Define Uygulamaları

Definecilikte Çizgiler Neler İfade Ediyor? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Define Uygulamaları>Definecilikte Çizgiler Neler İfade Ediyor?
Sezen 10:04 13.07.18
Define İşaretleri Çizgiler


Definecilikte çizgiler bizi en çok şaşırtan yön ve mesafe verici işaretlerdir. Düz çizgiler ile dikey çizgilerin anlamları farklıdır. çift, dalgalı, karışık bunların her birinin bir anlatım, dili vardır. Definecilikte çizgiler neler ifade ediyor merak ediyorsanız buyurun okuyun.


İlk olarak düz çizgiden bahsedelim, Düz işlenmiş bir çizgi bize istikamet verir, bu bazen gidilecek mesafenin ne kadar olduğunu'da anlatabilir. örnek olarak çizgi boyu ölçülür 1 cm si 1 adım (70 cm) olarak hesaplanıp çizgi boyuna devam edilir.


Bir veya daha fazla dalgalı çizgiler su yönünde araştırma yapmamıza olanak verir, bu en çok dere yataklarına yakın bölgelerde olur.


Yatay iki çizgi ve ortasında dikey çizgiler ve çizgilerin içinde küçük daire işareti mağara girişinin habercisidir.bu bölgede mağara aramalıyız.


Dikey iki çizgi ve ortasında yatay çizgiler varsa ve çizgilerin içinde bir daire işareti mevcutsa buda tuzaklı bir mağara girişinin habercisidir. dikkatli olunması gereken işarettir.


Yatay iki çizgi ve 4 dikey çizgilerin dışında küçük daire işlemi var ise bu bize çevrede ağzı tıpalanmış bir mağaranın bulunduğunu haber eder. dikkatli bir araştırma ile tıpanın yapay olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.


Dört dikey ve bir yatay çizgi define içeren bir mezarın işaretidir. bölgede birden çok mezar ve mezar odası olma ihtimali yüksektir.


Üç dikey birde yatay çizgi varsa, hilal işareti ile birlikte bu tuzak ve zehir içeren mağaranın habercisidir. dikkatli bir çalışma gerektiren noktadır.

Çizgiler Diğer Çözüm


Çizgiler Düz işlenmiş bir çizgi ise bu bize istikamet verir 1 veya daha fazla dalgalı çizgiler su yönünde araştırma yapmamıza olanak verir Yatay 2 çizgi ve ortasında dikey çizgiler ve çizgilerin içerisinde küçük daire işareti mağara girişinin habercisidir. Dikey 2 çizgi ve ortasında yatay çizgiler ve çizgilerin içinde bir daire işareti tuzaklı bir mağara girişinin habercisidir. Yatay 2 çizgi ve 4 dikey çizgilerin dışında küçük daire işlemi var ise bu bize çevrede ağzı tıpalanmıs bir mağaranın bulunduğunu haber eder. 4 dikey ve 1 yatay çizgi define içeren bir mezarın işaretidir. 3 dikey ve 1 yatay çizgi , hilal işareti ( bir arada ) tuzak ve zehir içeren mağaranın habercisidir.alıntı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 08:24 14.07.18
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Aryadua 09:32 31.07.18
TMO 22:06 21.08.18