Ruhani Hizmetçisi vardır. O hizmetçiler , emrinde bulundukları meleğin tasarruf işlerini yürütürler. Bu hizmet birinci kat gök meleği ve hizmetinde bulunan ruhani ile başlayıp ikinci, üçüncü.... yedinci kata kadar gider. Misal olarak dördüncü gök katındaki yetkili meleğin tasarruf işlerini Meytatarun adındaki ruhani yürütür. Beeşinci katta Mehyail. Meytatarun kendisinden bir üst makamda olan Mehyail'e ulaştırır. ordan altı, ordan yedi. Yedinci katın üstünde Sidretül Müntehana bulunur ve Meleği Cebrail As dir. Onun üzerinde Arş'ın altındaki Melek bulunur.

Arş-ı Azamın altınad ise Ruhani Reislerin en büyükleri bulunurki Bunlara Kurubiyyun denilir.

Şerli Padişahlar

1- Eba Leys İbni Seylub : Bu ve taifesi rüzgar gibi deniz, göl ve kuyu kenarlarında gezerler. Bulaştıkları insana sıtma, yüz göz şişmesi vs hastalıklar verirler.

2- Hitanuş B. Samsan : Rüzgar gibi yel ve sular eski viran yerler. Bulaştıkları insanda ateş, solgunluk ve felç oluştururlar.

3- Cabir B. Mervan Viran yerler ve değirmenler. Bulaştıkları insana sancı, baygınlık, halsizlik, takatsızlık, sara gibi şeyler verirler.

4- Meymun B. Zengi Viran yerler ve kiliseler İncil okur. Bulaştıkları insana sıtma solgunluk ve felç verirler.

5- Haksah B. Teymuz sarp dağlar ve ağaç diplerinde gezerler. Kulakta uğuldama ve çınlama tüy dökülmesi ve vücutta şişme gibi şeyler oluştururlar insana.

İnsanlar fazla korkmasın diye gerisini yazmıyorum.

Burda dikkat edilmesi gereken nokta şu : Gaybı Allah 'tan başka kimse bilmez. Verilen her bilgi gerek eski alimler gerek yanileri olsun manevi alemden alınmıştır. Alimler doğru olabilir ama bilgi aldıkları yer yanlış olabilir. Yani cin Padişahlarından hadimlerden hüddamlardan vs.

Onların ise bize verdiği bilgi ise salt doğru kabul edilemez onun için doğru yada yanlış demek iyi değildir. Din zahire indirilmiştir. Onun için Gayb Hakkında Alimlerin verdiği bilgi sadece akılda tutulur doğruluğu yada yanlışlığı kabul edilemez.

İkinci bir husus ise şimdiye kadar verilen Padişahlar yada diğerleri sadece görevli padişahlardır. Cinler Alemi gerçek Padişahlarını hiçbir zaman vermemiş ve açığa çıkarmamıştır. Mesela Müslüman Cinlerin Görevli Padişahı Padişah Ebu Yusuf ama gerçek Padişahı başkadır.

Yinede herşeyin en iyisini Allah Bilir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İlkcan 12:08 30.03.17
Allah razı olsun faydalı bir konu olmuş

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Batubey 15:44 04.09.17
RvP 09:34 05.09.17
hydrkybl 00:56 26.10.17
Eba yusuf nusaybin cinlerinden olup veiz sarafna ayetinde geçen cinlerdendir ve rasulullah sav zamanında şehit olmuştur insanlar uydurmuş bir yalan yok cin suresinin hüddamı diye halen davet etmeye çalışan ilim yoksunları var bu cinin ismi mürre idi islamla şereflenince ismini tusuf olarak değiştirdi bunlar 7 kişiydiler hz ömer ra zamanında iki kişi kaldılar ve biri dahi şehid olunca yılan şeklinde onu gören hz ömer ra nun cin olduğunu bilmeden gömdü son kalan cin hz önerle konuştu ...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
pelit41 11:08 03.11.17
Eloa 01:31 02.02.18
El Yiğit 03:53 23.06.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Behey gafil. seni Hazreti Ebu Yusufa şikayet etmiyorsam, din kardeşliğimizdendir. Hazreti Ebu Yusuf vefat etti gibi iftiralar atmayın bedeli ağır olur.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
islamkalesi 05:08 24.06.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Senin iddian nedir? Sen ne düşünüyorsun ve kaynağın ne?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
El Yiğit 06:02 24.06.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Kimseye kaynak ve ispat gösterme zorunluluğum yoktur. Mübarek ordusu ve zâtına sonsuz selam olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi